Chirurgia naczyniowa to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób, związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych.

Chirurg naczyniowy udrażnia chore naczynia – poszerza je, usuwa zmiany (zrosty, tętniaki), a gdy jest to konieczne wstawia tzw. protezy naczyniowe, dzięki którym naczynie znów zaczyna funkcjonować w prawidłowy sposób. Najważniejsze schorzenia, którymi zajmuje się chirurg naczyniowy to:

  • miażdżyca (w tym m.in. miażdżyca naczyń w kończynach dolnych, miażdżyca tętnic szyjnych) i choroby zapalne układu krążenia
  • zespół stopy cukrzycowej
  • leczenie zwężeń i niedrożności tętnic, które mogą prowadzić do udarów
  • tętniaki (m.in. przewlekłe, pęknięte, zapalne aorty piersiowej, brzusznej, naczyń trzewnych)
  • ostre i przewlekłe choroby żył (m.in. żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, żylaki kończyn dolnych, niewydolność żył głębokich)
  • przewlekłe owrzodzenia żylne
  • nowotwory układu naczyniowego
  • choroba Buergera, czyli zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń

Diagnostyka w zakresie chirurgii naczyniowej to głównie  badanie USG doppler naczyń kończyn, które w Jopa Clinic wykonuje dr Radosław Fajdek.  JOPA Clinic zapewnia także badania tomografii komputerowej oraz angio-TK korzystając z oferty partnera Spółki „Tomograf” mieszczącej się przy ul.Batorego 17/19 w Toruniu (na terenie Szpitala Miejskiego).

W naszej klinice pacjentami z problemami z zakresu chirurgii naczyniowej zajmuje się dr Radosław Fajdek

Dla pacjentów poszukujących powrotu do sprawności po zabiegach chirurgicznych mamy bogatą ofertę rehabilitacyjną. Rehabilitacja związana z chorobami naczyniowymi ma na celu zmniejszenie objawów niedokrwienia kończyn, zwiększenie zdolności do podejmowania wysiłku, zmniejszenie ryzyka powikłań sercowo-naczyniowych. W przypadku występowania obrzęków stosowana jest kompleksowa terapia przeciw obrzękowa na którą składa się manualny drenaż limfatyczny, bandażowanie oraz delikatne ćwiczenia, to wszystko może być wspierane mechanicznym drenażem limfatycznym.

Lekarze (chirurg naczyniowy)

dr Radosław Fajdek
radoslaw fajdek

Chirurg naczyniowy

Lekarz w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej, chirurg ogólny, urodzony  w Olsztynie, absolwent gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku swojej edukacji medycznej kierował się w stronę specjalizacji zabiegowych.

czytaj więcej


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.