Psychologia sportu zbiera w sobie wiedzę i techniki mające na celu rozwój potencjału człowieka, rozwój i naukę nowych umiejętności oraz poznanie samego siebie. Trening mentalny jest procesem, który wspiera zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningu oraz harmonii psychicznej. Koncentracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, praca w trakcie kontuzji, wyznaczanie celów, relaksacja – to tylko niektóre z tematów nad którymi można pracować w trakcie cyklicznych spotkań lub warsztatów.

Trening mentalny przydatny jest dla każdego człowieka, niezależnie od poziomu jego zaawansowania w sporcie. Jednak przydaje się on nie tylko na tym polu – elementy treningu mentalnego takie jak na przykład radzenie sobie ze stresem czy prawidłowe wyznaczanie celów, można wykorzystać również w obszarze muzyki, aktorstwa czy w pracy wymagającej działania pod presją czasu lub wysokiego poziomu koncentracji.

Dziedziną tą w JOPA Clinic zajmuje się Jagoda Gręźlikowska

Psycholog sportu

Jagoda Gręźlikowska
Jagoda Gręźlikowska

Psycholog sportu

Psycholog sportu, terapeutka TSR, trener TUS, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz warszawskim AWF, pracujący z biofeedbackiem, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie psychologii sportu na warszawskim AWF oraz rocznej szkoły trenerskiej, współautorka projektu „Mental Calendar”, uczestnik i prelegent konferencji naukowych, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w stałej współpracy z superwizorem, absolwentka psychologii klinicznej na USWPS w Warszawie.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, w sportach zespołowych, drużynowych, a także indywidualnych. Prowadzi spotkania grupowe oraz indywidualne z rodzicami, trenerami, a także zawodnikami takich dyscyplin jak min. piłka nożna, siatkówka, tenis ziemny, sztuki walki, szermierka czy taniec wyczynowy. Pracuje także z muzykami, aktorami oraz osobami ze świata biznesu. Na swym koncie ma również wiele godzin warsztatów o różnorodnej tematyce psychologicznej. Prowadziła zajęcia między innymi w Polish Soccer Skills, Legia Warszawa Tenis, Akademia Ferajna, Energa Manekin Toruń oraz Karate Shotokan Kiritsu.

Obecnie współpracuje ze sportowcami korzystającymi z oferty JOPA Clinic w Toruniu. Więcej psychologia sportu.

czytaj więcej


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.