Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

diagnostyka ortopedycznaUmiejętność wykonania badania klinicznego i zebranie zwięzłego, rzeczowego wywiadu lekarskiego jest najważniejsze narzędziem diagnostycznym. Prawidłowo postawiona diagnoza to pierwszy krok do poprawy zdrowia. Po dobrze wykonanym i zinterpretowanym badaniu większość pacjentów może mieć wdrożone leczenie celowane.

Istnieją szerokie możliwości diagnostyki dodatkowej. O konieczności i ewentualnej kolejności wykonania badań obrazowych potrzebnych do postawienia ostatecznej diagnozy zawsze decyduje lekarz prowadzący.

USG

W związku z rozwojem medycyny tzw. trzecią ręką ortopedy nazywana jest głowica do badania USG. To nieinwazyjne i dostępne badanie (aparat w gabinecie lekarskim) w dużym stopniu potrafi potwierdzić postawione rozpoznanie i zwizualizować problem. Obecnie chcemy mieć możliwość zobaczenia i udokumentowania danego schorzenia, co umożliwia nam następnie kontrolę ultrasonograficzną. USG świetnie obrazuje tkanki miękkie co daje możliwość szczegółowej oceny mięśni, więzadeł, ścięgien i ich przyczepów. Jest to badanie, które znakomicie nadaje się do oceny stawów. Również ocenimy tkankę kostną - niestety załamywanie fal (na kości lub implancie) nie pozwoli ocenić głęboko położonych tkanek. Jest to badanie subiektywne i w dużym stopniu zależy od umiejętności badającego i jego interpretacji. Jego nieocenioną wartością jest również możliwość badania dynamicznego (ocena struktur w trakcie ruchu i wywierania biernego nacisku). Ultrasonografia stała się w niektórych przypadkach badaniem nieodzownym do skutecznego leczenia i kontroli pacjentów z problemami ortopedycznymi.

RTG

Klasyczne badanie RTG jest podstawą diagnostyki obrazowej. Zostało wykorzystywane w medycynie już pod koniec XIX wieku. Czas od wprowadzenia tego badania nie umniejszył jego znaczenia. Dalej jest to badanie nieodzowne, a przy tym obiektywne do oceny i kontrolowania układu kostno-stawowego. Dopracowanie metody badania i rozwój technologii sprzętowej umożliwił zmniejszenie dawki promieniowania do wartości bardzo niskich. Jest to badanie bezpieczne i powtarzalne. Umożliwia uzyskanie pomiarów i ocenę kątów potrzebną do zaplanowania leczenia- szczególnie operacyjnego.

Również pewne specyficzne projekcie i czynnościowe pozycje ustawienia chorego świetnie wizualizują określoną okolicę ciała. Badanie RTG w dalszym ciągu pozostaje podstawą diagnostyki pourazowej.

Tomografia komputerowa

Postępem w rozwoju diagnostyki radiologicznej jest Tomografia Komputerowa. Technologia aparatu bazuje na promieniowaniu rentgenowskim. Badanie to umożliwia bardziej szczegółową ocenę radiologiczną prześwietlanej okolicy. Pozwala również ocenić w sposób bardziej szczegółowy tkanki miękkie słabo uwidaczniane w klasycznym RTG. Jednak dawka promieniowania przy badaniu wynosi nawet do kilkuset wartości pojedynczego zdjęcia RTG.

Rezonans Magnetyczny 

Rezonans Magnetyczny jest aparatem coraz bardziej dostępnym i coraz chętniej wykorzystywanym do diagnostyki. Doskonale wizualizuje tkanki miękkie, rdzeń kręgowy i zmiany nowotworowe. Jest badaniem uzupełniającym dla USG i RTG przy określonych wskazaniach klinicznych. Ograniczeniem badania jest jego czas trwania (ekspozycja do kilkunastu minut w bezruchu). Zwiększone natężenie pola magnetycznego w Rezonansie poprawia jakość badania oraz skraca jego czas. W ostatnim czasie w naszym mieście mamy do dyspozycji aparat o wartości 3T, co stwarza duże możliwości obrazowania- Akademickie Centrum Badań AKAMED.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.