Dzięki współpracy Jopa Clinic z NZOZ Rodzina w Inowrocławiu nasi Pacjenci mogą skorzystać z oferty komercyjnych zabiegów operacyjnych. NZOZ Rodzina to przyjazna pacjentom placówka medyczna działająca od 2005 r. Zabiegi przeprowadzane są na nowoczesnym bloku operacyjnym. W przypadku konieczności hospitalizacji na pacjentów czekają komfortowe, jednoosobowe pokoje. Kwalifikacje do zabiegu oraz omówienie szczegółów postępowania z lekarzem operatorem odbywają się podczas wizyt ortopedycznych w Jopa Clinic.

NZOZ2
NZOZ1
NZOZ3
NZOZ4

Wykonywane zabiegi to:

Do najczęstszych neuropatii należą: zespół cieśni kanału nadgarstka i zespół nerwu łokciowego. Podczas leczenia operacyjnego lekarz dokonuje rewizji i uwolnienia uciśniętego nerwu oraz otaczających go tkanek.

Zabieg polega na usunięciu pogrubionego rozścięgna dłoniowego. W razie konieczności wykonuje się plastykę skóry i/lub uwalnia się przykurczone stawy.

Torbiel Barkera to zmiana wyczuwalna palpitacyjnie w dole kolanowym. Podczas zabiegu operator usuwa ją i w razie konieczności pobrany materiał przekazuje do badania.

Zabieg wykonywany artroskopowo. W zależności od stopnia i rodzaju uszkodzenia operator wykonuje jedną lub kilka procedur w obrębie stawu kolanowego

- usunięcie uszkodzonego fragmentu lub szycie łąkotki,
- naprawa chrząstki stawowej,
- usunięcie całości lub części błony maziowej,
- usuniecie drobnych fragmentów chrzęstno/kostnych,
- usunięcie zrostów ograniczających ruchomość stawu ,
- przecięcie aparatu stabilizującego rzepkę,
- usuniecie materialu zespalającego, jeśli był zakładany i ma wskazanie do usunięcia.

Zabieg wykonywany artroskopowo. Polega na rekonstrukcji uszkodzonego więzadła krzyżowego przedniego/tylnego, przy pomocy pobranych przeszczepów ze ścięgien mięśnia półścięgnistego i smukłego i/lub więzadła rzepki lub ścięgna mięśnia czworogłowego.

Troczki rzepki kontrolują jej ruch w stawie kolanowym. Niewydolność troczka rzepkowo-udowego przyśrodkowego (MPFL) prowadzi do niestabilności rzepki oraz do nawrotowego lub nawykowego zwichnięcia rzepki. Plastyka troczków przeprowadzana jest artroskopowo polega na przecięciu przykurczonej torebki stawowej oraz na odtworzeniu uszkodzonego troczka.

Zabieg wykonywany artroskopowo, w podciśnieniu czyli przy znacznie obniżonym ciśnieniu krwi. Uwalniany jest odświeżony przyczep obrąbka stawowego tak, aby doszło do pobudzenia procesów naprawczych. Następnie obrąbek przyszywany jest przy pomocy kotwic w prawidłowym dla siebie miejscu. W niektórych przypadkach przy niestabilności stawu ramiennego przeprowadza się dodatkową procedurę - wszycie płata torebkowego w miejscu ubytku kostnego na głowie kości ramiennej.

Zabieg polegający na zszyciu kikutów ścięgna zgodnie z techniką operacyjną po nacięciu skóry i tkanki podskórnej w okolicy uszkodzenia

Zabieg polega na przecięciu zapalnie zmienionej pochewki ścięgna/ścięgien.

Zabieg polega na usunięciu materiału zespalającego przez nacięcie tkanki w okolicy blizny pooperacyjnej.

Zabieg polega na wykonaniu repozycji uszkodzonego stawu. Wykonuje się stabilizację przy pomocy materiału zespalającego, zgodnie z przyjętą techniką operacyjną.

Zabieg polega na wykonaniu osteotomii kości oraz korekcji osi kończyny, a następnie na jej prawidłowym ustawieniu i stabilizacji materiałem zespalającym zgodnie z przyjętą techniką operacyjną.

Zabieg polega na przecięciu zbyt ciasnego więzadła u podstawy palca i uwolnieniu ścięgien.

Ganglion to tworzący się w okolicach stawów guzek wypełniony płynem stawowym. Zabieg polega na usunięciu zmiany poprzez nacięcie skóry i tkanki podskórnej nad wyczuwalną zmianą.

Korekcja palucha ma zapewnić prawidłową funkcję stopy i możliwość bezbolesnego chodu. Kwestia estetyki stopy jest brana pod uwagę ale nie jest głównym celem zabiegu. Zakres zabiegu jest uzależniony od stopnia nasilenia deformacji i może obejmować następujące procedury
- usunięcie wyrośli kostnej z I kości śródstopia,
- uwolnienie ścięgien i torebki stawowej stawu śródstopno-palcowego,
- osteotomia I kości śródstopia i ponowne ustawienie odłamów prowadzące do korekcji,(zespolenie odłamów płytką, śrubami lub drutami),
- osteotomia paliczka podstawnego palucha i korekcja deformacji,
- plastyka torebki stawowej,
- usztywnienie w stawie śródstopno-palcowym (przy zaawansowanych zmianach),

  • staw kolanowy – zabieg polega na ocenie stawu kolanowego. W razie konieczności usuwa się przerośniętą błonę maziową, usuwa się bądź zszywa uszkodzone łąkotki. W przypadku wyraźnych zmian zwyrodnieniowych możliwe jest częściowe nacięcie kości w okolicy końca dalszego kości udowej i/lub końca bliższego kości piszczelowej.
  • staw ramienny – zabieg polega na ocenie stawu barkowego, W razie konieczności usuwa się przerośniętą błonę maziową. Możliwe jest usunięcie fragmentu kości. W przypadku uszkodzenia obrąbka usunięcie go lub jego zszycie. W przypadku uszkodzenia więzadła/więzadeł – rekonstrukcja.
  • staw skokowy - zabieg polega na ocenie stawu skokowego. W razie konieczności usuwa się przerośniętą błonę maziową. W przypadku konfliktu kostnego możliwe jest usunięcie fragmentu kości w sytuacji gdy uszkodzeniu uległy więzadła i/lub chrząstki, dokonuje się rekonstrukcji zgodnie z przyjętą techniką operacyjną.

Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.