porady pznajdekBoli Cię kręgosłup? Ból promieniuje na nogę? W opisie rezonansu magnetycznego i w zdjęciu rentgenowskim czytasz „bez zmian”? Wszędzie dookoła słyszysz „rwa kulszowa”? Bez połykania leków przeciwbólowych ciężko wytrzymać? Nic bardziej mylnego!.

Bardzo podobne objawy mogą pochodzić z nieprawidłowego funkcjonowania tkanek: mięśni, więzadeł, powięzi i wielu innych. Zmiany tkankowe mogą wystąpić w wielu miejscach w naszym ciele. Co ważne, nie zawsze są widoczne w badaniach obrazowych (rezonans magnetyczny, USG, RTG). Mogą one wywołać dolegliwości kręgosłupa, stawów barkowych, kolanowych czy biodrowych (np: trudności w chodzeniu, bóle nocne, ograniczenia i sztywności podczas ruchu). Jest na to sposób!

Trzeba pamiętać, że nie zawsze tam gdzie jest ból jest jego przyczyna. Na zaburzenia prawidłowego funkcjonowana tkanek pracujemy często latami. Mają na to wpływ przeciążenia dynamiczne (urazy), statyczne (długotrwała pozycja siedząca), psychogenne (działanie negatywnych emocji-stres). Często przyczyna bólu zlokalizowana jest w odległym miejscu od jego występowania. Dzieje się tak na drodze kumulacji złych reakcji jakie zachodzą w przeciągu lat w naszych tkankach. Dlatego konieczne jest przerwanie negatywnego bodźca, tak aby funkcjonować bez bólu, spać spokojnie (sen to najlepsza regeneracja dla naszego ciała), nie rezygnować ze swoich pasji i cieszyć się życiem.

Terapeuci JOPA Clinic proponują terapię, która może wspomóc znalezienie przyczyny bólu, odblokować i prawidłowo „ułożyć” tkanki, a także przywrócić ich prawidłowe funkcje. Wykorzystują do tego między innymi techniki terapii manualnej, powięziowej, systemu terapii Tri-Concept z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi, suchego igłowania i igłoterapii.


Pokaż wszystkie
chirurgia naczyniowa
dietetyka
fizjoterapia
fizykoterapia
laryngologia
neurochirurgia
neurologia
neurologopedia
ortopedia
profilaktyka
psychologia sportu
radiologia
trening
urologia

Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.