Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

mpaszkeDługie, ciepłe, letnie dni sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Wiele osób rozpoczyna przygodę ze sportem lub wraca do niego po dłuższym okresie ruchowej bezczynności. Taka sytuacja szczególnie sprzyja powstawaniu dolegliwości bólowych.

Warto pamiętać, że ból u osób uprawiających sport częściej pojawia się stopniowo, podstępnie. Większość kontuzji związanych z regularną aktywnością fizyczną nie pojawia się w sposób spektakularny w połączeniu z dużym urazem, krzykiem i bólem. Zazwyczaj są one efektem stopniowego sumowania się mikrourazów będących skutkiem złej jakości ruchu.

Niedokładne wykonywanie ćwiczeń, niedostosowanie obciążeń czy źle dobrany sprzęt mogą doprowadzić do wystąpienia przewlekłych, męczących dolegliwości. Takie właśnie stany nazywane są zespołami przeciążenia narządu ruchu.

Dolegliwości bólowe towarzyszące zespołom przeciążeniowym mogą nie być odczuwalne w sposób ciągły, często pojawiają się tylko w trakcie lub bezpośrednio po zakończeniu treningu, a ustępują lub łagodnieją po okresie odpoczynku. Dlatego nierzadko bywają bagatelizowane, co wiąże się z opóźnieniem rozpoznania a w związku z tym dłuższym leczeniem.

Najczęstsze zespoły bólowe na podłożu przeciążeniowym to:

  1. W obrębie kończyny dolnej:
    • Entezopatia, czyli przewlekłe zapalenie rozcięgna podeszwowego- tzw. “ostroga piętowa”
    • Zapalenie ścięgna Achillesa
    • Zespół przeciążania przyśrodkowej krawędzi piszczeli – ang. shin splints
    • Przewlekły zespół przedziałów powięziowych podudzia
    • Zapalenie dalszego przyczepu pasma biodrowo - piszczelowego – tzw. “kolano biegacza”
    • Zapalenie przyczepu bliższego więzadła rzepki – tzw. “kolano skoczka”
    • Zespół mięśnia gruszkowatego
  2. W obrębie kończyny górnej:
    • Zapalenie przyczepu prostowników nadgarstka – tzw. “łokieć tenisisty”
    • Zapalenie przyczepu zginaczy nadgarstka – tzw. “ łokieć golfisty”
    • Zapalenie pochewek ścięgnistych prostowników nadgarstka – tzw. “nadgarstek wioślarza”
    • Zespół bólowy barku, na który mogą składać się różne patologie m.in stożka rotatorów, obrąbka stawu ramiennego lub zapalenia okolicznych tkanek
  3. Przewlekłe zespoły bólowe dolnego odcinka grzbietu

Większość z wymienionych stanów rozpoznaje się na podstawie wywiadu, badania lekarskiego, ewentualnie wykonania USG. Aby sport był przyjemnym rodzajem aktywnego wypoczynku i nie wiązał się z przykrymi kontuzjami, najlepiej zgłosić się do specjalisty w momencie pojawienia się niepokojących dolegliwości. Wczesne rozpoznanie problemu niweluje powstanie poważnych konsekwencji kontuzji i zwiększa szanse na szybki powrót do sportu.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.