Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

jak siedziecPostawa jest najczęściej powtarzającym się ułożeniem poszczególnych elementów ciała podczas stania, chodzenia i siedzenia. Uważana jest za poprawną, jeżeli jest symetryczna, nie powoduje nieprawidłowego napięcia mięśni oraz stawia optymalne warunki do pracy całego organizmu. U dziecka kształtuje się ona w jego codziennym środowisku.  Podczas tego procesu najważniejszą rolę odgrywa dom oraz szkoła. Dzieci w młodszym wieku wymagają szczególnej uwagi. Dużo łatwiej wyrobić u nich nawyk prawidłowej postawy siedzenia w ławce. Wszystkie nieprawidłowe ustawienia ciała, które zostaną przeoczone w tym okresie mogą się utrwalić i doprowadzić do wady postawy.

Na prawidłową postawę w ławce składa się kilka elementów. Najważniejsze z nich to: proste plecy, stopy oparte o ziemię, kolana nieco poniżej ud, podparty kręgosłup, rozluźnione barki oraz głowa lekko pochylona nad stołem. Łokcie i przedramiona powinny mieć pełną swobodę ruchów. Ręce mogą być podparte, ale kręgosłup dalej powinien pozostać prosty. Mięśnie dłoni powinny być rozluźnione, a ramiona ustawione naturalnie.

Dbanie o prawidłową postawę jest obowiązkiem nie tylko rodzica, ale także nauczyciela. Od kilku lat zwraca się dużą uwagę na odpowiedni dobór wysokości stolików i krzeseł do wysokości ucznia. Zaś najlepszym sposobem dbania o prawidłową postawę jest odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Badania udowadniają, że aktywność wśród dzieci spada, więc zarówno nauczyciele jak i rodzice powinni pamiętać, aby ćwiczenia fizyczne była nieodłącznym elementem w ich życiu.

Skupiając się na temacie wad postawy u dzieci i młodzieży szkolnej warto także zwrócić uwagę na plecaki szkolne. Przede wszystkim powinny one być dostosowywane indywidualnie do dziecka oraz odpowiednio wyregulowane. Szerokość plecaka nie powinna być większa niż ramiona dziecka, a jego górna krawędź powinna zaczyna się na wysokości ramion. Powinien być on wyregulowany w taki sposób, aby w całości przylegał do pleców dziecka, a paski na ramiona powinny być miękkie i łatwe w regulacji. Najważniejsze, aby uczeń zawsze nosił tornister na obu ramionach. Obciążanie tylko jednej strony prowadzi do powstawania asymetrii, a co za tym idzie bocznych skrzywień kręgosłupa.

Ważna jest również waga plecaka szkolnego. Zgodnie z zaleceniami WHO ciężar tornistra nie powinien przekraczać 10% wagi dziecka. Noszenie plecaka w odpowiedni sposób i o prawidłowej wadze pozytywnie wpływa na rozwój siły oraz sprawności dziecka. 

Okres wczesnoszkolny to moment w którym następuje intensywny rozwój dziecka. W tym czasie dochodzi do zmian w organizmie, na które wpływ mają też czynniki zewnętrzne. Nieprawidłowa pozycja przy biurku czy w ławce, zbyt mała aktywność fizyczna lub źle noszony plecak może spowodować wystąpienie wad postawy. Obserwujmy więc swoje pociechy, aby  w sposób naturalny wyrobić w nich prawidłowe nawyki 😊

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.