TecarTerapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjoterapeutyczna, która wykorzystuje działanie prądu zmiennego wysokiej częstotliwości. Oparta jest na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

Działa bezpośrednio na tkanki powodując poprawę ich metabolizmu co skutkuje, także zmniejszeniem dolegliwości bólowych.

Terapię TECAR można stosować w leczeniu zarówno stanów przewlekłych jak i ostrych. Sprawdza się, także w profilaktyce pooperacyjnej.

Możliwość wykorzystania jej w fazie ostrej jest niewątpliwie jej ogromnym atutem. Wpływa na zapobieganie powstawaniu obrzęków, redukcję krwiaków oraz zmniejsza ryzyko tworzenia się zwapnień włókiem mięśniowych.

Spektrum zastosowania terapii TECAR jest bardzo szerokie. Wywołuje ona następujące efekty:

  • Przeciwbólowy,
  • Przeciwobrzękowy,
  • Przeciwzapalny,
  • Rozluźniający,

Dzięki celowanemu przekazywaniu energii do tkanek uzyskuje się poprawę sprawności ruchowej, rozluźnienie mięśni, stymuluje się mikrokrążenie krwi i limfy oraz zakończeń nerwowychs co wpływa również na procesy regeneracyjne.

Terapię TECAR często stosuje się w połączeniu z pracą z fizjoterapeutą (z technikami terapii manualnej czy treningu medycznego). Pozwala na szybki powrót do sprawności nawet po poważnych kontuzjach.  Można również traktować ją jako wspomaganie drenażu czy masażu limfatycznego.

Najczęstsze wskazania:

- skręcenie stawu,
- naderwanie mięśni/więzadeł,
- zapalenie rozcięgna podeszwowego,
- dysfunkcja ścięgna Achillesa,
- regeneracja powysiłkowa,
- urazy w obrębie stawu barkowego,
- stany po złamaniu,
- zespół mięśnia gruszkowatego,
- ostroga piętowa,
- obrzęki pourazowe i pooperacyjne,
- lumbalgia,
- rwa kulszowa/barkowa,
- stany zapalne,
- zespół cieśni nadgarstka,
- zespoły bólowe/korzeniowe kręgosłupa.

Przeciwwskazania:

Jako forma ingerencji medycznej, terapia TECAR wymaga zachowania pewnych środków ostrożności. Przeciwwskazaniem do wykonania tej terapii jest m.in. ciąża, aktywna zakrzepica żył głębokich, zaburzenia czucia, nowotwory czy posiadanie wszczepionego urządzenia elektrycznego (np. rozrusznika sera czy implantu ślimakowego słuchu). Pełną informację uzyskasz u swojego terapeuty.


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.