JOPA clinic swoją skuteczną działalność medyczną opiera na doskonale wykształconych i doświadczonych specjalistach różnych dziedzin oraz oddanych swej pracy i życzliwych pracowników personelu pomocniczego. Dyrektorem medycznym kliniki jest dr Michał Worek.

Lekarze

Pełen skład kadry lekarskiej JOPA Clinic poniżej:
dr Łukasz Brycht
lukasz brycht

Chirurg

Lekarz chirurg, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalizujący się w chirurgii onkologicznej. W trakcie specjalizacji odbył wiele staży w krajowych i zagranicznych ośrodkach chirurgicznych, obecnie asystent w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyń Szpitala Miejskiego w Toruniu. Współpracuje z Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika z Katedrą Immunologii w zakresie badań układu immunologicznego pacjentów leczonych z powodu chorób nowotworowych przewodu pokarmowego.

dr Robert Bylinka
robert bylinka2

Neurochirurg

Lekarz w trakcie specjalizacji z neurochirurgii. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie kończy specjalizację w Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii z Pododdziałem Usprawniania Leczniczego SU nr 2 w Bydgoszczy oraz pracuje w Oddziale Neurochirurgii WSzZ w Toruniu. Od początku pasjonat zagadnień z zakresu budowy i funkcji układu nerwowego, neurochirurgii i neurologii. Ciągle poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szeregu szkoleń i konferencji o tematyce neurochirurgicznej i neuroortopedycznej. Wolne chwile spędza na bieganiu i eksperymentach kulinarnych. Fan muzyki elektronicznej.

dr Sebastian Cychowski
sebastian cychowski

Ortopeda

Lekarz ortopeda specjalizujący się w leczeniu operacyjnym złamań, endoprotezoplastyką kolan i bioder, chirurgii stopy (w tym leczenie operacyjne palucha koślawego) oraz zabiegach z zakresu chirurgii ręki (w tym leczenie operacyjne zespołu cieśni nadgarstka). Dodatkowo ma ukończone podyplomowe studia z zarządzania w służbie zdrowia, ciągle się dokształca biorąc udział w szkoleniach renomowanych klinik ortopedycznych w kraju i za granicą, aktualizuje wiedzę będąc aktywnym uczestnikiem konferencji medycznych, czyta, analizuje, poszukuje. Aktualnie w trakcie studiów MBA. Jest pasjonatem swojej specjalizacji, ale i interesującym człowiekiem. W wolnym czasie uprawia turystykę motocyklową, biegi długodystansowe, czasami gra w golfa.

dr Radosław Fajdek
radoslaw fajdek

Chirurg naczyniowy

Lekarz w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej, chirurg ogólny, urodzony w 1982 r. w Olsztynie, absolwent gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku swojej edukacji medycznej kierował się w stronę specjalizacji zabiegowych. Zainteresowania te przełożyły się w jego życiu zawodowym na uzyskaniu specjalizacji z chirurgii ogólnej oraz otwarciu studiów specjalizacyjnych z chirurgii naczyniowej. Od 2007r. nieprzerwanie aktywny zawodowo, swoim pacjentom pomaga jak najpełniej czerpać z życia.

dr Angelika Golińska
angelika golinska

Neurolog

Lekarz neurolog z doświadczeniem zdobytym na Oddziale Neurologii i Leczenia Udarów mózgu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, obecnie pracująca na Oddziale Neurologii Szpitala Miejskiego w Toruniu. Diagnozuje i leczy schorzenia ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Szczególnie interesuje się bólami i zawrotami głowy, zespołami bólowymi kręgosłupa, polineuropatiami, chorobami naczyniowymi mózgu, padaczką i chorobą Parkinsona. Przeszła szereg szkoleń i otrzymała certyfikat w zakresie leczenia migreny iniekcjami toksyną botulinową (Chronic Migraine Expert Meeting). Odbyła szkolenia w zakresie leczenia spastyki kończyny górnej i dolnej iniekcjami toksyną botulinową. Obecnie prowadzi program lekowy leczenia spastyczności kończyny górnej u osób po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu. Bierze aktywny udział w licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje.

dr Michał Jałoszewski
michal_jaloszewski

Ortopeda dziecięcy

Lekarz ortopeda, specjalizujący się w ortopedii dziecięcej. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinice Ortopedii Dziecięcej PAM w Szczecinie, Klinice Ortopedii UM w Poznaniu oraz Lubuskim Ośrodku Rehabilitacyjno-Ortopedycznym w Świebodzinie. Aktualnie pracuje w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu. Jego największą pasją zawodową jest leczenie chorób kręgosłupa dzieci i młodzieży. Wraz z zespołem oddziału ortopedycznego Szpitala Dziecięcego zapoczątkował w Toruniu operacje skolioz oraz innych wad kręgosłupa według aktualnych standardów światowych. Jest entuzjastą profilaktyki chorób ortopedycznych od wczesnych lat dziecięcych, aktywności sportowej oraz zdrowego żywienia. Praca z dziećmi jest dla niego codziennym wyzwaniem i jednocześnie samą przyjemnością. W życiu prywatnym jest propagatorem weganizmu, pasjonuje się triathlonem, lubi dobrą muzykę oraz skandynawskie kryminały.

dr Małgorzata Jaworowska
malgorzata jaworowska

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 2008 roku pracuje w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu. Od 2009 roku związana także z Kliniką Uzdrowiskową "Pod Tężniami" w Ciechocinku. Specjalizuje się w chirurgii stopy i ręki, endoprotezoplastyce stawu kolanowego i biodrowego, operacyjnym leczeniu złamań i innych urazów narządu ruchu. Wykonuje również artroskopię stawu kolanowego. Swoje doświadczenie i umiejętności pogłębia uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach w kraju i za granicą. W wolnym czasie lubi uprawiać sport. Posiada stopień 3Dan w karate Shotokan. Trenuje crossfit. Tańczy salsę. Gra na pianinie. Lubi odpoczynek nad polskim morzem.

dr Paweł Stasiak
pawel stasiak

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii, ukończył studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu , obecnie pracuje w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala Miejskiego w Toruniu. Swoje doświadczenie zawodowe opiera na codziennej pracy w szpitalu i poradniach ortopedycznych. Uczestniczy w licznych szkoleniach i kursach zarówno w kraju jak i za granicą, w tym kursie dostępów operacyjnych w Grazu i zaawansowanym kursie osteosyntezy AO (Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen). Od 2013 roku pełni funkcję lekarza drużyny w toruńskim klubie żużlowym. Dzięki współpracy z dr Janiszewskim oraz charakterowi oddziału, w którym pracuje, miał okazję uczestniczyć w zabiegach operacyjnych u wielu sportowców, w tym także żużlowców Ekstraligi. Oprócz traumatologii jego szczególne zainteresowania obejmują: entezopatie, czyli choroby przyczepów mięśniowych oraz neuropatie nerwów obwodowych, w tym popularne: zespół kanału nadgarstka czy zespół rowka nerwu łokciowego. W życiu prywatnym jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki synów. Wolny czas umila sobie dobrą książką i grą na perkusji.

dr Anna Sulencka-Gbiorczyk
anna sulencka gbiorczyk

Reumatolog Internista

lekarz specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Doświadczenie zdobywała m.in. w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Bydgoszczy w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jana Biziela. Obecnie pracuje w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu na Oddziale Reumatologicznym. Każdą wolną chwilę spędza ze swoją córką Julką. Wieczorami oddaje się pasji czytania  książek podróżniczych i kryminałów. Lubi pływać, a w okresie zimowym jeździć na nartach. Wielbicielka kotów.

dr Krzysztof Tura
krzysztof tura

Ortopeda Chirurg

Lekarz ortopeda i chirurg. Od 17 lat prowadzi Oddział Urazowo-Ortopedyczny w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu. W ortopedii zajmuje się głównie endoprotezoplastyką pierwotną i rewizyjną dużych stawów oraz leczeniem skutków poważnych urazów narządu ruchu. Pasjonat narciarstwa , żeglarstwa i dobrej książki. Słucha prawdziwego, ciężkiego rocka.

dr Marcin Wierciński
marcin wiercinski

Neurochirurg

Lekarz neurochirurg. Ukończył studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Pracuje na Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy oraz na Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Rydygiera w Toruniu. Specjalizuje się w operacyjnym leczeniu schorzeń kręgosłupa (dyskopatie, kręgozmyki, złamania). Wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach w kraju i za granicą. W wolnym czasie żegluje, jeździ na nartach i podróżuje.

dr Michał Worek
michal worek

Ortopeda

Lekarz ortopeda, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, z doświadczeniem specjalizacyjnym w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu zdobytym m.in. w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im Rydygiera w Toruniu.

Jego głównym obszarem zainteresowań jest medycyna sportowa oraz medycyna regeneracyjna. Od początku specjalizacji konsekwentnie rozwija swoje umiejętności w zakresie małoinwazyjnej chirurgii endoskopowej stawów. Przeszedł szereg szkoleń specjalistycznych w najlepszych ośrodkach w kraju i zagranicą, m.in. z zakresu USG,  leczenia artroskopowego urazów sportowych i leczenia rekonstrukcyjnego. Pod patronatem międzynarodowej organizacji AO Trauma- poszerzał swoją wiedzę z zakresu ortopedii urazowej.

Jest pionierem w regionie kujawsko-pomorskim małoinwazyjnego i artroskopowego leczenia wczesnych zmian zwyrodnieniowych chrząstki stawowej z użyciem skafoldów (kolagenowa membrana sprzyjająca regeneracji chrząstki stawowej). Liczne kursy i sympozja pozwalają mu wdrażać innowacyjne metody leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej i więzadłowych stawów.

W wolnych chwilach trenuje boks i crossfit, ma dwa psy i wiecznie naprawia swoje Subaru.

dr n.med. Marek Załucki
marek zalucki

Chirurg

Lekarz chirurg z drugim stopniem specjalizacji, dr nauk medycznych, swe bogate doświadczenie zebrał w szpitalach i klinikach Bydgoszczy, Torunia,  przeprowadził kilka tysięcy operacji laparoskopowych, zajmuje się także proktologią i kolonoskopią. Aktywnie uczestniczy w życiu środowiska medycznego, uczestnicząc w licznych konferencjach i doskonaląc swe umiejętności na kursach i szkoleniach, jest autorem kilkudziesięciu publikacji w prasie branżowej. Uprawia narciarstwo i siatkówkę, lubi grac w brydża i jeździć rowerem, słucha jazzu i czyta współczesną prozę.

Elwira Zakrzewska
elwira zakrzewska

Psycholog transportu

Psycholog transportu, psychoterapeuta w nurcie TSR (Terapia Krótkoterminowa Skoncentrowana na Rozwiązaniach), uprawniony do wydawania orzeczeń psycholog transportu. Absolwentka UMK, Uniwersytetu Humanistycznego SWPS, Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współpracuje z Pracownią Testów Psychologicznych. Interesuje się psychogeriatrią, diagnozą psychologiczną. Zafascynowana człowiekiem, a w szczególności mózgiem.

dr Tomasz Mas
tomasz mas1

Ortopeda

Lekarz ortopeda, traumatolog w trakcie specjalizacji, absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie pracuje w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym i Onkologii Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego im. Rydygiera w Toruniu. Doktor Mas specjalizuje się w ultrasonograficznym obrazowaniu narządu ruchu, zajmuje się artroskopią i endoprotezoplastyką stawów, leczy urazy dorosłych i dzieci. Swoje doświadczenie i umiejętności pogłębia uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach w kraju i za granicą. Odbył kursy z zakresu obrazowej diagnostyki chorób narządu ruchu, jest absolwentem Roztoczańskej Szkoły Ultrasonografii, Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej, oraz szkoleń „USG Trener”. W wolnym czasie pływa i uprawia turystykę rowerową angażując w nią całą swoją rodzinę.

dr Jakub Bojańczyk
jakub bojanczyk

Ortopeda

Lekarz ortopeda, traumatolog w trakcie specjalizacji. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie swoją wiedzę i doświadczenie zdobywa pracując w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym i Onkologii Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego im. Rydygiera w Toruniu. Interesuje się głównie schorzeniami w obrębie stawu ramiennego oraz barku, chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych i biodrowych oraz leczeniem urazów narządu ruchu. Wiedzę i umiejętności poszerza, uczestnicząc w konferencjach oraz w szkoleniach w kraju i za granicą. W wolnych chwilach uprawia strzelectwo sportowe, lubi odprężyć się przy dobrej książce lub filmie.

dr Wojciech Krzemiński
wojciech krzeminski

Radiolog

Lekarz w trakcie specjalizacji z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, ukończył studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, gdzie zdobywa wiedzę w zakresie diagnozowania i różnicowania chorób nowotworowych, przewlekłych oraz urazów i stanów nagłych. Kształci się uczestnicząc w kursach i konferencjach w kraju i za granicą. Czas wolny spędza z rodziną, gra w koszykówkę, zimą jeździ na snowboardzie. Interesuje się piłką nożną, zagorzały kibic FC Liverpool.

dr Karolina Zacharewicz-Talarek
karolina_zacharewicz-talarek

Neurolog

Lekarz neurolog, certyfikowany w zakresie badań EMG. Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, od początku swojej pracy związana z neurologią - przez 12 lat pracowała na Oddziale Neurologii i Leczenia Udarów Mózgu w Toruniu. Zdobyte tu doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń neurologicznych, a także szkolenia i kursy z zakresu elektromiografii i neurografii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, ukierunkowały jej drogę zawodową w stronę wykonywania specjalistycznych badań EMG. Badania te pomagają w diagnozowaniu schorzeń nerwów obwodowych i mięśni. Są często zlecane przez lekarzy innych (oprócz neurologii) specjalizacji: ortopedów, reumatologów, czy lekarzy rehabilitacji medycznej. Brała udział w tworzeniu Pracowni EMG Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, a w 2015 roku zdobyła jako jedyny lekarz z Torunia certyfikat Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej potwierdzający pełne kompetencje do wykonywania badań EMG. Więcej o badaniach EMG tutaj >>>. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki, interesuje się fotografią.

dr Andrzej Baranowski
Andrzej Baranowski

Urolog

Lekarz, specjalista urolog, absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku pracy zawodowej i szkolenia specjalizacyjnego związany z Oddziałem Urologii Ogólnej i Onkologicznej Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. Doświadczenie w urologii wypracowuje pod okiem wykwalifikowanej kadry urologów z macierzystego oddziału oraz biorąc czynny udział w licznych konferencjach i kursach doskonalących. Szeroki profil oddziału, w którym pracuje pozwala mu zdobywać wiedzę i umiejętności w zakresie leczenia chorób nowotworowych, jak i szeregu innych z zakresu układu moczowo-płciowego. Prywatnie szczęśliwy mąż i pasjonat podróży - tych bliższych i dalszych. Po pracy lubi spędzać czas eksperymentując w kuchni lub grając na pianinie.

dr n.med. Ilona Czajkowska
ilona czajkowska

Otolaryngolog

Specjalista otolaryngologii i otolaryngologii dziecięcej, doktor nauk medycznych, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Jej szczególnym zawodowym zainteresowaniem jest wysiękowe zapalenie ucha środkowego - jako najczęstsza przyczyna niedosłuchu w okresie rozwoju mowy. Pozazawodowo lubi przyrodę w towarzystwie swojego psa. Wolne chwile spędza słuchając różnej muzyki.

dr n.o zdr. Mateusz Szostak
mateusz szostak

Neurochirurg

Lekarz, specjalista neurochirurg, doktor nauk o zdrowiu. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy. Uczestnik studiów doktoranckich zakończonych obroną rozprawy doktorskiej na temat problemu bólu pleców w populacji osób młodych. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Klinice Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Jest asystentem w Katedrze Farmakologii i Terapii Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – prowadzi liczne zajęcia ze studentami – również w języku angielskim z adeptami sztuki medycznej z innch krajów. Współautor i uczestnik projektów badawczych. Aktualnie pracuje w Oddziale Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. Członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. Posiada liczne certyfikaty i szkolenia, jest aktywnym uczestnikiem wielu konferencji i warsztatów w kraju i poza jego granicami.

Specjalizuje się m.in. w leczeniu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, guzów mózgu i rdzenia kręgowego, leczeniem z zastosowaniem stymulatorów p-bólowych. Posiada doświadczenie w operacyjnym zaopatrywaniu urazów kręgosłupa, nerwów obwodowych i ośrodkowego układu nerwowego. Dodatkowo zajmuje się leczeniem chorób naczyniowych z zakresu neurochirurgii, zespołami uciskowymi nerwów obwodowych (cieśni nadgarstka i nerwu łokciowego). W zabiegach operacyjnych stosuje własne rozwiązania z podstaw chirurgii plastycznej dbając tym samym o psychiczną formę pacjentów – niezwykle ważną w okresie okołooperacyjnym.

Jagoda Gręźlikowska
jagoda grezlikowska

Psycholog sportu

Psycholog sportu, trener, absolwentka psychologii klinicznej na USWPS w Warszawie, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie psychologii sportu na warszawskim AWF oraz rocznej szkoły trenerskiej, uczestnik i prelegent konferencji naukowych, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w stałej współpracy z superwizorem. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, w sportach zespołowych, drużynowych, a także indywidualnych. Obecnie współpracuje w roli psychologa sportu w pierwszej w Polsce Akademii Rozwoju Poprzez Sport Ferajna w Warszawie oraz w klubie tenisowym Legia Tennis Club. Zajmuje się grupami oraz indywidualnymi sportowcami w takich dyscyplinach jak piłka nożna, siatkówka, tenis ziemny, sztuki walki czy taniec wyczynowy. Na swym koncie ma również wiele godzin warsztatów o różnorodnej tematyce psychologicznej, a także współpracę w roli psychologa sportu z Polish Soccer Skills. Obecnie współpracuje również ze sportowcami korzystającymi z oferty JOPA Clinic w Toruniu. Więcej psychologia sportu

Daria Bieniek
daria bieniek

Dietetyk

Dietetyk kliniczny, studia z dietetyki na Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Obecnie pracuje na stanowisku dietetyka w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu. Przygotowuje programy żywieniowe dla dorosłych i dzieci, sportowców oraz osób podczas procesu leczenia. W trakcie studiów aktywny uczestnik kół naukowych, m.in. Studenckiego Koła Naukowego Położnictwa, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej oraz Koła Geriatrii. Aktualizuje wiedzę będąc aktywnym uczestnikiem konferencji medycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Autorka wielu artykułów w czasopismach medycznych. W wolnym czasie biega, gra w siatkówkę oraz w szachy. Miłośniczka podróży, zwłaszcza do Hiszpanii.


Fizjoterapeuci

Procesem powrotu do sprawności po okresie leczenia zajmują się certyfikowani fizjoterapeuci z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem, ze specjalizacjami:
Natalia Antkowiak
natalia antkowiak

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka studiów licencjackich i magisterskich Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentem ortopedycznym i neurologicznym. W swoim codziennym działaniu wykorzystuje wiedzę i umiejętności nabyte na kursach oraz szkoleniach, korzystając głównie z metod neurofizjologicznych (m.in. PNF) i metod leczenia zaburzeń powięziowych (m.in. model pracy FDM). Prowadzona terapia opiera się na globalnym podejściu nastawionym na odzyskanie danej funkcji poprzez ruch i kontrolę motoryczną, uruchamiając przy tym rezerwy czynnościowe pacjenta. Lubi jeździć na rolkach, chodzić po górach i podróżować „na własną rękę”.

Monika Bielicka-Dąbrowska
monika bielicka

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka UMK w Toruniu CM w Bydgoszczy, uczestniczka wielu kursów i szkoleń rehabilitacyjnych. Zajmuje się głównie terapią w chorobach kręgosłupa  (stany po zabiegach operacyjnych, dyskopatie), stawu kolanowego, ręki, stawu skokowego.

Michał Paśniewski
michal pasniewski

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK Toruń, specjalizuje się w terapii manualnej i leczeniu manualnym różnych schorzeń pacjentów. Ma dużą wiedzę w tym zakresie zdobytą na wielu kursach i szkoleniach, u wykładowców o międzynarodowej randze. Pracował z osobami o różnych możliwościach ruchowych, od osób niepełnosprawnych po osoby zawodowo uprawiające sport. Prywatnie jest pasjonatem wszystkiego, co jest związane z aktywnością ruchową.

Roksana Piekarska-Kozłowska
roksana piekarska kozlowska2

Fizjoterapeutka

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - Collegium Medicum w Bydgoszczy. Na co dzień pracuje z pacjentami ortopedycznymi (specjalizacje: staw kolanowy, skokowy, biodrowy, barkowy oraz kręgosłup) i neurologicznymi, bazując m.in. na takich metodach jak Anatomy Trains, PNF, MTG, McKenzie. Z indywidualnym podejściem podchodzi do każdego pacjenta, szukając przyczyny problemu, a nie tylko likwidując objawy. Wierzy, że dopiero przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych umożliwia długotrwały efekt. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje.
Prywatnie miłośniczka kotów, tańca oraz piłki nożnej.

Anna Wakulewicz-Zakrzewska
anna wakulewicz

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W swojej pracy zajmuje się głównie pacjentami z problemami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz wadami postawy u dzieci i młodzieży, opierając się na holistycznym podejściu do  pacjenta i jego dolegliwości. W szczególności stosuje techniki strukturalnej pracy z tkankami miękkimi - Anatomy Trains i FDM oraz ćwiczenia wykorzystujące metodę PNF. Swoje umiejętności ciągle doskonali na licznych kursach oraz szkoleniach u polskich i zagranicznych instruktorów. Lubi aktywnie spędzać czas wolny, uprawia jogę, jeździ konno, amatorsko fotografuje.

Natalia Więckowska
natalia wieckowska

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, trener personalny i trener przygotowania motorycznego. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz AWF Poznań ze specjalizacją "Fizjoterapia w sporcie". Doświadczenie zbierała od najmłodszych lat trenując akrobatykę sportową, a następnie lekkoatletykę. W pracy z pacjentami skupia się na prewencji urazów, treningu funkcjonalnym i medycznym, oraz jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności fizycznej po kontuzjach, wykorzystując techniki m. in. terapii manualnej wg standardów IFOMPT, FDM i igłoterapii.

Swoje umiejętności szybkiego stawiania na nogi po urazach narządu ruchu oraz prowadzenia treningów funkcjonalnych i motorycznych doskonali współpracując z jednym z toruńskich klubów piłkarskich.

W podejściu do pacjenta oprócz wyeliminowania istniejącego problemu, zawsze stara się wprowadzać elementy prewencji przed kolejnymi urazami. Pomaga również w osiąganiu jak najlepszych wyników w treningu sportowym.

Michał Wszelaki
michal wszelaki

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, trener personalny, trener przygotowania sportowego oraz wykładowca na kursach trenerskich. Pomaga pacjentom i podopiecznym powrócić do zdrowia po przebytych kontuzjach, wypracować pożądaną sylwetkę, albo  poprawić wyniki sportowe w różnych dyscyplinach. Wspomaga także osoby, które chcą wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia, zdrowo, skutecznie i bezpiecznie rehabilituje pacjentów po przebytych chorobach, kontuzjach, urazach. Absolwent BSW na kierunku fizjoterapia, ukończone kursy masażu tkanek głębokich oraz FDM.
Instruktor rekreacji ruchowej: ćwiczenia siłowe i fitness, trener personalny Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz Europejskiej Federacji Kulturystyki i Fitness.
Ukończony roczny cykl szkoleń dotyczący wiedzy z zakresu sportów sylwetkowych Muscle IQ oraz Body Logistic System. Certyfikowany ekspert oceny FMS. W swojej pracy łączy szeroką wiedzę i umiejętności trenera oraz fizjoterapeuty oparte przede wszystkim na znajomości anatomii i fizjologii ciała człowieka. Traktuje podopiecznych holistycznie i kompleksowo, co gwarantuje pożądane efekty. Fascynuje się sportami związanymi z sylwetką.

Zuzanna Kopacz
zuzanna kopacz

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nieustannie poszerza swoje umiejętności na kursach i warsztatach związanych nie tylko z fizjoterapią, ale wszystkim, co związane jest z ruchem. W swojej pracy wykorzystuje m.in. terapię manualną wg. Kaltenborna-Evjentha, która zajmuje się zaburzeniami w układzie kostno-mięśniowym. Na Oddziale Noworodków i Intensywnej Terapii Neonatologicznej w Szpitalu Zespolonym w Toruniu dba o wspomaganie wczesnego rozwoju dziecka oraz uczy rodziców prawidłowej pielęgnacji noworodka. Instruktorka i tancerka hip hop. Współzałożycielka stowarzyszenia "Wstań z ławki" mającego na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Piotr Kacprowicz
Piotr Kacprowicz

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent AWF w Poznaniu na wydziale rehabilitacji ruchowej, terapeuta manualny. Od wielu lat pracuje jako trener odnowy i fizjoterapeuta sportowy z najlepszymi sportowcami i drużynami, w tym: Energa Toruń - ekstraklasa koszykówki żeńskiej oraz olimpijska para łyżwiarzy figurowych - Spodyriev&Kaliszek. Specjalizuje się w rehabilitacji urazów sportowych, igłoterapii, tapingu, leczeniu stanów bólowych i przeciążeniowych stawów obwodowych, terapii manualnej i masażu sportowym. Do pacjentów podchodzi indywidualnie i kompleksowo pomagając im w szybkim powrocie do zdrowia i osiągnięciu najlepszych wyników.

Katarzyna Komorek
katarzyna komorek

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka Medycznego Studium Zawodowego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Certyfikowany terapeuta metody NDT – Bobath oraz PNF. Od wielu lat zaangażowana w pracę dziećmi, szczególnie niemowlętami. Doświadczenie zawodowe zdobyła dzięki wieloletniej pracy z dziećmi w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu na Oddziałach: Intensywnej Terapii, Patologii Noworodka, Neurologicznym, Ortopedycznym, Chirurgicznym. Uważa, że rehabilitacja powinna opierać się holistycznym podejściu do dziecka oceniając jego rozwój psychomotoryczny. Nieustannie kształci się, szukając nowych metod rozwiązywania problemów najmłodszych pacjentów. Kocha dzieci i jest w stanie poświecić się pracy z nimi bezgranicznie.

Karolina Klimkiewicz-Wszelaki
karolina klimkiewicz wszelaki

Fizjoterapeutka

Magister Fizjoterapii, doktorantka Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Certyfikowany terapeuta Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz francuskiej szkoły terapii dna miednicy EIRPP. Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej kobiet oraz w fizjoterapii urologicznej mężczyzn. W swojej pracy do terapii z pacjentem oraz diagnostyki funkcjonalnej wykorzystuje USG Sonofeedback oraz EMG Biofeedback. Prywatnie szczęśliwa mama dwójki dzieci.

Piotr Matejuk
piotr matejuk

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W swojej terapii z pacjentami wykorzystuje umiejętności zdobyte podczas studiów oraz praktyk. Bierze udziału w licznych konferencji, warsztatach i szkoleniach m.in.: PNF - Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (M. Knott Concept), ICF - International Classification of Functioning, Disability and Health, Igłoterapia sucha, FDM - Fascial Distortion Model, warsztaty osteopatyczne czy nowoczesne technologie w leczeniu osób po udarze mózgu.

W swojej pracy stosuje najnowsze i najskuteczniejsze metody rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej. Szeroka wiedza medyczno – anatomiczna oraz znajomość zasad leczenia fizjoterapeutycznego pozwala mu na profesjonalną pomoc pacjentowi. Posiada również doświadczenie w wykonywaniu masażu (m.in. klasycznego i punktowego, funkcjonalnego, głębokiego oraz mobilizacji stawów).

Dzięki kontaktowi z pacjentami w wielu palcówkach medycznych miał możliwość rozwinięcia swoich umiejętności pracy z pacjentami w różnej kondycji psychofizycznej. Interesuje się literaturą fantastyczną, muzyką, tańcem i jazdą na rowerze.


Pielęgniarki

Barbara Olechnowicz
Barbara Olechnowicz

Pielęgniarka

Pielęgniarka, z wieloletnim stażem pracy, głównie w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M.Kopernika w Toruniu (gabinet zabiegowy, oddział ortopedii). W wolnych chwilach uwielbia czytać książki, często wybiera się na wycieczki rowerowe oraz uprawia jogę.

Alicja Knitter
Alicja Knitter

Pielęgniarka

Pielęgniarka, z wieloletnim stażem pracy, głównie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im.L.Rydgiera (gabinet zabiegowy, poradnia ortopedyczna). Lubi wycieczki rowerowe, filmy obyczajowe i książki historyczne.


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.