JOPA clinic swoją skuteczną działalność medyczną opiera na doskonale wykształconych i doświadczonych specjalistach różnych dziedzin oraz oddanych swej pracy i życzliwych pracowników personelu pomocniczego. Dyrektorem medycznym kliniki jest dr Michał Worek.

Lekarze

Pełen skład kadry lekarskiej JOPA Clinic poniżej:
dr Łukasz Brycht
lukasz brycht

Chirurg

Lekarz chirurg, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalizujący się w chirurgii onkologicznej. W trakcie specjalizacji odbył wiele staży w krajowych i zagranicznych ośrodkach chirurgicznych, obecnie asystent w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyń Szpitala Miejskiego w Toruniu. Współpracuje z Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika z Katedrą Immunologii w zakresie badań układu immunologicznego pacjentów leczonych z powodu chorób nowotworowych przewodu pokarmowego.

dr Robert Bylinka
robert bylinka2

Neurochirurg

Lekarz w trakcie specjalizacji z neurochirurgii. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie kończy specjalizację w Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii z Pododdziałem Usprawniania Leczniczego SU nr 2 w Bydgoszczy oraz pracuje w Oddziale Neurochirurgii WSzZ w Toruniu. Od początku pasjonat zagadnień z zakresu budowy i funkcji układu nerwowego, neurochirurgii i neurologii. Ciągle poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szeregu szkoleń i konferencji o tematyce neurochirurgicznej i neuroortopedycznej. Wolne chwile spędza na bieganiu i eksperymentach kulinarnych. Fan muzyki elektronicznej.

dr Sebastian Cychowski
sebastian cychowski

Ortopeda

Lekarz ortopeda specjalizujący się w leczeniu operacyjnym złamań, endoprotezoplastyką kolan i bioder, chirurgii stopy (w tym leczenie operacyjne palucha koślawego) oraz zabiegach z zakresu chirurgii ręki (w tym leczenie operacyjne zespołu cieśni nadgarstka). Dodatkowo ma ukończone podyplomowe studia z zarządzania w służbie zdrowia, ciągle się dokształca biorąc udział w szkoleniach renomowanych klinik ortopedycznych w kraju i za granicą, aktualizuje wiedzę będąc aktywnym uczestnikiem konferencji medycznych, czyta, analizuje, poszukuje. Aktualnie w trakcie studiów MBA. Jest pasjonatem swojej specjalizacji, ale i interesującym człowiekiem. W wolnym czasie uprawia turystykę motocyklową, biegi długodystansowe, czasami gra w golfa.

dr Radosław Fajdek
radoslaw fajdek

Chirurg naczyniowy

Lekarz w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej, chirurg ogólny, urodzony w 1982 r. w Olsztynie, absolwent gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku swojej edukacji medycznej kierował się w stronę specjalizacji zabiegowych. Zainteresowania te przełożyły się w jego życiu zawodowym na uzyskaniu specjalizacji z chirurgii ogólnej oraz otwarciu studiów specjalizacyjnych z chirurgii naczyniowej. Od 2007r. nieprzerwanie aktywny zawodowo, swoim pacjentom pomaga jak najpełniej czerpać z życia.

dr Angelika Golińska
angelika golinska

Neurolog

Lekarz neurolog z doświadczeniem zdobytym na Oddziale Neurologii i Leczenia Udarów mózgu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, obecnie pracująca na Oddziale Neurologii Szpitala Miejskiego w Toruniu. Diagnozuje i leczy schorzenia ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Szczególnie interesuje się bólami i zawrotami głowy, zespołami bólowymi kręgosłupa, polineuropatiami, chorobami naczyniowymi mózgu, padaczką i chorobą Parkinsona. Przeszła szereg szkoleń i otrzymała certyfikat w zakresie leczenia migreny iniekcjami toksyną botulinową (Chronic Migraine Expert Meeting). Odbyła szkolenia w zakresie leczenia spastyki kończyny górnej i dolnej iniekcjami toksyną botulinową. Obecnie prowadzi program lekowy leczenia spastyczności kończyny górnej u osób po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu. Bierze aktywny udział w licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje.

dr Michał Jałoszewski
michal_jaloszewski

Ortopeda dziecięcy

Lekarz ortopeda, specjalizujący się w ortopedii dziecięcej. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinice Ortopedii Dziecięcej PAM w Szczecinie, Klinice Ortopedii UM w Poznaniu oraz Lubuskim Ośrodku Rehabilitacyjno-Ortopedycznym w Świebodzinie. Aktualnie pracuje w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu. Jego największą pasją zawodową jest leczenie chorób kręgosłupa dzieci i młodzieży. Wraz z zespołem oddziału ortopedycznego Szpitala Dziecięcego zapoczątkował w Toruniu operacje skolioz oraz innych wad kręgosłupa według aktualnych standardów światowych. Jest entuzjastą profilaktyki chorób ortopedycznych od wczesnych lat dziecięcych, aktywności sportowej oraz zdrowego żywienia. Praca z dziećmi jest dla niego codziennym wyzwaniem i jednocześnie samą przyjemnością. W życiu prywatnym jest propagatorem weganizmu, pasjonuje się triathlonem, lubi dobrą muzykę oraz skandynawskie kryminały.

dr Joanna Janiszewska-Stasiak
joanna stasiak

Radiolog

Lekarz w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej, absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Specjalizację z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej odbywała w Bydgoskim Centrum Onkologii w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej. Dzięki charakterystyce tego szpitala i dużej liczbie pacjentów, zdobyła tam doświadczenie w zakresie chorób nowotworowych, ich diagnostyki obrazowej oraz różnicowania. W celu pogłębienia wiedzy w zakresie radiologii (głównie o diagnostykę obrazową w stanach nagłych, urazach wielonarządowych u dorosłych i dzieci), kontynuuje swoją specjalizację w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Systematyczne uczestniczy w kursach i sympozjach, wnikliwie analizuje dostępną literaturę fachową. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch urwisów. Wolny czas najbardziej lubi spędzać w gronie rodzinnym oraz grając w ulubione gry planszowe.

dr Małgorzata Jaworowska
malgorzata jaworowska

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 2008 roku pracuje w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu. Od 2009 roku związana także z Kliniką Uzdrowiskową "Pod Tężniami" w Ciechocinku. Specjalizuje się w chirurgii stopy i ręki, endoprotezoplastyce stawu kolanowego i biodrowego, operacyjnym leczeniu złamań i innych urazów narządu ruchu. Wykonuje również artroskopię stawu kolanowego. Swoje doświadczenie i umiejętności pogłębia uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach w kraju i za granicą. W wolnym czasie lubi uprawiać sport. Posiada stopień 3Dan w karate Shotokan. Trenuje crossfit. Tańczy salsę. Gra na pianinie. Lubi odpoczynek nad polskim morzem.

dr Maciej Prywiński
maciej prywinski

Neurochirurg

Lekarz neurochirurg, absolwent Collegium Medium UMK w Toruniu. Specjalizuje się w problematyce schorzeń kręgosłupa, chorobach układu ruchu, dyskopatiach, skoliozach, nowotworach kości. Bogate doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w czasie stażów w Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, USA, Holandii i Francji.

Poza umiejętnościami lekarza neurochirurga, przywiązuje dużą wagę do miłej atmosfery i przyjaznych relacji z pacjentami. To zwiększa skuteczność leczenia i poprawia samopoczucie w sytuacjach chorobowych.  Jest całkowicie oddany walce o zdrowie swoich pacjentów. Prywatnie pasjonat podróżowania samochodami terenowymi w niedostępne miejsca.

dr Iwona Skonieczna-Zielak
iwona skonieczna zielak

Internista

Lekarz chorób wewnętrznych, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, od początku swojej kariery zawodowej związana z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Toruniu. Przez 15 lat pracowała na oddziale wewnętrznym i poradni hematologicznej, a następnie w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR). Jest specjalistką w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz medycyny ratunkowej.

dr Paweł Stasiak
pawel stasiak

Ortopeda

Lekarz w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii, ukończył studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu , obecnie pracuje w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala Miejskiego w Toruniu. Swoje doświadczenie zawodowe opiera na codziennej pracy w szpitalu i poradniach ortopedycznych. Uczestniczy w licznych szkoleniach i kursach zarówno w kraju jak i za granicą, w tym kursie dostępów operacyjnych w Grazu i zaawansowanym kursie osteosyntezy AO (Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen). Od 2013 roku pełni funkcję lekarza drużyny w toruńskim klubie żużlowym. Dzięki współpracy z dr Janiszewskim oraz charakterowi oddziału, w którym pracuje, miał okazję uczestniczyć w zabiegach operacyjnych u wielu sportowców, w tym także żużlowców Ekstraligi. Oprócz traumatologii jego szczególne zainteresowania obejmują: entezopatie, czyli choroby przyczepów mięśniowych oraz neuropatie nerwów obwodowych, w tym popularne: zespół kanału nadgarstka czy zespół rowka nerwu łokciowego. W życiu prywatnym jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki synów. Wolny czas umila sobie dobrą książką i grą na perkusji.

dr Anna Sulencka-Gbiorczyk
anna sulencka gbiorczyk

Reumatolog Internista

lekarz specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Doświadczenie zdobywała m.in. w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Bydgoszczy w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jana Biziela. Obecnie pracuje w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu na Oddziale Reumatologicznym. Każdą wolną chwilę spędza ze swoją córką Julką. Wieczorami oddaje się pasji czytania  książek podróżniczych i kryminałów. Lubi pływać, a w okresie zimowym jeździć na nartach. Wielbicielka kotów.

dr Krzysztof Tura
krzysztof tura

Ortopeda Chirurg

Lekarz ortopeda i chirurg. Od 17 lat prowadzi Oddział Urazowo-Ortopedyczny w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu. W ortopedii zajmuje się głównie endoprotezoplastyką pierwotną i rewizyjną dużych stawów oraz leczeniem skutków poważnych urazów narządu ruchu. Pasjonat narciarstwa , żeglarstwa i dobrej książki. Słucha prawdziwego, ciężkiego rocka.

dr Marcin Wierciński
marcin wiercinski

Neurochirurg

Lekarz neurochirurg. Ukończył studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Pracuje na Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy oraz na Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Rydygiera w Toruniu. Specjalizuje się w operacyjnym leczeniu schorzeń kręgosłupa (dyskopatie, kręgozmyki, złamania). Wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach w kraju i za granicą. W wolnym czasie żegluje, jeździ na nartach i podróżuje.

dr Michał Worek
michal worek

Ortopeda

Lekarz ortopeda, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, z doświadczeniem specjalizacyjnym w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu zdobytym m.in. w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im Rydygiera w Toruniu.

Jego głównym obszarem zainteresowań jest medycyna sportowa oraz medycyna regeneracyjna. Od początku specjalizacji konsekwentnie rozwija swoje umiejętności w zakresie małoinwazyjnej chirurgii endoskopowej stawów. Przeszedł szereg szkoleń specjalistycznych w najlepszych ośrodkach w kraju i zagranicą, m.in. z zakresu USG,  leczenia artroskopowego urazów sportowych i leczenia rekonstrukcyjnego. Pod patronatem międzynarodowej organizacji AO Trauma- poszerzał swoją wiedzę z zakresu ortopedii urazowej.

Jest pionierem w regionie kujawsko-pomorskim małoinwazyjnego i artroskopowego leczenia wczesnych zmian zwyrodnieniowych chrząstki stawowej z użyciem skafoldów (kolagenowa membrana sprzyjająca regeneracji chrząstki stawowej). Liczne kursy i sympozja pozwalają mu wdrażać innowacyjne metody leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej i więzadłowych stawów.

W wolnych chwilach trenuje boks i crossfit, ma dwa psy i wiecznie naprawia swoje Subaru.

dr Marek Załucki
marek zalucki

Chirurg

Lekarz chirurg z drugim stopniem specjalizacji, dr nauk medycznych, swe bogate doświadczenie zebrał w szpitalach i klinikach Bydgoszczy, Torunia,  przeprowadził kilka tysięcy operacji laparoskopowych, zajmuje się także proktologią i kolonoskopią. Aktywnie uczestniczy w życiu środowiska medycznego, uczestnicząc w licznych konferencjach i doskonaląc swe umiejętności na kursach i szkoleniach, jest autorem kilkudziesięciu publikacji w prasie branżowej. Uprawia narciarstwo i siatkówkę, lubi grac w brydża i jeździć rowerem, słucha jazzu i czyta współczesną prozę.

Elwira Zakrzewska
elwira zakrzewska

Psycholog transportu

Psycholog transportu, psychoterapeuta w nurcie TSR (Terapia Krótkoterminowa Skoncentrowana na Rozwiązaniach), uprawniony do wydawania orzeczeń psycholog transportu. Absolwentka UMK, Uniwersytetu Humanistycznego SWPS, Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współpracuje z Pracownią Testów Psychologicznych. Interesuje się psychogeriatrią, diagnozą psychologiczną. Zafascynowana człowiekiem, a w szczególności mózgiem.


Fizjoterapeuci

Procesem powrotu do sprawności po okresie leczenia zajmują się certyfikowani fizjoterapeuci z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem, ze specjalizacjami:
Natalia Antkowiak
natalia antkowiak

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka studiów licencjackich i magisterskich Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentem ortopedycznym i neurologicznym. W swoim codziennym działaniu wykorzystuje wiedzę i umiejętności nabyte na kursach oraz szkoleniach, korzystając głównie z metod neurofizjologicznych (m.in. PNF) i metod leczenia zaburzeń powięziowych (m.in. model pracy FDM). Prowadzona terapia opiera się na globalnym podejściu nastawionym na odzyskanie danej funkcji poprzez ruch i kontrolę motoryczną, uruchamiając przy tym rezerwy czynnościowe pacjenta. Lubi jeździć na rolkach, chodzić po górach i podróżować „na własną rękę”.

Monika Bielicka-Dąbrowska
monika bielicka

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka UMK w Toruniu CM w Bydgoszczy, uczestniczka wielu kursów i szkoleń rehabilitacyjnych. Zajmuje się głównie terapią w chorobach kręgosłupa  (stany po zabiegach operacyjnych, dyskopatie), stawu kolanowego, ręki, stawu skokowego.

Dawid Listecki
dawid listecki

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu, terapeuta manualny. Wiedzę i umiejętności zdobywał na wielu szkoleniach z zakresu terapii manualnej, pinopresury (klawiterapii) czy igłoterapii. W swojej pracy wykorzystuje znajomość anatomii, fizjologii jak i biomechaniki. Każdego pacjenta rozpatruje indywidualnie, co pomaga dobrać właściwą drogę wyprowadzenia go ze stanu jakiejkolwiek patologii dotyczącej narządu ruchu.

Michał Paśniewski
michal pasniewski

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK Toruń, specjalizuje się w terapii manualnej i leczeniu manualnym różnych schorzeń pacjentów. Ma dużą wiedzę w tym zakresie zdobytą na wielu kursach i szkoleniach, u wykładowców o międzynarodowej randze. Pracował z osobami o różnych możliwościach ruchowych, od osób niepełnosprawnych po osoby zawodowo uprawiające sport. Prywatnie jest pasjonatem wszystkiego, co jest związane z aktywnością ruchową.

Roksana Piekarska-Kozłowska
roksana piekarska kozlowska2

Fizjoterapeutka

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - Collegium Medicum w Bydgoszczy. Na co dzień pracuje z pacjentami ortopedycznymi (specjalizacje: staw kolanowy, skokowy, biodrowy, barkowy oraz kręgosłup) i neurologicznymi, bazując m.in. na takich metodach jak Anatomy Trains, PNF, MTG, McKenzie. Z indywidualnym podejściem podchodzi do każdego pacjenta, szukając przyczyny problemu, a nie tylko likwidując objawy. Wierzy, że dopiero przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych umożliwia długotrwały efekt. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje.
Prywatnie miłośniczka kotów, tańca oraz piłki nożnej.

Anna Wakulewicz-Zakrzewska
anna wakulewicz

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W swojej pracy zajmuje się głównie pacjentami z problemami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz wadami postawy u dzieci i młodzieży, opierając się na holistycznym podejściu do  pacjenta i jego dolegliwości. W szczególności stosuje techniki strukturalnej pracy z tkankami miękkimi - Anatomy Trains i FDM oraz ćwiczenia wykorzystujące metodę PNF. Swoje umiejętności ciągle doskonali na licznych kursach oraz szkoleniach u polskich i zagranicznych instruktorów. Lubi aktywnie spędzać czas wolny, uprawia jogę, jeździ konno, amatorsko fotografuje.

Natalia Więckowska
natalia wieckowska

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka studiów licencjackich na kierunku Fizjoterapia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego ze specjalizacją Fizjoterapia w sporcie. Pracuje m.in. ze sportowcami wspierając ich w trakcie leczenia kontuzji i urazów. W pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie zdobyte w trakcie własnych treningów akrobatyki sportowej oraz lekkoatletyki.

Michał Wszelaki
michal wszelaki

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, trener personalny, trener przygotowania sportowego oraz wykładowca na kursach trenerskich. Pomaga pacjentom i podopiecznym powrócić do zdrowia po przebytych kontuzjach, wypracować pożądaną sylwetkę, albo  poprawić wyniki sportowe w różnych dyscyplinach. Wspomaga także osoby, które chcą wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia, zdrowo, skutecznie i bezpiecznie rehabilituje pacjentów po przebytych chorobach, kontuzjach, urazach. Absolwent BSW na kierunku fizjoterapia, ukończone kursy masażu tkanek głębokich oraz FDM.
Instruktor rekreacji ruchowej: ćwiczenia siłowe i fitness, trener personalny Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz Europejskiej Federacji Kulturystyki i Fitness.
Ukończony roczny cykl szkoleń dotyczący wiedzy z zakresu sportów sylwetkowych Muscle IQ oraz Body Logistic System. Certyfikowany ekspert oceny FMS. W swojej pracy łączy szeroką wiedzę i umiejętności trenera oraz fizjoterapeuty oparte przede wszystkim na znajomości anatomii i fizjologii ciała człowieka. Traktuje podopiecznych holistycznie i kompleksowo, co gwarantuje pożądane efekty. Fascynuje się sportami związanymi z sylwetką.

Piotr Znajdek
piotr znajdek

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i wielu specjalistycznych kursów. Współtwórca nowoczesnego systemu autoterapii Tri-Concept, członek stowarzyszenia Sport4life. Pracuje głównie metodami Terapii Manualnej Holistycznej oraz techniką na tkankach miękkich w oparciu o koncepcję Fascial Distortion Model i Anatomy Trains. W rehabilitacji dysfunkcję pacjenta rozpatruje w szerokiej perspektywie mechanizmów, które powodują negatywne odczucia. Nie zawsze tam gdzie pacjent odczuwa ból znajduje się przyczyna bólu, dlatego starannie szuka, diagnozuje i likwiduje źródło dolegliwości, a nie tylko skutek. Pomaga osobom aktywnym, sportowcom w powrotach do pełnej sprawności, wspiera wszystkich swoich podopiecznych w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Ma zaliczonych kilka maratonów biegowych i maratonów na rolkach szybkich, od 2016 roku trenuje triathlon.


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.