porada pkacprowiczWspółczesny sport nie może się obejść bez odnowy biologicznej organizmu. Masaż to podstawowa i najefektywniejsza jej forma. Często zdarza się, że jest stosowany jako jedyny z całego zestawu środków i metod. Masaż sportowy to potężne narzędzie regeneracyjno-lecznicze, z którego powinni korzystać nie tylko zawodowi sportowcy, ale również osoby amatorsko trenujące. W JOPA Clinic macie Państwo możliwość skorzystania z usług specjalistów w tej dziedzinie, na co dzień pracujących z czołowymi toruńskimi sportowcami i zespołami sportowymi.

Masaż sportowy to pojęcie wieloznaczne. W jego skład wchodzi masaż klasyczny, izometryczny, limfatyczny, funkcjonalny, powięziowy i elementy terapii manualnej. Wybiera się odpowiednie techniki ze względu na rodzaj wysiłku, okres treningowy, aktualny stan zdrowia i wytrenowania zawodnika. I tak masaż sportowy może np. spełniać funkcję rozgrzewkową (przed treningiem, meczem, zawodami), regeneracyjną (odnowa biologiczna), profilaktyczną (zapobieganie kontuzjom) czy wreszcie leczniczą przy już istniejących urazach.

Masaż sportowy jest efektywnym środkiem w walce ze zmęczeniem, zmniejsza bądź całkowicie likwiduje ból powstały po wysiłku, przyspiesza procesy regeneracyjne organizmu. Jest jednym z najlepszych narzędzi w profilaktyce urazów i leczeniu kontuzji w obrębie aparatu ruchowego. Pomaga tym samym w osiągnięciu przez osobę trenującą najlepszego rezultatu sportowego.

Pokaż wszystkie
chirurgia naczyniowa
dietetyka
fizjoterapia
fizykoterapia
laryngologia
neurochirurgia
neurologia
neurologopedia
ortopedia
profilaktyka
psychologia sportu
radiologia
trening
urologia

Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.