Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

urazy1Sport w wieku dziecięcym stawia coraz większe wymagania. Dzieci poddawane są niejednokrotnie obciążeniom treningowym porównywalnym do profesjonalistów. W takim przypadku ryzyko wystąpienia kontuzji jest bardzo wysokie. Młodzi sportowcy, a przede wszystkim ich rodzice, szukają różnorakich form treningowych, w celu wybicia się ponad przeciętność. Pozytywnym zjawiskiem ostatnich lat jest to, że rośnie popularność zajęć mających na celu profilaktykę urazów. Trening kształtujący podstawowe i fundamentalne elementy motoryki podstawowej, niewątpliwie możemy zaliczyć do formy aktywności poprawiającej efektywność i bezpieczeństwo treningu ukierunkowanego.

Narzędzi treningowych jest wiele i możemy z nich korzystać w bardzo szerokim zakresie. Warto jednak pamiętać o pewnych zasadach:

  1. Nauczanie poprawnego wzorca ruchowego opartego o prawidłową mobilność i stabilność. Zwiększa świadomość ciała młodego sportowca, ale także daje możliwość zwiększenia bodźca treningowego przy zachowaniu niskiego ryzyka wystąpienia kontuzji.
  2. Siła to cecha motoryczna, która na fundamencie prawidłowego wzorca ruchu powinna być kształtowana na każdym etapie treningu dzieci i młodzieży. Trening oporowy o odpowiednio dobranej intensywności jest niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju sportowca. Stanowi on bazę do innych ukierunkowanych zdolności motorycznych oraz wpływa na rozwój innych cech, takich jak szybkość czy wytrzymałość. Wbrew panującej opinii trening siły można wprowadzać w każdym wieku dziecka, jednak ważne jest odpowiednie dostosowanie środków i obciążeń treningowych. 
  3. Najważniejszym elementem treningu każdego sportowca jest regeneracja. Składa się z wypoczynku biernego np. odpowiedniej ilości snu, jak również aktywnych form odbudowy w postaci treningu alternatywnego, rolowania. Niestety, dużym problemem jest już obecnie przeciążanie młodych sportowców, którzy oprócz treningów danej dyscypliny w ciągu tygodnia łączą treningi indywidualne, zajęcia profilaktyczne oraz różnego rodzaju zajęcia pozaszkolne podnoszące ich umiejętności i wiedzę w innych obszarach życia. Zbyt duża ilość zajęć sprawia, że trening traci swoja efektywność oraz zwiększa ryzyko wystąpienia kontuzji.

Powyższe zasady to jedynie podstawy pracy z dziećmi uprawiającymi sport. Warto pamiętać o innych aspektach treningowych, jak chociażby odpowiednie żywienie czy przygotowanie mentalne, które w znacznym stopniu powinno dotyczyć również rodziców młodych zawodników. Ważne aby treningi przeprowadzane nawet dla tych najmłodszych były przemyślane i zaplanowane. Istotny jest też fakt, że sport ma cieszyć, szczególnie młodych zawodników. Dlatego zmiany wprowadzane w ich życie powinny być stopniowe i nie odbierać im radości uprawiania danej dyscypliny.

urazy2 urazy3

W JOPA Clinic wykwalifikowana kadra dba o odpowiednie formy treningowe, które zmniejszają ryzyko urazów w sporcie dzieci i młodzieży. Najmłodsi pacjenci mogą skorzystać nie tylko z zajęć indywidulanych, ale także grupowych. Projekt Aktywny Junior dedykowany jest dla dwóch grup wiekowych ( 10 -14 oraz 15 – 18 lat ).

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.