badanie usg bioderekDrodzy Rodzice

Pierwsze miesiące życia dziecka są kluczowe dla jego rozwoju. Jest to czas obfitujący w wiele niezbędnych dla prawidłowej oceny malucha badań, pozwalających wykryć ewentualne nieprawidłowości i wdrożyć odpowiednie działanie.

Jednym z miejsc, które maluszek wraz z rodzicami powinien obowiązkowo odwiedzić jest poradnia preluksacyjna. Na kontrolę bioderek swojej pociechy po raz pierwszy należy zgłosić się między 4-8 tygodniem jej życia. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, jest nieinwazyjne i bezbolesne.

Lekarz oprócz testów klinicznych wykonuje diagnostykę obrazową przy pomocy USG. Na tej podstawie ocenia prawidłowość budowy stawów, by wykluczyć ewentualne wady (np. dysplazję) i wskazuje odpowiednią pielęgnację (np. w trakcie przewijania czy noszenia malucha).

Druga wizyta powinna odbyć się po ukończeniu przez dziecko 3-go miesiące a trzecia, kiedy zacznie chodzić, jednak o ich częstotliwości ostatecznie decyduje lekarz. Warto pamiętać, że to trwające około 20 minut badanie może zniwelować ryzyko pojawienia się problemów z rozwojem motorycznym. Należy podkreślić, że wczesne wykrycie dysplazji stawów biodrowych umożliwia podjęcie skutecznego leczenia zachowawczego i chroni przed koniecznością wykonywania u niego poważnego zabiegu operacyjnego.

W JOPA Clinic kontrolą bioderek Waszych milusińskich zajmują się ortopedzi z niezwykłą cierpliwością do najmłodszych pacjentów.

Pokaż wszystkie
chirurgia naczyniowa
dietetyka
fizjoterapia
fizykoterapia
laryngologia
neurochirurgia
neurologia
neurologopedia
ortopedia
profilaktyka
psychologia sportu
radiologia
trening
urologia

Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.