Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

rwa szostakRwa kulszowa to schorzenie objawiające się nagłym, silnym bólem pleców z promieniowaniem do nogi - jednej albo obu. Zazwyczaj tak nasilona, że nie możemy się ruszać. Z reguły występuje nagle i nie zawsze po pracy, dźwignięciu czy wysiłku. Atakuje również w spoczynku.

Statystyki na świecie mówią, że KAŻDY z nas przynajmniej raz w życiu będzie leczony z powodu rwy kulszowej!

Objawy rwy kulszowej:

  • ból z promieniowaniem do nogi - tzw. korzeniowy - z reguły do samej stopy. Należy skupić się i spróbować ocenić tor bólu. Zwykle dyskopatia występuje na poziomie L4/L5 i L5/S1 - jest to więc ból pod stopę lub na stopę. Ważne - idzie przez całą nogę! Ból od kolana do stopy z pominięciem uda jest niecharakterystyczny.
  • dla potwierdzenia połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami. Następnie unieś wyprostowaną nogę (bolesną) najwyżej jak się da. Wypadnięty dysk spowoduje nasilenie dolegliwości. Można również w tej pozycji zgiąć stopę do góry - podobny objaw,
  • kolejny objaw potwierdzający rozpoznanie to nasilenie bólu przy kaszlu czy oddawaniu stolca,
  • przy dużej dyskopatii podnoszenie zdrowej nogi powoduje nasilenie bólu w dotkniętej kończynie.

Czy od razu iść do lekarza?

Bezwzględnie udajemy się na wizytę do lekarza, gdy:

  • mamy osłabienie nogi - nie możemy unieść stopy w górę, albo podnosimy z trudem! Warto zawsze spróbować przejść niewielki dystans w jedną stronę na palcach, a drugą na piętach. W przypadku trudności konieczny jest kontakt z izbą przyjęć,
  • trudności z oddaniem moczu,
  • utrata wagi ciała w okresie poprzedzającym atak rwy kulszowej,
  • poważne choroby ogólnoustrojowe na które nałożyła się rwa.

Leczenie rwy kulszowej polega na:

  • przyjmowaniu leków przeciwbólowych - o ile nie ma przeciwskazań,
  • ODPOCZYNKU - LEŻENIE MAKSYMALNIE DO 2 DNI ! Nie wolno leżeć dłużej, trzeba natychmiast zacząć się rehabilitować. Tak, wiem to boli (tzn. wiem z opowieści). Dlatego właśnie tak ważne jest leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
  • REHABILITACJI - kontakt z fizjoterapeutą w celu wdrożenia odpowiedniej terapii !
  • Ważnym elementem jest w tym okresie zwolnienie z pracy - praca to często stres, długie siedzenie (a kręgosłup tego nie lubi), dźwiganie czy jazda samochodem.

Należy pamiętać, że takie leczenie może potrwać nawet do 3 m-cy. W tym okresie dolegliwości powinny się wyraźnie zmniejszyć. Niepowodzenie rehabilitacji przez 3-4 m-ce jest sygnałem do niepokoju i konieczności modyfikacji leczenia.

Sukces terapeutyczny przy zastosowaniu metod, które Wam przytoczyłem to aż 80-90% !

Wiec jak „wypadnie Ci dysk” to zacznij się leczyć i rehabilitować od razu!

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.