Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

plaskostopie3Jednym z często występujących typów budowy stóp jest płaskostopie poprzeczne. Objawia się ono spłaszczeniem poprzecznego łuku stopy. W prawidłowym ustawieniu stopa przede wszystkim opiera się na: głowie pierwszej i głowie piątej kości śródstopia oraz guzie kości piętowej. Przy płaskostopiu poprzecznym oparcie stopy zwiększa się na drugiej głowie i trzeciej głowie kości śródstopia. Może być wrodzone, związane z wiotkością  torebek stawowych czy więzadeł, ale również nabyte.

Przyczyny powstawania płaskostopia poprzecznego:

  • zbyt duża masa ciała,
  • noszenie obuwia bez amortyzacji,
  • długotrwałe noszenie szpilek,
  • zmiany hormonalne,
  • hipermobilność stawów,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia statyki stopy.

Przy wystąpieniu płaskostopia poprzecznego możemy u siebie zaobserwować pojawienie się modzeli, czyli miejsc twardego naskórka w okolicy 2-3 palca. Kolejną przypadłością, która może się pojawić jest ból w przodostopiu, nazywamy metatarsalgią. Często można usłyszeć, że metatarsalgia jest inną nazwą płaskostopia poprzecznego, co jest nieprawdą. Metatarsalgia to dolegliwości bólowe wynikające z nieprawidłowego ustawienia stopy. Często związane z przeciążeniem lub zapaleniem rozcięgna podeszwowego.  Zapalenie to objawia się bólem w okolicy łuku stopy lub pięty. W postępowaniu fizjoterapeutycznym do leczenia wykorzystuje się m.in. zabieg fali uderzeniowej. Ma to na celu rozbicie stanu zapalnego oraz rozluźnienie otaczających tkanek.

plaskostopie2Praca fizjoterapeuty polega również na poprawie funkcjonalności stopy, a co za tym idzie, zmniejszeniu bólu. Terapia manualna, odpowiednie ćwiczenia, rozciąganie, rolowanie oraz taping stosowane są w celu skorygowania, a także ustabilizowania stopy.  

Trzeba pamiętać, że płaskostopie poprzeczne nie jest chorobą. Jest to typ budowy stopy, nie da się go wyleczyć farmakologicznie. Przy dobrze dobranej terapii możemy poprawić funkcjonalność stopy oraz zmniejszyć dolegliwości bólowe, jednak nie jesteśmy w stanie skorygować budowy stopy.

Przy dużych zniekształceniach stopy ostateczną metodą leczenia może być postępowanie operacyjne, jest jednak rzadko wykonywane.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.