Jest to dziedzina medycyny zajmująca się chirurgią układu nerwowego, a więc diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją chorób układu nerwowego. W obszarze zainteresowania neurochirurgii znajdują się: mózg, rdzeń kręgowy, kręgosłup, nerwy obwodowe. Do charakterystycznych chorób wymagających przeprowadzenia zabiegów neurochirurgicznych należą między innymi urazy rdzenia kręgowego, mózgu i nerwów, nowotwory rdzenia kręgowego, dyskopatie, zmiany zwyrodnieniowe i inne.

Diagnostyka w neurochirurgii to głównie  rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa. JOPA Clinic zapewnia takie badania korzystając z oferty partnera Spółki „Tomograf” mieszczącego się przy ul.Batorego 17/19 w Toruniu (na terenie Szpitala Miejskiego).

W naszej klinice specjalistami w zakresie neurochirurgii są dr Maciej Prywiński i dr Marcin Wierciński. Dla pacjentów po leczeniu neurochirurgicznym lub wyprzedzając leczenie operacyjne mamy bogatą ofertę rehabilitacyjną. Proces powrotu do pełnej sprawności jest możliwy dzięki indywidualnie przygotowanemu postępowaniu. Obejmuje one specjalistyczne techniki z dziedziny terapii manualnej jak i terapii na strukturze powięziowej. Ukierunkowane działania przywracają prawidłowe ułożenie tkanek, oraz likwidują wcześniej występujące blokady w ruchomości kręgosłupa. W celu utrwalenia efektu prowadzone są indywidualnie dobrane  ćwiczenia wzmacniające stabilizację jak i mobilność kręgosłupa. Dopełnieniem terapii są zabiegi z dziedziny fizykoterapii.  Zabieg laserem wpływa na regenerację blizny, a elektroterapia wspomaga pracę mięśni.

Lekarze (neurochirurgia)

dr Maciej Prywiński
maciej prywinski

Neurochirurg

Lekarz neurochirurg, absolwent Collegium Medicum UMK w Toruniu. Specjalizuje się w problematyce schorzeń kręgosłupa, chorobach układu ruchu, dyskopatiach, skolio- zach, nowotworach kości.

czytaj więcej

dr Marcin Wierciński
marcin wiercinski

Neurochirurg

Lekarz neurochirurg, absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Specjalizuje się w operacyjnym leczeniu schorzeń kręgosłupa (dyskopatie, kręgozmyki, złamania).

czytaj więcej

dr Robert Bylinka
robert bylinka2

Neurochirurg

Lekarz w trakcie specjalizacji z neurochirurgii, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat zagadnień z zakresu budowy i funkcji układu nerwowego, neurochirurgii i neurologii.

czytaj więcej


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.