JOPA clinic swoją skuteczną działalność medyczną opiera na doskonale wykształconych i doświadczonych specjalistach różnych dziedzin oraz oddanych swej pracy i życzliwych pracowników personelu pomocniczego. Dyrektorem medycznym kliniki jest Michał Worek.

Lekarze

Pełen skład kadry lekarskiej JOPA Clinic poniżej:
Łukasz Brycht
lukasz brycht

Chirurg

Lekarz chirurg, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalizujący się w chirurgii onkologicznej. W trakcie specjalizacji odbył wiele staży w krajowych i zagranicznych ośrodkach chirurgicznych, obecnie asystent w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyń Szpitala Miejskiego w Toruniu. Współpracuje z Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika z Katedrą Immunologii w zakresie badań układu immunologicznego pacjentów leczonych z powodu chorób nowotworowych przewodu pokarmowego.

Robert Bylinka
robert bylinka1

Neurochirurg

Lekarz specjalista neurochirurg. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne ukończył w Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii z Pododdziałem Usprawniania Leczniczego SU nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy, pracuje w Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu. Od początku pasjonat zagadnień z zakresu budowy i funkcji układu nerwowego, neurochirurgii i neurologii. Ciągle poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szeregu szkoleń i konferencji o tematyce neurochirurgicznej, neuroortopedycznej oraz leczenia bólu.

Wolne chwile spędza na bieganiu i eksperymentach kulinarnych, słucha muzyki elektronicznej i zaczytuje się w literaturze science-fiction.

Radosław Fajdek
radoslaw fajdek

Chirurg naczyniowy

Lekarz specjalista chirurgii naczyniowej, chirurg ogólny, urodzony w 1982 r. w Olsztynie, absolwent gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku swojej edukacji medycznej kierował się w stronę specjalizacji zabiegowych. Zainteresowania te przełożyły się w jego życiu zawodowym na uzyskaniu specjalizacji z chirurgii ogólnej oraz otwarciu studiów specjalizacyjnych z chirurgii naczyniowej. Od 2007r. nieprzerwanie aktywny zawodowo, swoim pacjentom pomaga jak najpełniej czerpać z życia.

Angelika Golińska
angelika golinska

Neurolog

Lekarz neurolog z doświadczeniem zdobytym na Oddziale Neurologii i Leczenia Udarów mózgu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, obecnie pracująca na Oddziale Neurologii Szpitala Miejskiego w Toruniu. Diagnozuje i leczy schorzenia ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Szczególnie interesuje się bólami i zawrotami głowy, zespołami bólowymi kręgosłupa, polineuropatiami, chorobami naczyniowymi mózgu, padaczką i chorobą Parkinsona. Przeszła szereg szkoleń i otrzymała certyfikat w zakresie leczenia migreny iniekcjami toksyną botulinową (Chronic Migraine Expert Meeting). Odbyła szkolenia w zakresie leczenia spastyki kończyny górnej i dolnej iniekcjami toksyną botulinową. Obecnie prowadzi program lekowy leczenia spastyczności kończyny górnej u osób po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu. Bierze aktywny udział w licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje.

Michał Jałoszewski
michal_jaloszewski

Ortopeda dziecięcy

Lekarz ortopeda, specjalizujący się w ortopedii dziecięcej. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinice Ortopedii Dziecięcej PAM w Szczecinie, Klinice Ortopedii UM w Poznaniu oraz Lubuskim Ośrodku Rehabilitacyjno-Ortopedycznym LORO w Świebodzinie. Jego największą pasją zawodową jest leczenie chorób kręgosłupa dzieci i młodzieży. W latach 2017-2019 pracował w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Toruniu, gdzie zapoczątkował leczenie operacyjne skolioz dziecięcych wg standardów światowych. Praca z dziećmi jest dla niego wyzwaniem, a jednocześnie przyjemnością.
W życiu prywatnym jest entuzjastą weganizmu, pasjonuje się triathlonem, lubi dobrą muzykę oraz skandynawskie kryminały.

Małgorzata Jaworowska
malgorzata jaworowska

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Pracowała w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, a także w Oddziale Urazowo- Ortopedycznym Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. Obecnie pracuje w Oddziale Urazowo – Ortopedycznym Zespolonego Szpitala Specjalistycznego dla dzieci i dorosłych w Toruniu. Od 2009 roku związana także z Kliniką Uzdrowiskową "Pod Tężniami" w Ciechocinku. Specjalizuje się w chirurgii stopy i ręki, endoprotezoplastyce stawu kolanowego i biodrowego, operacyjnym leczeniu złamań i innych urazów narządu ruchu. Wykonuje również artroskopię stawu kolanowego. Swoje doświadczenie i umiejętności pogłębia uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach w kraju i za granicą.

W wolnym czasie lubi uprawiać sport. Posiada stopień 3Dan w karate Shotokan. Trenuje crossfit. Tańczy salsę. Gra na pianinie. Lubi odpoczynek nad polskim morzem..

Anna Sulencka-Gbiorczyk
anna sulencka gbiorczyk

Reumatolog Internista

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Doświadczenie zdobywała m.in. w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Bydgoszczy w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jana Biziela. Obecnie pracuje w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu na Oddziale Reumatologicznym. Każdą wolną chwilę spędza ze swoją córką Julką. Wieczorami oddaje się pasji czytania  książek podróżniczych i kryminałów. Lubi pływać, a w okresie zimowym jeździć na nartach. Wielbicielka kotów.

Krzysztof Tura
krzysztof tura

Ortopeda Chirurg

Lekarz ortopeda i chirurg. Od 17 lat prowadzi Oddział Urazowo-Ortopedyczny w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu. W ortopedii zajmuje się głównie endoprotezoplastyką pierwotną i rewizyjną dużych stawów oraz leczeniem skutków poważnych urazów narządu ruchu. Pasjonat narciarstwa , żeglarstwa i dobrej książki. Słucha prawdziwego, ciężkiego rocka.

Marcin Wierciński
marcin wiercinski

Neurochirurg

Lekarz specjalista neurochirurg, dr nauk medycznych. Ukończył studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Pracuje na Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy oraz na Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Rydygiera w Toruniu. Specjalizuje się w operacyjnym leczeniu schorzeń kręgosłupa (dyskopatie, kręgozmyki, złamania). Wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach w kraju i za granicą. W wolnym czasie żegluje, jeździ na nartach i podróżuje.

Michał Worek
michal worek

Ortopeda

Lekarz ortopeda, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, z doświadczeniem specjalizacyjnym w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu zdobytym m.in. w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im Rydygiera w Toruniu.

Jego głównym obszarem zainteresowań jest medycyna sportowa oraz medycyna regeneracyjna. Od początku specjalizacji konsekwentnie rozwija swoje umiejętności w zakresie małoinwazyjnej chirurgii endoskopowej stawów. Przeszedł szereg szkoleń specjalistycznych w najlepszych ośrodkach w kraju i zagranicą, m.in. z zakresu USG,  leczenia artroskopowego urazów sportowych i leczenia rekonstrukcyjnego. Pod patronatem międzynarodowej organizacji AO Trauma- poszerzał swoją wiedzę z zakresu ortopedii urazowej.

Jest pionierem w regionie kujawsko-pomorskim małoinwazyjnego i artroskopowego leczenia wczesnych zmian zwyrodnieniowych chrząstki stawowej z użyciem skafoldów (kolagenowa membrana sprzyjająca regeneracji chrząstki stawowej). Liczne kursy i sympozja pozwalają mu wdrażać innowacyjne metody leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej i więzadłowych stawów.

W wolnych chwilach trenuje boks i crossfit, ma dwa psy i wiecznie naprawia swoje Subaru.

dr n.med. Marek Załucki
marek zalucki

Chirurg

Lekarz chirurg z drugim stopniem specjalizacji, dr nauk medycznych, swe bogate doświadczenie zebrał w szpitalach i klinikach Bydgoszczy, Torunia,  przeprowadził kilka tysięcy operacji laparoskopowych, zajmuje się także proktologią i kolonoskopią. Aktywnie uczestniczy w życiu środowiska medycznego, uczestnicząc w licznych konferencjach i doskonaląc swe umiejętności na kursach i szkoleniach, jest autorem kilkudziesięciu publikacji w prasie branżowej. Uprawia narciarstwo i siatkówkę, lubi grac w brydża i jeździć rowerem, słucha jazzu i czyta współczesną prozę.

Tomasz Mas
tomasz mas1

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie pracuje w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym i Onkologii Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego im. Rydygiera w Toruniu. Specjalizuje się w ultrasonograficznym obrazowaniu narządu ruchu, zajmuje się artroskopią i endoprotezoplastyką stawów, leczy urazy dorosłych i dzieci. Swoje doświadczenie i umiejętności pogłębia uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach w kraju i za granicą. Odbył kursy z zakresu obrazowej diagnostyki chorób narządu ruchu, jest absolwentem Roztoczańskej Szkoły Ultrasonografii, Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej, oraz szkoleń „USG Trener”. W wolnym czasie pływa i uprawia turystykę rowerową angażując w nią całą swoją rodzinę.

Jakub Bojańczyk
jakub bojanczyk

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie swoją wiedzę i doświadczenie zdobywa pracując w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym i Onkologii Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego im. Rydygiera w Toruniu. Interesuje się głównie schorzeniami w obrębie stawu ramiennego oraz barku, chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych i biodrowych oraz leczeniem urazów narządu ruchu. Wiedzę i umiejętności poszerza, uczestnicząc w konferencjach oraz w szkoleniach w kraju i za granicą. W wolnych chwilach uprawia strzelectwo sportowe, lubi odprężyć się przy dobrej książce lub filmie.

Karolina Zacharewicz-Talarek
karolina_zacharewicz-talarek

Neurolog

Lekarz neurolog, certyfikowany w zakresie badań EMG. Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, od początku swojej pracy związana z neurologią - przez 12 lat pracowała na Oddziale Neurologii i Leczenia Udarów Mózgu w Toruniu. Zdobyte tu doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń neurologicznych, a także szkolenia i kursy z zakresu elektromiografii i neurografii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, ukierunkowały jej drogę zawodową w stronę wykonywania specjalistycznych badań EMG. Badania te pomagają w diagnozowaniu schorzeń nerwów obwodowych i mięśni. Są często zlecane przez lekarzy innych (oprócz neurologii) specjalizacji: ortopedów, reumatologów, czy lekarzy rehabilitacji medycznej. Brała udział w tworzeniu Pracowni EMG Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, a w 2015 roku zdobyła jako jedyny lekarz z Torunia certyfikat Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej potwierdzający pełne kompetencje do wykonywania badań EMG. Więcej o badaniach EMG tutaj >>>. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki, interesuje się fotografią.

Maciej Paszke
maciej paszke

Ortopeda

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od stażu podyplomowego związany z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Toruniu. Pracuje na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym, gdzie zajmuje się leczeniem operacyjnym urazów i ich następstw w obrębie narządu ruchu. Wykonuje zabiegi z zakresu endoprotezoplastyki stawów, artroskopii stawu kolanowego, chirurgii stopy, w tym korekcji palucha koślawego. Wiedzę poszerza na kursach i konferencjach. Interesuje się medycyną sportową, leczeniem i rehabilitacją urazów sportowych ponieważ sam jest miłośnikiem sportu - od wycieczek rowerowych z rodziną, przez biegi uliczne i kolarstwo szosowe, aż po triathlony i biegi górskie. Uprawiał też piłkę nożną i siatkówkę. Każdą wolną chwilę stara się spędzić aktywnie. Uwielbia podróże, zarówno bliskie jak i dalekie.

Emilia Piątkowska
Emilia Piątkowska

Radiolog

Lekarz w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej. Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Swoją pracę zawodową rozpoczęła w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, gdzie zajmuje się m.in. diagnostyką chorób nowotworowych i stanów nagłych oraz diagnostyką chorób przewlekłych i ich powikłań. Ze szczególnym zainteresowaniem poszerza wiedzę w temacie wszystkich metod diagnostycznych chorób piersi. Lekarz, który po badaniu USG wskaże dalsze kroki w procesie diagnostyczno-leczniczym.

Prywatnie mama radosnej, energicznej dziewczynki. W nielicznych wolnych chwilach zgłębia tajniki nowoczesnej architektury.

Anna Mróz
Anna Mróz

Radiolog

Lekarz w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej, absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, na oddziale radiologii, gdzie zdobywa wiedzę w zakresie m.in. diagnostyki i różnicowania chorób nowotworowych oraz ich powikłań, szeregu chorób przewlekłych, a także leczenia pacjentów w stanach nagłych. W przyszłości pragnie zająć się przede wszystkim diagnostyką chorób piersi.

Czas wolny lubi spędzać aktywnie, uprawiając kolarstwo, pływanie i hiking. Ponadto lubi podróżować. W przeszłości zawodowo związana z tancem towarzyskim, zarówno jako tancerka jak i instruktorka. .

Zbigniew Cukras
Zbigniew Cukras

Ortopeda dziecięcy

Dr n. medycznych, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu u dzieci. Od 15 lat pracuje jako ortopeda dziecięcy w Klinice Ortopedii i Traumatologii z Pododdziałem Chirurgii Ręki dla Dzieci Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem patologii narządu ruchu u dzieci, w tym wadami wrodzonymi i rozwojowymi (wady stóp, rąk, dysplazja stawów biodrowych, zaburzenia osi kończyn), traumatologią sportową dzieci i młodzieży (artroskopia kolana, barku, stawu skokowego, biodra, rekonstrukcje więzadeł), mózgowym porażeniem dziecięcym (toksyna botulinowa, leczenie operacyjne).

Posiada doświadczenie w pracy ze sportowcami (ukończył podyplomowe studia doktoranckie w Zakładzie Medycyny Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, opiekował się Kadrą Olimpijską Polski w Zapasach). Odbył szereg kursów z zakresu diagnostyki USG narządu ruchu, w tym kurs USG stawów biodrowych u prof. Grafa (twórcy metody badania bioder u dzieci pod kątem dysplazji). Prywatnie uwielbia jazdę na rowerze MTB w każdych warunkach i o każdej porze roku. Ponadto pasjonuje się światem podwodnym. Chętnie uprawia sporty wodne i zaciekle rywalizuje z kolegami w tenisa ziemnego.

Michał Sabramowicz
Michał Sabramowicz

Neurochirurg

Michał Sabramowicz – lekarz w trakcie specjalizacji z neurochirurgii. Pracuje na Oddziale Neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, gdzie zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób układu nerwowego oraz kręgosłupa. Członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa AO Spine. Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w licznych kursach i sympozjach krajowych i zagranicznych. W latach 2017-2021 wykładał w Katedrze Anatomii Prawidłowej CM UMK w Bydgoszczy.
Wolny czas spędza aktywnie na bieganiu, nurkowaniu, ćwiczeniu na siłowni bądź odprężając się przy literaturze fantasy.

Agata Deja-Koronowska
Agata Deja-Koronowska

Lekarz rehabilitacji

Dr n. medycznych, specjalista rehabilitacji medycznej. Pani doktor pełni funkcję ordynatora Oddziału Rehabilitacyjnego dla Dzieci Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie. Jest założycielką SPINE – Centrum Rehabilitacji i Leczenia Kręgosłupa w Gdańsku. Pomaga pacjentom z wszystkimi wskazaniami do rehabilitacji medycznej z wyjątkiem rehabilitacji kardiologicznej. Diagnozuje, kieruje na odpowiednie badania i konsultacje lekarskie, ustala plan rehabilitacji i zleca niezbędne aparaty ortopedyczne. Zajmuje się dziećmi i dorosłymi do 30 r.ż. z różnymi chorobami układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego. Największe doświadczenie zdobyła w leczeniu skolioz i bólów kręgosłupa, wad postawy, wad klatki piersiowej, bólów, zapaleń i deformacji stawów, zaburzeń ruchowych u dzieci (niedowłady, zaburzenia napięcia mięśniowego, koordynacji, zaburzenia chodu), schorzeń genetycznie uwarunkowanych oraz nieprawidłowego rozwoju niemowląt, stanów po urazach układu ruchu (w tym ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego). Wykonuje badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego.

Prowadziła zajęcia ze studentami medycyny i fizjoterapii oraz badania naukowe. Uczestniczyła w szeregu polskich i międzynarodowych kongresów medycznych oraz kursów i staży z zakresu leczenia kręgosłupa, stawów oraz chorób neurologicznych między innymi: leczenia kręgosłupa u prof. Stefano Negrini w ISICO (Italian Scientific Spine Institute) w Mediolanie i Amsterdam University Medical Center) Terapia dzieci z mózgowym porażeniem u prof. Julesa Bechera w Rehabilitation Medical Clinic Amsterdam University Medical Center).

Anna Piątkowska
Anna Piątkowska

Urolog

Lekarz w trakcie specjalizacji z urologii. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją pracę zawodową na co dzień wykonuje w Szpitalu im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, gdzie stale poszerza i udoskonala umiejętności w kompleksowej opiece nad pacjentami ze schorzeniami układu moczowo-płciowego. Dodatkowo swoje doświadczenie i wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych konferencjach oraz szkoleniach. Czas wolny lubi spędzać aktywnie, w tym latając w powietrzu w czasie treningu aerial hoop. Zimą ulubionym zajęciem jest jazda na snowboardzie, a dłuższe przerwy najchętniej spędza zwiedzając różne zakątki świata.

Jagoda Gręźlikowska
jagoda grezlikowska

Psycholog sportu

Psycholog sportu, terapeutka TSR, trener TUS, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz warszawskim AWF, pracujący z biofeedbackiem, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie psychologii sportu na warszawskim AWF oraz rocznej szkoły trenerskiej, współautorka projektu „Mental Calendar”, uczestnik i prelegent konferencji naukowych, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w stałej współpracy z superwizorem, absolwentka psychologii klinicznej na USWPS w Warszawie.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, w sportach zespołowych, drużynowych, a także indywidualnych. Prowadzi spotkania grupowe oraz indywidualne z rodzicami, trenerami, a także zawodnikami takich dyscyplin jak min. piłka nożna, siatkówka, tenis ziemny, sztuki walki, szermierka czy taniec wyczynowy. Pracuje także z muzykami, aktorami oraz osobami ze świata biznesu. Na swym koncie ma również wiele godzin warsztatów o różnorodnej tematyce psychologicznej. Prowadziła zajęcia między innymi w Polish Soccer Skills, Legia Warszawa Tenis, Akademia Ferajna, Energa Manekin Toruń oraz Karate Shotokan Kiritsu.

Obecnie współpracuje ze sportowcami korzystającymi z oferty JOPA Clinic w Toruniu. Więcej psychologia sportu

 

Ewa Szeremeta
ewa szeremeta

Psycholog sportu

Psycholog, kształcący się w kierunku psychologii sportu. Ukończyła studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Jest stypendystką Rektora oraz Prezydenta Miasta Torunia. W trakcie studiów pełniła funkcję prezesa Studenckiego Koła Naukowego Psychologii Sportu. Jest pierwszą autorką rozdziału „Metody badania długości, przebiegu i jakości snu używane w psychologii sportu” w książce „Nowe technologie i metody w psychologii”. Bierze udział w konferencjach naukowych zarówno jako uczestniczka jak i prelegentka. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Współpracuje z klubami sportowymi. Więcej psychologia sportu


Fizjoterapeuci

Procesem powrotu do sprawności po okresie leczenia zajmują się certyfikowani fizjoterapeuci z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem, ze specjalizacjami:
Monika Bielicka-Dąbrowska
monika bielicka

Fizjoterapeutka

Koordynator ds. Fizjoterapii, fizjoterapeutka, absolwentka UMK w Toruniu CM w Bydgoszczy, uczestniczka wielu kursów i szkoleń rehabilitacyjnych. Zajmuje się głównie terapią w chorobach kręgosłupa  (stany po zabiegach operacyjnych, dyskopatie), stawu kolanowego, ręki, stawu skokowego.

Michał Paśniewski
michal pasniewski

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK Toruń, specjalizuje się w terapii manualnej i leczeniu manualnym różnych schorzeń pacjentów. Ma dużą wiedzę w tym zakresie zdobytą na wielu kursach i szkoleniach, u wykładowców o międzynarodowej randze. Pracował z osobami o różnych możliwościach ruchowych, od osób niepełnosprawnych po osoby zawodowo uprawiające sport. Prywatnie jest pasjonatem wszystkiego, co jest związane z aktywnością ruchową.

Natalia Więckowska
natalia wieckowska

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, trener personalny i trener przygotowania motorycznego. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz AWF Poznań ze specjalizacją "Fizjoterapia w sporcie". Doświadczenie zbierała od najmłodszych lat trenując akrobatykę sportową, a następnie lekkoatletykę. W pracy z pacjentami skupia się na prewencji urazów, treningu funkcjonalnym i medycznym, oraz jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności fizycznej po kontuzjach, wykorzystując techniki m. in. terapii manualnej wg standardów IFOMPT, FDM i igłoterapii.

Swoje umiejętności szybkiego stawiania na nogi po urazach narządu ruchu oraz prowadzenia treningów funkcjonalnych i motorycznych doskonali współpracując z jednym z toruńskich klubów piłkarskich.

W podejściu do pacjenta oprócz wyeliminowania istniejącego problemu, zawsze stara się wprowadzać elementy prewencji przed kolejnymi urazami. Pomaga również w osiąganiu jak najlepszych wyników w treningu sportowym.

Cezary Górski
cezary gorski

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz AWF. Jego celem, poprzez wykorzystanie złożonej diagnostyki funkcjonalnej, jest zlokalizowanie pierwotnej przyczyny dolegliwości. Całościowe spojrzenie i pracę z pacjentem umożliwia mu zarówno ugruntowana wiedza z zakresu anatomii oraz biomechaniki człowieka. Wykorzystuje wielu metod terapeutycznych, m.in. Kinetic Control, PNF, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe czy terapię manualną.

Specjalizuje się w pracy z pacjentami z urazami i zespołami bólowymi wszystkich odcinków kręgosłupa oraz stawów obwodowych (zwłaszcza kolanowego, biodrowego i barkowego). Cechuje go świetny kontakt z pacjentami. Uważa, że kluczowe w terapii jest dobre poznanie całego obrazu człowieka, jego nawyków, możliwości czy motywacji. Ciągle dąży do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

Poza pracą oddaje się rodzinie, ale pasjonuje się także nurkowaniem oraz astronomią.

Agata Saja
Agata Saja

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Certyfikowana terapeutka metody FITS na poziomie Master. Terapeutka czaszkowo - krzyżowa wg podejścia biodynamicznego. W swojej praktyce skupia się głównie na pracy z dziećmi i dorosłymi ze skoliozą, wadą postawy, chorobą Scheuermanna oraz wadami klatki piersiowej. Wykorzystuje do tego wiedzę zdobytą na kursach oraz konferencjach, w których aktywnie uczestniczy. Doświadczenie zdobywała poprzez wieloletnią pracę z pacjentem w gabinecie oraz uczestnictwo w obozach dla dzieci ze skoliozami organizowanymi przez dr Białek, współtwórcę metody FITS.

W czasie wolnym oddaje się lekturze książek, spędza czas z rodziną i ukochanymi kotami.

Dagna Balińska
Dagna Piekoszewska

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu oraz studiów podyplomowych na kierunku integracja sensoryczna II stopnia w KPSW w Bydgoszczy. Certyfikowana terapeutka koncepcji NDT Bobath, PNF oraz metody MEDEK. Od początku pracy zawodowej związana z najmłodszymi pacjentami. Doświadczenie zdobywała w pracy w kilku ośrodkach rehabilitacji dzieci zarówno w Polsce jak i za granicą, a także podczas licznych szkoleń i kursów.
Specjalizuje się w pracy z niemowlętami oraz małymi dziećmi z opóźnieniem psychoruchowym, zaburzeniami sensomotorycznymi oraz dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego. Zajmuje się również diagnostyką i terapią wad stóp wg trójpłaszczyznowej manualnej terapii Barbary Zukunft-Huber.

Lubi aktywnie spędzać czas oraz czytać thrillery medyczne i kryminały.

Michalina Dulka
Michalina Dulka

Fizjoterapeutka uroginekologiczna

Magister fizjoterapii, absolwentka Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej kobiet, fizjoterapii okołoporodowej i terapii blizn. W pracy z pacjentem wykorzystuje metody masażu tkanek głębokich, zaawansowane techniki fizjoterapii w uroginekologii i położnictwie metodą Koszli oraz terapię wisceralną. Uważa, że niezwykle istotne jest holistyczne spojrzenie na dysfunkcje pacjenta, a także zapewnienie im intymności podczas wizyty. Szczególną uwagę zwraca na komunikację w relacji fizjoterapeuta - pacjent .

Natalia Wilczyńska
Natalia Wilczyńska

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu. Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową. Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania. W swojej pracy wykorzystuje techniki terapii manualnej, terapii mięśniowo-powięziowej oraz kinesiotaping. Nieustannie poszerza swoją wiedzę regularnie uczestnicząc w szkoleniach fizjoterapeutycznych, również tych z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej. Jej pasją jest sport, dlatego też ukończyła kurs trenera personalnego. Obecnie specjalizuje się w treningu kobiet w każdym wieku i na każdym etapie swojego życia, również w okresie okołoporodowym chętnie promując istotę aktywności fizycznej w ciąży oraz jej rolę w powrocie do formy po porodzie.
W wolnych chwilach dba o swoją sprawność trenując siłowo i uprawiając jogę. Z zainteresowaniem ogląda mecze żużlowe. Wielką przyjemność sprawia jej też spędzanie czasu z przyjaciółmi, a na koniec dnia serial z filiżanką zielonej herbaty w dłoni.

Agata Stankiewicz
Agata Stankiewicz

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka AWFiS w Gdańsku oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją uwagę poświęca głównie fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Doświadczenie w pracy ze sportowcami zdobywała pracując w klubie ekstraklasy koszykarek „Energa Toruń”. W pracy z pacjentem wykorzystuje techniki terapii manualnej, terapii mięśniowo-powięziowej, pinoterapii oraz suchego igłowania. Dodatkowo skupia się na treningu funkcjonalnym by przywrócić sprawność pacjentom po zabiegach chirurgicznych czy urazach. Od najmłodszych lat uprawia sport: trenowała jeździectwo i siatkówkę, z którą związana jest do dziś. Największą frajdę w czasie wolnym sprawia jej obcowanie z końmi oraz oglądanie seriali kryminalnych.

Mateusz Gręźlikowski
mateusz_grezlikowski

Trener przygotowania motorycznego, masażysta

Trener Personalny, trener medyczny, trener Runmageddon, instruktor gimnastyki korekcyjnej, Absolwent Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W swojej wieloletniej karierze trenera skupia się na poprawie sprawności fizycznej podopiecznych, zarówno sportowców, jak i tych zaczynających swą przygodę z ruchem. Doskonale czuje się także w treningu sylwetkowym - w bezpieczny sposób pomoże osiągnąć wymarzoną formę. W życiu kieruje się dewizą „jutro będę sprawniejszy niż dziś”. W wolnych chwilach gra w kosza, jeździ na rowerze, a także śpiewa w toruńskim zespole Wataha.



Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.