Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

Wielu pacjentów zgłasza dolegliwości bólowe dolnego odcinka kręgosłupa z promieniowaniem do okolicy pośladkowej, stawu biodrowego ,a nawet wzdłuż całej kończyny dolnej. Ból ma charakter piekący - niekiedy towarzyszy mu uczucie drętwienia.

Co wtedy? Często pacjenci , którzy przychodzą po pomoc do fizjoterapeuty już na wstępie sami "diagnozują" u siebie rwę kulszową... Okazuje się jednak , że przyczyna ich dolegliwości może leżeć gdzie indziej...

Głęboko w pośladku znajduje się niewielka struktura o przyjemnie brzmiącej nazwie- mięsień gruszkowaty (pod którym przebiega nerw kulszowy). I to właśnie ten mięsień może dawać podobne objawy. Mówimy wówczas o ZESPOLE MIĘŚNIA GRUSZKOWATEGO. Dochodzi tu do powstania dysbalansu mięśniowego oraz przeciążeń mięśni warstw głębokich. Nadmierne napięcie tej małej struktury może być następstwem dyskopatii lub hiperlordozy. Może też wystąpić na skutek podejmowanych w sposób niewłaściwy aktywności fizycznych. Nie bez znaczenia jest również przebycie endoprotezoplastyki stawu biodrowego czy zmian zapalnych mięśni.

Objawy nasilają  się w trakcie ruchu rotacji w stawie biodrowym , podczas wchodzenia po schodach oraz pochylenia tułowia do przodu przy wyprostowanych stawach kolanowych oraz przy długotrwałej pozycji siedzącej.

miesien1 miesien2

Zespół mięśnia gruszkowatego może skutkować zaburzeniem stabilizacji miednicy ,stawu biodrowego i tułowia. Ważne jest więc jak najszybsze rozpoczęcie leczenia rehabilitacyjnego. Celem terapii jest zniesienie nacisku lub podrażnienia nerwu kulszowego oraz likwidacja stanu zapalnego, a także obniżenie napięcia mięśniowego. Stosuje się tu terapię mięśniowo - powięziową  , terapię punktów spustowych , masaż głęboki i poprzeczny. Można również wykorzystać suche igłowanie  czy terapię narzędziową ( pinoterapię , klawiterapię ). Należy też wprowadzić ćwiczenia przywracające  prawidłową mechanikę ruchów oraz instruktaż rolowania.

Leczenie jest często wspomagane zabiegami fizykalnymi np. ultradźwiękami i laseroterapią.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.