ortopedia dzieciecaSama nazwa "ortopedia" wywodzi się od greckich słów orthos – prosty oraz paidia - dzieci, gdyż początkowo ortopedzi byli to lekarze zajmujący się "prostowaniem dzieci", czyli leczący skrzywienia kręgosłupa. Z czasem dziedzina została rozszerzona na cały narząd ruchu. Aktualnie w Polsce ortopedia dziecięca nie jest wyodrębnioną specjalizacją, jednakże jest to bardzo szeroka i szczegółowa dziedzina. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wad wrodzonych, chorób dziecięcych oraz młodzieńczych narządu ruchu, takich jak: deformacje kręgosłupa, dysplazja stawów biodrowych oraz wady kolan i stóp. Obejmuje także traumatologię, czyli leczenie urazów dziecięcych. W obecnych czasach istotną częścią jest także ortopedia i rehabilitacja sportowa.

Dzieci wymagają wyjątkowego traktowania

Ze względu na siedzący tryb życia , niewystarczającą ilość aktywności ruchowej,  nieodpowiednią dietę, otyłość a także przez wielogodzinne wpatrywanie się w ekrany smartfonów i tabletów, wiele dzieci i nastolatków cierpi na dysfunkcję ortopedyczne. Równie częste bywają urazy i kontuzje , które ze względu na młody organizm wymagają specjalnego potraktowania. Ortopeda dziecięcy ma za zadanie leczyć małych pacjentów, którzy często są dużo bardziej wymagający od dorosłych, musi więc mieć nie tylko specjalistyczną wiedzę ale również doświadczenie i odpowiednie podejście do dziecka. Dbałość o przyjazną atmosferę, komfort dziecka w czasie wizyty u lekarza, przekłada się na lepsze efekty diagnozowania i leczenia.

JOPA dla dzieci

JOPA Clinic ma  w składzie specjalistów także ortopedę dziecięcego. Dzięki temu może zająć się także tą wymagającą grupą pacjentów – dziećmi i młodzieżą ze schorzeniami ortopedycznymi. Korzystając z wiedzy i doświadczenia Michała Jałoszewskiego i możliwości rehabilitacyjnych, leczymy się najmłodszych pacjentów w zakresie wad postawy w tym chorób kręgosłupa takich jak skoliozy, profilaktyki stawów biodrowych (USG bioderek), a także wszelkich urazów narządów ruchu.

 

Pokaż wszystkie
chirurgia naczyniowa
dietetyka
fizjoterapia
fizykoterapia
laryngologia
neurochirurgia
neurologia
neurologopedia
ortopedia
profilaktyka
psychologia sportu
radiologia
trening
urologia

Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.