Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

mpaszkeEndoprotezoplastyka (in. aloplastyka, protezoplastyka, TKA) stawu kolanowego to metoda chirurgicznego leczenia zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej kolana. Stosowana jest w momencie, gdy leczenie zachowawcze, oszczędzające staw, wyczerpało się i nie przynosi już efektów.

Jest zabiegiem, który uwalnia od dolegliwości bólowych, poprawia ruchomość stawu, koryguje oś kończyny i znacznie zwiększa komfort życia pacjentów dotkniętych chorobą zwyrodnieniową.

Należy pamiętać jednak, że jest to rozległa, skomplikowana operacja chirurgiczna, niosąca niemałe ryzyko powikłań zarówno miejscowych (gojenie rany operacyjnej), jak i ogólnych (m. in. utrata krwi). Pacjenci, w szczególności obciążeni chorobami przewlekłymi, muszą zostać odpowiednio przygotowani przed operacją.

Zabieg, w dużym skrócie, polega na usunięciu chorej chrząstki stawowej i przylegającej bezpośrednio do niej warstwy kości udowej i piszczelowej, a także części tkanek miękkich kolana, i zastąpieniu ich elementami metalowymi, wykonanymi najczęściej z tytanu. Implanty zazwyczaj mocuje się na cemencie chirurgicznym. Pomiędzy elementami metalowymi znajduje się “plastikowa” wkładka umożliwiająca płynną pracę stawu.

Najczęstszą procedurą jest całkowita endoprotezoplastyka, czyli wymiana obu przedziałów (przyśrodkowego i bocznego) kolana, jednak w niektórych przypadkach stosuje się endoprotezę połowiczą, wymieniając tylko jeden, bardziej zniszczony przedział. Aby efekt kliniczny endoprotezoplastyki był optymalny, bardzo ważne jest przygotowanie przedoperacyjne oraz pooperacyjna rehabilitacja.

Po standardowej, niepowikłanej operacji endoprotezoplastyki stawu kolanowego, najważniejszym aspektem w pierwszych dniach po zabiegu jest ruch. Wczesne usprawnianie ruchowe - m.in nauka chodzenia o kulach, wdrażane jest już w warunkach szpitalnych, jednak wypis następuje w 5-7 dobie po zabiegu i dalsza rehabilitacja najczęściej odbywa się ambulatoryjnie, poza szpitalem. Pacjenci JOPA Clinic mają możliwość przygotować się do zabiegu pod okiem fizjoterapeuty korzystając np. z Pakietu Endoproteza.

W pierwszej fazie rehabilitacji bardzo często wykorzystuje się urządzenia pracujące w oparciu o ciągły ruch bierny ( szyny CPM), dzięki którym uzyskuje się poprawę zgięcia stawu kolanowego, bez jego obciążania. W kolejnych etapach warto korzystać z sesji z rehabilitantami, którzy uczą sprawnego poruszania się, pilnują jakości wykonywanych ćwiczeń, mobilizują do wysiłku. Dzięki wcześnie wdrożonej, profesjonalnej rehabilitacji, pacjenci są w stanie odstawić kule łokciowe już 6-8 tygodni po zabiegu.

Podsumowując, niezwykle istotnym aspektem w wyleczeniu choroby zwyrodnieniowej, i co ważne, zależnym od samego pacjenta jest pooperacyjna rehabilitacja. Dlatego warto jeszcze przed operacją zarezerwować sobie czas i odpowiednie miejsce w celu osiągnięcia najlepszego efektu czynnościowego.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.