Neurologia zajmuje się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Do tego specjalisty trzeba się zgłosić, gdy występuje długotrwały, uciążliwy, częsty ból głowy lub zaburzenia chodu, mowy, czucia. Równie często konsultacji neurologicznej wymagają schorzenia kręgosłupa. Trzeba wiedzieć, że lekceważone bóle kręgosłupowe o podłożu neurologicznym mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Szczególnie groźne są omdlenia i utrata świadomości- należy je bezwzględnie leczyć. Jednym z najczęstszych schorzeń, dotykających szczególnie starsze osoby (lecz nie tylko), są zaburzenia pamięci. One również mają podłoże neurologiczne.

Diagnostyka chorób neurologicznych to głównie badanie EMG oraz rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa. JOPA Clinic zapewnia takie badania korzystając z oferty partnera Spółki „Tomograf” mieszczącego się przy ul.Batorego 17/19 w Toruniu (na terenie Szpitala Miejskiego).

W naszej klinice pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi zajmuje się dr Angelika Golińska.

Dla pacjentów zmagających się z problemami neurologicznymi lub poszukujących powrotu do sprawności po przebytych chorobach mamy bogatą ofertę rehabilitacyjną. Usprawnianie w chorobach neurologicznych ma na celu wykorzystanie rezerw regeneracyjnych organizmu aby przywrócić utracone funkcje organizmu. W terapii pacjentów z chorobami neurologicznymi bazujemy na metodach neurofizjologicznych takich jak ćwiczenia metodą PNF. W przypadku dolegliwości pochodzenia kręgosłupowego podstawą jest praca manualna oraz ćwiczenia stabilizacji kręgosłupa.

Lekarze (neurologia)

dr Angelika Golińska
angelika golinska

Neurolog

Lekarz neurolog z doświadcze- niem zdobytym na Oddziale Neurologii i Leczenia Udarów mózgu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, obecnie pracująca na Oddziale Neurologii Szpitala Miejskiego w Toruniu. Diagnozuje i leczy schorzenia ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

czytaj więcej


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.