Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

    Stopy są fundamentem dla całego ciała. Są odpowiedzialne za jego podtrzymywanie w czasie chodu, jak i w spoczynku. Odpowiadają również za kontakt z podłożem oraz prostą, stabilną postawę całego ciała. Stopa ludzka ma złożoną budowę anatomiczną, podzieloną na kości stępu, śródstopia i palców. Prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych składowych jest bardzo istotne, a każde odchylenie od normy może świadczyć o istniejących nieprawidłowościach, nie tylko w obrębie stopy, ale także stawu skokowego, kolanowego, biodrowego, miednicy  czy kręgosłupa.

    Wady stóp występują bardzo często i są dużym problemem współczesnego społeczeństwa. Prawidłowa ocena ukształtowania stóp ma znaczenie diagnostyczne, zaburzenia w jej budowie mogą mieć negatywny wpływ na wydolność wyżej położonych partii ciała, od nieprawidłowego rozwoju i kształtowania postawy ciała do dolegliwości bólowych stawów i kręgosłupa. Gdy do wady stopy dołączy nadwaga, nieprawidłowe obuwie, niezdrowy tryb życia lub inne czynniki obciążające łatwo może dojść do pogłębienia zmian patologicznych.

    Prawidłowo wykształcona stopa w warunkach odciążenia opiera się o podłoże 3 punktami: guzem kości piętowej, głową pierwszej i piątej kości śródstopia. Wysklepienie stopy tworzą łuki podłużne i poprzeczne, które pod wpływem obciążenia wydłużają się, a w odciążeniu wracają do stanu wyjściowego. Całość utrzymywana jest dzięki napięciu mięśni, więzadeł i torebek stawowych współpracujących ze sobą. Wady powstają poprzez zaburzenie działanie struktur stopy, przez co dochodzi do zmiany jej wysklepienia.

    Jeżeli zauważymy u siebie, członka rodziny lub dziecka zmęczenie nóg, nieprawidłowy chód lub niechęć do spacerów czy aktywności fizycznej, może to świadczyć o wadzie stopy. Mimo że w odciążeniu może się  ona wydawać prawidłowa nie wyklucza to istnienia wady. W każdym przypadku należy udać się na badanie podologiczne przeprowadzone przez fizjoterapeutę, który postawi diagnozę i zaleci odpowiedni sposób leczenia.

    Diagnoza może być postawiona dzięki wiedzy i doświadczenia fizjoterapeuty, ale również skanowaniu stóp podoskopem i wykonanie podoskanów. Badanie podologiczne służy ocenie zaburzeń, które występują w naszych stopach. Analizowane jest wysklepienie stopy, punkty podparcia, ułożenie kości stopy, ruchomość w stawach jak również zaburzenia w odległych miejscach ciała, które mogą wpływać na prawidłowe funkcjonowanie stóp.

    Odpowiednia diagnoza jest niezbędnym czynnikiem przy planowaniu leczenia. Najczęściej łączy ono dobór indywidualnych wkładek oraz ćwiczenia i terapię manualną. Dzięki możliwościom termoplastycznym wkładek terapeuta może dopasować je indywidualnie dla potrzeb pacjenta. Dodatkowo w razie potrzeby doklejane są pelotki.

wkładki do stóp
wkładki do stóp
wkładki do stóp

 

Na jakie schorzenie pomogą indywidualne wkładki?

  • płaskostopie poprzeczne i podłużne,
  • metatarsalgie
  • stopa cukrzycowa,
  • paluchy koślawe – „hallux valgus”,
  • zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa),
  • skolioza,
  • bóle stawów,
  • zespół stopy wrażliwej,
  • bóle kręgosłupa
  • bóle stóp
  • skrót kończyny

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.