kompresja2

Kompresjoterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób układu krążenia oraz układu limfatycznego. Brak odpowiedniego postępowania w przypadku w/w problemów zdrowotnych prowadzi do wielu poważnych konsekwencji, m.in. do powstania obrzęków.

Sposób leczenia uzależniony jest od przyczyn powstania obrzęków i dobierany jest indywidulanie do Pacjenta. Nieodłącznym jego elementem jest właśnie kompresjoterapia. Polega na stosowaniu podkolanówek, pończoch, rajstop lub rękawów o stopniowanym ucisku.

  • Jej zadaniem jest usprawnienie odpływu limfy i krwi z obszarów, w których krążenie jest zaburzone. Wspomaga to dotlenienie tkanek, zmniejsza średnice żył oraz poprawia działanie zastawek.

Nieleczona choroba żył stale postępuje i może przybrać postać przewlekłą. Z tego względu szczególnie ważne jest zapobieganie powikłaniom poprzez systematyczne noszenie odzieży kompresyjnej.

Specjalistyczna odzież kompresyjna jest produktem medycznym, który jest zalecany przez lekarza – chirurga naczyniowego lub/i fizjoterapeutę. Standardowa procedura doboru właściwego wyrobu zaczyna się na indywidualnym pobraniu wymiarów kończyny. Ważne jest, aby pomiary wykonała osoba wykwalifikowana. Pomoże ona w wyborze odpowiedniego produktu z szerokiego zakresu rozmiarów lub zleci wykonanie produktu szytego na miarę.

kompresja4Warto pamiętać, że odzież kompresyjna jest uzupełnieniem terapii i używana samodzielnie może nie dać zadowalających rezultatów. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy leczenie jest kompleksowe i jest połączeniem indywidualnie dobranej kompresjoterapii oraz rehabilitacji.

W JOPA Clinic dbając o kompleksowość leczenia zalecamy i dobieramy odzież kompresyjną firmy MEDI. Podczas wizyty fizjoterapeutycznej dokonujemy wyboru konkretnego modelu oraz uczymy się zakładania, zdejmowania i pielęgnacji produktu.

Kompresjoterapia zalecana jest w przypadku:

  • chorób układu krążenia kończyn dolnych - żylaki, przewlekła niewydolność żylna, zakrzepica żył głębokich,
  • nieprawidłowego działania układu limfatycznego - niewydolność naczyń limfatycznych, usunięcie węzłów chłonnych,
  • stanów pooperacyjnych,
  • ciąży.
Pokaż wszystkie
chirurgia naczyniowa
dietetyka
fizjoterapia
fizykoterapia
laryngologia
neurochirurgia
neurologia
neurologopedia
ortopedia
profilaktyka
psychologia sportu
radiologia
trening
urologia

Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.