Choroby wewnętrzne czyli interna to królowa nauk medycznych, zajmuje się schorzeniami narządów wewnętrznych - chorobami układu krążenia, oddechowego, trawiennego, endokrynnego, krwiotwórczego, moczowego, kostno-stawowego. Tym samym jest to dziedzina medycyny nadrzędna wobec takich dyscyplin jak np. kardiologia, nefrologia czy gastrologia.

Nazwa interna czy też po prostu "choroby wewnętrzne" w wielu krajach faktycznie nie funkcjonuje - bywa zastąpiony terminami medycyna ogólna (general medicine) lub po prostu medycyna (medicine). Każdy chory potrzebuje holistycznego  podejścia do swojej osoby i to całościowe podejście do człowieka zapewnia lekarz chorób wewnętrznych. W ramach interny mieszczą się m.in: alergologia, choroby zakaźne, diabetologia, endokrynologia, gastrologia, geriatria, hematologia, kardiologia, nefrologia, pulmologia, reumatologia.

 

Lekarze (choroby wewnętrzne)

Anna Sulencka-Gbiorczyk
anna sulencka gbiorczyk

Reumatolog Internista

lekarz specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Doświadczenie zdobywała m.in. w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Bydgoszczy w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jana Biziela.

czytaj więcej


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.