Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

pieta haglundaBól guza piętowego występujący najczęściej między 7-13 rokiem życia u dzieci i młodzieży może być skutkiem choroby Haglunda-Severa. Najczęściej dotyczy osób aktywnych, trenujących kilka razy w tygodniu, rzadziej dziewcząt niż chłopców.

Jest to choroba należąca do martwic jałowych. Dolegliwości pojawiają się zazwyczaj po wysiłku fizycznym, lub podczas zginania stopy. Ból może być tak silny, że utrudnia w sposób znaczny chód, często młody pacjent zaczyna utykać. Na tylno-górnej części pięty można zaobserwować narośl a w dolnym ścięgnie Achillesa wyrośnie zaczerwienienie- świadczące o istniejącym stanie zapalnym. Dzieje się tak, ponieważ narośl drażni kaletkę ścięgna Achillesa.

Występowanie wyżej wymienionych objawów powinno skłonić nas do wdrożenia diagnostyki. Należy wykonać badanie RTG, na podstawie którego lekarz ortopeda będzie mógł postawić trafne rozpoznanie i rozpocząć leczenie. Warto też zbadać poziom witaminy D.

Najistotniejsze jest tu ograniczenie aktywności fizycznej. Na szczęście najczęściej nie trzeba zupełnie rezygnować z uprawiania sportu.

Fizjoterapia daje nam na tym polu bardzo szerokie możliwości. Na dobre efekty wpływa laseroterapia wysokoenergetyczna HILT, pole elektromagnetyczne, odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz terapia manualna.  Można również wspomagać leczenie indywidualnym doborem dynamicznych wkładek ortopedycznych. Terapia obejmuje również traumatologię. Leczenie jest długie ale rokowania dobre. Jednakże zdarza się, że deformacja guza piętowego postępuje.

W przypadku zaawansowanych zmian proponuje się leczenie operacyjne. Po zabiegu konieczne jest zastosowanie szyny gipsowej oraz fizjoterapii. Daje to możliwość powrotu do pełnej sprawności po około 12 tygodniach.

Przyczyna powstawania „pięty Haglunda” nie jest znana. Pojawiają się przypuszczenia o dziedziczności, nadwadze, przewlekłych zapaleniach kaletki ścięgna Achillesa, czy nieprawidłowej budowie anatomicznej stopy.

Pokaż wszystkie
aktualności
fizjoterapia
fizykoterapia
koronawirus
nasz zespół
neurochirurgia
neurologopedia
profilaktyka
psychologia sportu
urologia
warsztaty
współpraca
wydarzenia

Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.