Co będzie się działo?
Choć scenariusze pierwszego spotkania mogą być różne, zazwyczaj pierwsza wizyta polega na zapoznaniu się z zawodnikiem, zebraniu od niego wywiadu, poznaniu jego historii itp.
Co dokładnie potrzebujesz?
Tak naprawdę nie potrzebujesz specjalnie przygotowywać się do pierwszego spotkania. Po prostu przyjdź i zobacz jak Ci jest podczas konsultacji.
Zawodnik niepełnoletni
Rodzicu, opiekunie – pamiętaj, aby porozmawiać z dzieckiem przed spotkaniem.
Na co warto zwrócić uwagę?
- Wyjaśnij skąd pomysł na skorzystanie ze wsparcia psychologa sportu, odpowiedz na wszelkie pytania, które zostaną zadane.
- Zapytaj dziecko czy ma ochotę iść – praca na siłę nie przyniesie dobrych efektów; daj czas na zastanowienie się nad odpowiedzią.
- Możesz spróbować zachęcić dziecko na zasadzie przetestowania nowego doświadczenia. Pamiętaj, aby pozostawić mu możliwość rezygnacji.
- Podkreśl, że psycholog sportu głównie wspiera zawodników, aby stawali się jeszcze lepsi. Warto podać przykłady znanych zawodników współpracujacych z psychologiem sportu.
- Możesz również wyjaśnić różnicę między psychiatrą, a psychologiem.
Pamiętaj, że praca z młodym zawodnikiem bardzo często wiąże się też z pracą z rodzicem lub opiekunem – przygotuj się na zaangażowanie w proces zmian.
Jeśli masz pytania serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym psychologiem sportu Jagodą Gręźlikowską – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W celu zapisania się na wizytę prosimy o kontakt z rejestracją JOPA Clinic – 600 100 936.
Do zobaczenia.