fizjoterapia w ciazyCiąża jest wyjątkowym stanem w życiu kobiety. W tym okresie zachodzi w jej organizmie wiele zmian. Przyszłe mamy przeżywając ten czas powinny pamiętać, że aktywność ruchowa najczęściej nie jest przeciwwskazana. Przeciwnie – wpływa pozytywnie na ciało kobiety oraz na prawidłowy rozwój płodu.

Osoby, które przed zajściem w ciąże preferowały „kanapowy” tryb życia właśnie teraz powinny to zmienić, wdrażając ruch – choćby w postaci spacerów.

Warto pomyśleć również o regularnych wizytach u fizjoterapeuty, zarówno w ramach przygotowania do porodu jak i w momencie pojawienia się dolegliwości np. ze strony kręgosłupa. Użycie odpowiednio dobranych technik fizjoterapeutycznych oraz ćwiczeń pozwoli zniwelować ból oraz zmniejszyć szanse na pojawienie się jego nawrotów.

Częstym zabiegiem stosowanym u kobiet w ciąży jest kinesiotaping. Jest to nieinwazyjna metoda, która ma na celu zmniejszenie napięć mięśniowych przynosząc zauważalną ulgę.

Na wizytę u fizjoterapeuty mogą zgłaszać się przyszłe mamy, u których pojawia się między innymi:

- rwa kulszowa czy udowa,
- bóle głowy,
- dolegliwości w obrębie klatki piersiowej,
- drętwienia, mrowienia kończyn dolnych i górnych,
- dolegliwościami uroginekologicznymi m.in. problemy z pęcherzem, uczucie ciągłego parcia, wstawanie w nocy do toalety, zaparcia, hemoroidy, bóle w okolicy krocza czy spojenia łonowego, bolesne stosunki, bóle między żebrami.

Pokaż wszystkie
chirurgia naczyniowa
dietetyka
fizjoterapia
fizykoterapia
laryngologia
neurochirurgia
neurologia
neurologopedia
ortopedia
profilaktyka
psychologia sportu
radiologia
trening
urologia

Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.