Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

endoproteza1Ból biodra jest częstym problemem pacjentów zgłaszających się do lekarza POZ i lekarza Ortopedy. Problem bólu w tej okolicy może dotyczyć osoby w każdym wieku. Etiologia tych dolegliwości jest różna w zależności od wieku, wykonywanej pracy, uprawianego sportu i ewentualnych schorzeń ogólnych pacjenta. Przyczyną nieprzyjemnych odczuć może być również problem urologiczny lub ginekologiczny.

Jedną z najistotniejszych rzeczy, które rzetelnie musi wykonać lekarz konsultujący pacjenta to szczegółowe zebranie wywiadu lekarskiego. Daje to szansę postawić trafne wstępne rozpoznanie u pacjenta nawet w 70% przypadków. Badając chorego fizykalnie, nawet bez dodatkowej diagnostyki obrazowej, wstępne rozpoznanie i celowane leczenie wdrożymy już u ponad 80% pacjentów.

Dziecko- mały człowiek, czasem (nie)mały problem

Jak można się domyślić, bóle biodra u dziecka mogą wiązać się z zaburzeniami rozwojowymi. Niestety często przyczyną dolegliwości u dzieci może być poważna choroba ortopedyczna, np.: dysplazja stawu biodrowego (coraz rzadsza z powodu dobrze rozwiniętego screeningu w naszym kraju), młodzieńcze złuszczenie głowy kości udowej, choroba Perthesa (jałowa martwica głowy kości udowej), młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS), konflikt udowo- panewkowy lub zmiany nowotworowe. Jedną z najczęstszych przyczyn utykania i bólu stawu biodrowego u młodszych dzieci jest jego zwiewne zapalenie, które często jest reaktywnym procesem po przebytej infekcji ogólnej. Dzieci często skarżą się na ból w okolicy kolana choć problem podstawowy tkwi w stawie biodrowym. W związku z tak dużą ilością możliwych rozpoznań klinicznych,, nie możemy bagatelizować utrzymującego się bólu lub utykania u dorastającego człowieka, gdyż konsekwencje tego mogą mieć wpływ na całe jego przyszłe życie. Na szczęście obecnie leczenie dobrze zdiagnozowanego problemu ortopedycznego wiąże się z dobrym rokowaniem funkcjonalnym.

Sportowcy

Grupy osób bardzo intensywnie uprawiające konkretną dyscyplinę sportu, mają swoją specyfikę w przyczynach dolegliwości w okolicy stawu biodrowego. Mamy tu do czynienia z często przebytymi mikrourazami, przeciążeniami i niedoleczonymi poważniejszymi kontuzjami. Wymagania stawiane swojemu organizmowi i chęć powrotu do treningu są duże. Często diagnostyka nie kończy się na RTG i USG. Bardzo pomocne jest badanie rezonansem magnetycznym dobrej jakości (wysoka indukcyjność pola magnetycznego). Również leczenie zmian przeciążeniowych często nie kończy się na klasycznych metodach leczenia, i tu z pomocą przychodzi nam medycyna regeneracyjna (stosowanie kwasu hialuronowego, kolagenu, PRP, terapii Goldic) w postaci iniekcji celowanych. Część problemów, oprócz okresowego usprawniania, wymaga również stałego zaangażowania w indywidualną terapię z fizjoterapeutą oraz stosowania różnego rodzaju zabiegów fizykoterapeutycznych. Najczęstsze przyczyny dolegliwości to przeciążenia przyczepów i brzuśćców mięśniowych, zespoły powięziowe, uszkodzenia obrąbka stawowego i chrząstki stawowej, konflikt udowo-  panewkowy. Celem leczenia, oprócz pozbycia się dolegliwości, jest powrót do prawidłowego wzorca ruchowego, co ma uchronić przed powikłaniami i kolejną przerwą w treningu.

Narastające/ nieustępujące bóle u osób dorosłych

Przyczynami bólu biodra mogą być: przeciążenie, konflikt udowo- panewkowy, uszkodzenia wewnątrzstawowe, choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego, jałowa martwica głowy kości udowej, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego, zespoły korzeniowe kręgosłupa, zapalenie i zwyrodnienie stawów krzyżowo-biodrowych, entezopatie okolicy krętarza większego oraz zapalenie kaletki krętarzowej, biodro trzaskające, choroby reumatyczne, itd.. Większość rozpoznań wymaga dobrego zróżnicowania i przeprowadzenia konkretnych testów klinicznych oraz potwierdzenia w badaniach dodatkowych. Pamiętajmy, że narząd ruchu jest to układ połączonych elementów ruchomych (stawy) i dynamicznych siłowników (mięśnie), w którym pojedyncze wadliwie działające ogniwo ma wpływ na resztę układu. Choroba zwyrodnieniowa jest problemem cywilizacyjnym, który narasta z każdą dekadą. W medycynie coraz większe znaczenie przywiązuje się do celów profilaktyki zdrowotnej. Wielokierunkowe leczenie powyższych problemów ma na celu uratowanie tkanek/stawu przed ich zużyciem /wytarciem. Porażką leczenia zachowawczego, co niekiedy jest nieuchronne z racji późnego wdrożenia terapii lub szybkiej progresji choroby, jest implantacja sztucznego stawu (endoproteza), chociaż jest to rozwiązanie dążące do coraz większej doskonałości, dające możliwość normalnego funkcjonowania z coraz mniejszą restrykcją aktywności i pracy, przede wszystkim pozbawiające pacjenta dolegliwości bólowych.

Tomasz Mas – lekarz ortopeda JOPA Clinic uważa, ze każdy ból w okolicy stawu biodrowego u dziecka lub dorosłego, który nie ogranicza się w ciągu kilku dni, wymaga konsultacji lekarza ortopedy w celu zapobiegnięcia powikłaniom toczącego się procesu chorobowego.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.