Psychologia sportu zbiera w sobie wiedzę i techniki mające na celu rozwój potencjału człowieka, rozwój i naukę nowych umiejętności oraz poznanie samego siebie. Trening mentalny jest procesem, który wspiera zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningu oraz harmonii psychicznej. Koncentracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, praca w trakcie kontuzji, wyznaczanie celów, relaksacja – to tylko niektóre z tematów nad którymi można pracować w trakcie cyklicznych spotkań lub warsztatów.

Trening mentalny przydatny jest dla każdego człowieka, niezależnie od poziomu jego zaawansowania w sporcie. Jednak przydaje się on nie tylko na tym polu – elementy treningu mentalnego takie jak na przykład radzenie sobie ze stresem czy prawidłowe wyznaczanie celów, można wykorzystać również w obszarze muzyki, aktorstwa czy w pracy wymagającej działania pod presją czasu lub wysokiego poziomu koncentracji.

Psycholog sportu

Jagoda Gręźlikowska
Jagoda Gręźlikowska

Psycholog sportu

Psycholog sportu, terapeutka TSR, trener TUS, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz warszawskim AWF, pracujący z biofeedbackiem, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie psychologii sportu na warszawskim AWF oraz rocznej szkoły trenerskiej, współautorka projektu „Mental Calendar”, uczestnik i prelegent konferencji naukowych, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w stałej współpracy z superwizorem, absolwentka psychologii klinicznej na USWPS w Warszawie.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, w sportach zespołowych, drużynowych, a także indywidualnych. Prowadzi spotkania grupowe oraz indywidualne z rodzicami, trenerami, a także zawodnikami takich dyscyplin jak min. piłka nożna, siatkówka, tenis ziemny, sztuki walki, szermierka czy taniec wyczynowy. Pracuje także z muzykami, aktorami oraz osobami ze świata biznesu. Na swym koncie ma również wiele godzin warsztatów o różnorodnej tematyce psychologicznej. Prowadziła zajęcia między innymi w Polish Soccer Skills, Legia Warszawa Tenis, Akademia Ferajna, Energa Manekin Toruń oraz Karate Shotokan Kiritsu.

Obecnie współpracuje ze sportowcami korzystającymi z oferty JOPA Clinic w Toruniu.

czytaj więcej

Ewa Szeremeta
Jagoda Gręźlikowska

Psycholog sportu

Psycholog, kształcący się w kierunku psychologii sportu. Ukończyła studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Jest stypendystką Rektora oraz Prezydenta Miasta Torunia. W trakcie studiów pełniła funkcję prezesa Studenckiego Koła Naukowego Psychologii Sportu. Jest pierwszą autorką rozdziału „Metody badania długości, przebiegu i jakości snu używane w psychologii sportu” w książce „Nowe technologie i metody w psychologii”. Bierze udział w konferencjach naukowych zarówno jako uczestniczka jak i prelegentka. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Współpracuje z klubami sportowymi.

czytaj więcej


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.