Rehabilitacja urologiczna skierowana jest do mężczyzn borykających się z zaburzeniami w obrębie miednicy mniejszej.  Metody wykorzystywane w terapii urologicznej to między innymi terapia powięziowa, PNF, kinesiotaping, Sonofeedback (nauka pracy mięśni pod kontrolą USG), EMG Biofeedback, elektrostymulacja. Rehabilitacja urologiczna ma zastosowanie w następujących przypadkach:

  • przed i po operacji prostatektomii radykalnej
  • z bólami dna miednicy
  • z nietrzymaniem moczu
  • z pęcherzem nadreaktywnym
  • z nietrzymaniem moczu i stolca

Fizjoterapeuta

Karolina Klimkiewicz-Wszelaki
karolina klimkiewicz wszelaki

Fizjoterapeutka

Magister Fizjoterapii, doktorantka Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Certyfikowany terapeuta Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz francuskiej szkoły terapii dna miednicy EIRPP. Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej kobiet oraz w fizjoterapii urologicznej mężczyzn. W swojej pracy do terapii z pacjentem oraz diagnostyki funkcjonalnej wykorzystuje USG Sonofeedback oraz EMG Biofeedback. Prywatnie szczęśliwa mama dwójki dzieci.

Michalina Dulka
Michalina Dulka

Fizjoterapeutka

Magister fizjoterapii, absolwentka Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej kobiet, fizjoterapii okołoporodowej i terapii blizn. W pracy z pacjentem wykorzystuje metody masażu tkanek głębokich, zaawansowane techniki fizjoterapii w uroginekologii i położnictwie metodą Koszli oraz terapię wisceralną. Uważa, że niezwykle istotne jest holistyczne spojrzenie na dysfunkcje pacjenta, a także zapewnienie im intymności podczas wizyty. Szczególną uwagę zwraca na komunikację w relacji fizjoterapeuta - pacjent.


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.