Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

mpaszkeDługie, ciepłe, letnie dni sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Wiele osób rozpoczyna przygodę ze sportem lub wraca do niego po dłuższym okresie ruchowej bezczynności. Taka sytuacja szczególnie sprzyja powstawaniu dolegliwości bólowych.

Warto pamiętać, że ból u osób uprawiających sport częściej pojawia się stopniowo, podstępnie. Większość kontuzji związanych z regularną aktywnością fizyczną nie pojawia się w sposób spektakularny w połączeniu z dużym urazem, krzykiem i bólem. Zazwyczaj są one efektem stopniowego sumowania się mikrourazów będących skutkiem złej jakości ruchu.

Niedokładne wykonywanie ćwiczeń, niedostosowanie obciążeń czy źle dobrany sprzęt mogą doprowadzić do wystąpienia przewlekłych, męczących dolegliwości. Takie właśnie stany nazywane są zespołami przeciążenia narządu ruchu.

Dolegliwości bólowe towarzyszące zespołom przeciążeniowym mogą nie być odczuwalne w sposób ciągły, często pojawiają się tylko w trakcie lub bezpośrednio po zakończeniu treningu, a ustępują lub łagodnieją po okresie odpoczynku. Dlatego nierzadko bywają bagatelizowane, co wiąże się z opóźnieniem rozpoznania a w związku z tym dłuższym leczeniem.

Najczęstsze zespoły bólowe na podłożu przeciążeniowym to:

  1. W obrębie kończyny dolnej:
    • Entezopatia, czyli przewlekłe zapalenie rozcięgna podeszwowego- tzw. “ostroga piętowa”
    • Zapalenie ścięgna Achillesa
    • Zespół przeciążania przyśrodkowej krawędzi piszczeli – ang. shin splints
    • Przewlekły zespół przedziałów powięziowych podudzia
    • Zapalenie dalszego przyczepu pasma biodrowo - piszczelowego – tzw. “kolano biegacza”
    • Zapalenie przyczepu bliższego więzadła rzepki – tzw. “kolano skoczka”
    • Zespół mięśnia gruszkowatego
  2. W obrębie kończyny górnej:
    • Zapalenie przyczepu prostowników nadgarstka – tzw. “łokieć tenisisty”
    • Zapalenie przyczepu zginaczy nadgarstka – tzw. “ łokieć golfisty”
    • Zapalenie pochewek ścięgnistych prostowników nadgarstka – tzw. “nadgarstek wioślarza”
    • Zespół bólowy barku, na który mogą składać się różne patologie m.in stożka rotatorów, obrąbka stawu ramiennego lub zapalenia okolicznych tkanek
  3. Przewlekłe zespoły bólowe dolnego odcinka grzbietu

Większość z wymienionych stanów rozpoznaje się na podstawie wywiadu, badania lekarskiego, ewentualnie wykonania USG. Aby sport był przyjemnym rodzajem aktywnego wypoczynku i nie wiązał się z przykrymi kontuzjami, najlepiej zgłosić się do specjalisty w momencie pojawienia się niepokojących dolegliwości. Wczesne rozpoznanie problemu niweluje powstanie poważnych konsekwencji kontuzji i zwiększa szanse na szybki powrót do sportu.

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

FITS

Wady postawy, skoliozy, wady klatki piersiowej oraz choroba Scheuermanna wymagają indywi- dualnie dobranej terapii. Jedną z wykorzystywanych metod dedykowaną dorosłym i dzieciom od 4 r.ż. jest Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz - FITS.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

REHABILITACJA DZIECIĘCA

W JOPA Clinic zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci od wieku niemowlęcego do wczesno- szkolnego. Nasz doświadczony fizjoterapeuta profesjonalnie oceni rozwój motoryczny dziecka...

czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.