Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

Dobór materaca i poduszki do spania, czyli niekończąca się opowieść. Jakie kryteria powinien spełnić idealny materac? Czy można spać na płasko, czy lepiej zaprzyjaźnić się z poduszką? Piankowy, sprężynowy, a może lateksowy? Najdroższy, czy śmiało można wybrać ten z niższej półki?

Nic nie jest w stanie zapewnić lepszej regeneracji organizmu jak sen.  Jakoś i komfort snu może być zaburzona przez nieodpowiednie posłanie. Budzimy się nie tylko niewyspani, ale co gorsza, budzimy się z bólem. Narażamy aparat ruchu na ciągłe przeciążenia. Dlatego warto zwrócić uwagę na czym śpimy. Decydując się na zakup materaca mamy do wyboru mnóstwo rodzajów. Nie powinno nas to zniechęcać, ponieważ szeroki wybór związany jest z tym, że się od siebie różnimy. Dla jednych materac o większej twardości będzie lepszy, a dla drugich ten miękki. Chyba nikt nie jest fanem nocnych pobudek spowodowanych brakiem wygodny we własnym łóżku.

Osoby powyżej 80 kg powinny spać na materacach twardszych w przeciwieństwie do osób, które mają mniej kilogramów i powinny wybierać materace miękkie. Kolejnym etapem będzie wybór rodzaju materaca. W kwestii dbania o nasze zdrowie nie powinniśmy oszczędzać. Jeżeli chcemy trwały i lepiej reagujący na obciążenia materiał powinniśmy celować w pianki termoplastyczne lub wysokoelastyczne. Materac lateksowy jest uboższy w możliwość dostosowywania się do ciała. Najgorzej prezentuje się materac sprężynowy, który jest najmniej trwały i nie dostosowuje się do sylwetki. 

lezenie1
lezenie2
lezenie3


Co z poduszką? Tak, ale ortopedyczna. Kręgosłup szyjny jest wtedy ustawiony w pozycji neutralnej i zachowuje lordozę szyjną. Sprzyja to odciążeniu kręgosłupa szyjnego, który cały dzień musiał dźwigać głowę pełną pomysłów. Jest idealnym rozwiązaniem również dla osób, które zmagają się z dużymi ograniczeniami i sztywnością odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa. Dla osób preferujących pozycję na boku sprawdzi się poduszka z dodatkowym profilowaniem w kształcie wałka, który wypełni przestrzeń między kręgosłupem, a barkiem. Poduszka średnio-twarda z dodatkowym wcięciem w profilowaniu będzie idealna dla osób lubiących sypiać na plecach. Zapewni ona prawidłowe ustawienie odcinka szyjnego bez wypychania go ku górze. Ważnym kryterium będzie również szerokość barków, aby dobrać odpowiednią wysokość poduszki.

Ciekawostką jest fakt, że dzieci do 3 roku życia powinny zrezygnować z poduszek. Wydaje nam się, że skoro nam jest wygodniej z poduszką to dziecku też chcemy zapewnić tą przyjemność. Niestety kładąc małemu dziecku poduszkę doprowadzamy do sytuacji, w której poduszka staje się przeszkodą. Dzieje się tak, ponieważ dziecko dopiero uczy się pracy w warunkach siły grawitacji. Dodatkowo jego układ nerwowy nie jest dojrzały, by ruchy kontrolować i wykonywać je precyzyjnie. Przekręcenie głowy na drugi bok z poduszką będzie dla malucha wielkim wyzwaniem. Swoboda to najważniejsze, co w pierwszych latach życia należy zapewnić dziecku.

Efektywniejszy odpoczynek, wspomaganie procesu terapii oraz profilaktyka to najważniejsze argumenty przemawiające za doborem odpowiedniego materaca i poduszki. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi procesu rehabilitacji przy dolegliwościach bólowych.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.