Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

udar Udar mózgu pojawia się niespodziewanie, w kilka chwil zmieniając życie dotkniętej nim osoby, a także jej bliskich. To choroba cywilizacyjna, w większości przypadków dotycząca osób powyżej 40 roku życia. Szacuje się, że w Polsce rocznie występuje około 65 tyś. zachorowań na udar mózgu. Przebycie udaru skutkuje obniżeniem jakości funkcjonowania w wielu sferach życia chorego, który najczęściej doświadcza:

  • niedowładu połowiczego,
  • zmniejszenia samodzielności w czynnościach codziennych,
  • a niejednokrotnie cierpi na trudności w komunikowaniu się w postaci afazji bądź dyzartrii.

Mowa odgrywa szczególną rolę w życiu każdego człowieka,  umożliwiając mu pozyskiwanie wiedzy o otaczającym go świecie, wyrażanie przeżyć, oddziaływanie na otoczenie czy zaspokajanie potrzeb. Porozumiewać się możemy również za pomocą pisania, czytania czy gestów. Proces mówienia wymaga współdziałania różnych ośrodków i struktur ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Uszkodzenie którejkolwiek części mózgu, na przykład na skutek udaru, może w istotny sposób zakłócić akt komunikacji.

W dyzartrii zakłóceniu ulega wypowiadanie słów, chory jednak może się porozumiewać, pisząc i czytając. Podłożem dyzartrii są zaburzenia funkcjonowania aparatu wykonawczego mowy: języka, warg, podniebienia, gardła i krtani, często występują też zaburzenia połykania. Mowa jest niewyraźna, bełkotliwa, bywa wybuchowa czy monotonna. Chory mówi raczej wolno, nierytmicznie, nie ma za to trudności w rozumieniu, myśleniu czy budowaniu wypowiedzi. Celem terapii dyzartrii jest:

  • usprawnienie aparatu artykulacyjnego, oddechowego, fonacyjnego (i ich koordynacja),
  • poprawa akcentu, intonacji, barwy głosu,
  • poprawa wyrazistości wypowiedzi.

Afazja może dotyczyć wszystkich zdolności językowych: tak mówienia i/lub rozumienia wypowiedzi innych osób, jak również czytania, pisania, liczenia. U osób z afazją obserwuje się też trudności w określaniu czasu, rozpoznawaniu oraz nazywaniu przedmiotów, jak również problemy w rozumieniu znaczeń słów i gestów. Afazja potrafi zmieniać swoją postać lub ustępować pod wpływem leczenia i odpowiednio prowadzonej terapii. Kierunek terapii zależy od rodzaju afazji i związanych z nią zaburzeń. Głównym jej celem jest:

  • rozwijanie umiejętności porozumiewania się chorego z otoczeniem,
  • ćwiczenie funkcji poznawczych,
  • właściwa rehabilitacja zaburzonych czynności (rozumienia i nadawania mowy, czytania, pisania, liczenia itp.), a więc poprawa jakości życia i funkcjonowania społecznego.

Plan terapii logopedycznej musi być indywidualnie dopasowany do możliwości pacjenta i realizowany przy współudziale rodziny. Terapia neurologopedyczna chorego z afazją w większości przypadków przynosi dobre efekty. Pamiętajmy również, że dojrzały układ nerwowy jest  plastyczny, co oznacza, że nawet w dorosłym mózgu istnieje możliwość naprawy zaburzonych funkcji - zwłaszcza przy odpowiedniej rehabilitacji. Dzięki leczeniu i poprawie zdrowia, chory może mieć  więc nadzieję na powrót do normalnego życia bądź poprawę jego jakości. Wymaga  to jednak czasu, cierpliwości i wielu ćwiczeń.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.