Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

przepuklinaCzęsto do lekarza czy fizjoterapeuty zgłaszają się pacjenci ze znanym stwierdzeniem „wypadł mi dysk”. Zazwyczaj dzieje się to w sytuacji nagłego bólu okolicy kręgosłupa podczas schylania. Większość pacjentów ma wyobrażenie, że dysk jest strukturą, która wysuwa się z przestrzeni międzykręgowych, a potem podczas terapii można ją „nastawić”. Nic bardziej mylnego…

Dlaczego dysk nie może wypaść, a tym bardziej nie można go nastawić ? Najłatwiej zrozumieć istotę sprawy skupiając się na budowie anatomicznej samego dysku. Pomiędzy kręgami kręgosłupa, w przestrzeniach międzykręgowych występują dyski, a inaczej krążki międzykręgowe. Zbudowane są one z dwóch części. Zewnętrzna (nieruchoma) to pierścień włóknisty, zbudowany z wielu warstw kolagenu, chroniący bardziej wrażliwy środek. Wewnętrzna (ruchoma) część, czyli jądro miażdżyste, swoją strukturą przypomina żel, złożony w 70-90% z wody. Taka budowa pozwala na równomierne rozkładanie się sił w obrębie krążka, ale również zapobiega nadmiernemu obciążaniu samych kręgów. Dzięki wodnistej naturze jądro pod wpływem ciężaru ulega deformacji, jednak nie zmienia swojej objętości. Umożliwia to przenoszenie sił nacisku we wszystkich kierunkach.

Dysk nie jest strukturą mobilną, włożoną pomiędzy dwa kręgi. Jest tak silnie połączony z kręgami, że nie ma możliwości, żeby „wyskoczył” na zewnątrz.

Budowa anatomiczna krążka miedzykręgowego umożliwia ruch kręgosłupa, ale zapewnia także jego stabilność. Niestety pod wpływem upływu lat, nieprawidłowej pozycji ciała lub innych czynników działających na kręgosłup, wewnątrz dysku dochodzi do uszkodzeń, które powodują przemieszczenia się jądra do zewnętrznej krawędzi kręgu doprowadzając do powstawania przepuklin. 

Diagnoza dyskopatii nie oznacza tragedii. Uszkodzenia w krążkach miedzykręgowych ma każdy, dlatego czytając wynik rezonansu magnetycznego nie należy panikować. Mechanizmy powstawania bólu w plecach nie są proste. Często sama przepuklina nie jest powodem dolegliwości tylko np. stan zapalny w obrębie korzenia nerwowego czy odruchowe napięcie mięśni i powięzi. Dlatego lecząc stany bólowe kręgosłupa  ważna jest dokładna diagnostyka funkcjonalna, a potem indywidualnie dobrana terapia i ćwiczenia. 

Pamiętajmy, że gdy przestajemy odczuwać ból czy  mrowienie, nie oznacza to wcale całkowitego wyleczenia. Żadne postępowanie nie sprawi, że dysk „wskoczy na swoje miejsce”, a przepuklina całkowicie się cofnie. Odpowiednia terapia może spowodować jedynie zmniejszenie jej objętości. Uszkodzenia w strukturze krążka międzykręgowego pozostają, ważne jest więc, aby wykonywać profilaktyczne ćwiczenia stabilizujące odpowiednie segmenty kręgosłupa, aby uniknąć wystąpienia ponownego epizodu bólowego. Jako, że każdy ból może być wywołany czymś innym, ćwiczenia  powinny być dostosowane do danej osoby i jej schorzeń.   

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

PODOsmart

Podążając w JOPA Clinic za innowacyjną technologią poszerzamy swoją ofertę o ANALIZĘ CHODU I BIEGU w warunkach naturalnych przy użyciu stacji PODOSmart.


czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.