Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

aclCzęstą kontuzją, której ulegają osoby amatorsko lub rekreacyjnie sport, jest uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (ACL). Aby przeciwdziałać zerwaniom ACL ważne jest wprowadzenie ćwiczeń profilaktycznych, zmniejszających ryzyko zerwania tego więzadła.

ACL jest strukturą wewnątrz stawową w kolanie, łączącą kość piszczelową z udową. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie stabilności stawu kolanowego.  Głównymi objawami świadczącymi o uszkodzeniu ACL są ból i obrzęk w okolicy stawu kolanowego. Urazom często towarzyszy, charakterystyczny, słyszany przez pacjenta trzask w momencie urazu. Po upływie kilku godzin można także zauważyć występowanie wysięku do stawu, ograniczenie ruchomości, osłabienie mięśniowe, obniżenie sprawności funkcjonalnej stawu oraz objaw „uciekania”.

Mechanizmów wystąpienia uszkodzenia jest wiele, ale zdecydowanie najczęściej występuje uszkodzenie :

  • Rotacyjne- przy ustabilizowanej stopie i lekko ugiętym kolanie, dochodzi do nagłej zmiany kierunku ruchu ( skrętu tułowia).
  • Przeprostne- przesunięcie kości piszczelowej przy wyprostowanym stawie kolanowym.

Leczenie całkowitego zerwania włókien, łączy się z interwencją ortopedyczną, czyli rekonstrukcją. Jednak zabieg nie jest wykonywany u wszystkich pacjentów z takim uszkodzeniem. Sposób leczenia pacjenta jest uzależniony od codziennej aktywności oraz stanu uszkodzenia stawu kolanowego. Niezależnie od wdrożonego leczenia pacjent powinien natychmiast po urazie stosować kompresję, chłodzenie oraz odciążenie danej kończyny. Dodatkowo powinien zostać poddany rehabilitacji, która w tym okresie ma na celu odtworzenie pełnej ruchomości stawu kolanowego oraz wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za stabilność czynną kolana.

Istnieją programy profilaktyczne, zapobiegające zerwaniu więzadła, dla sportowców poszczególnych dyscyplin. Jednak co z osobami, które poza aktywnością rekreacyjną, nie mają związku z konkretnym sportem. Podstawowym sposobem na zapobieganie kontuzji jest wprowadzenie ćwiczeń, które wzmocnią mięśnie odpowiedzialne, za wspomaganie danej struktury.

Aby zapobiegać uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego powinniśmy skupić się przede wszystkim na mięśniach kończyny dolnej oraz pracą nad stabilizacją dynamiczną. Wybierając poszczególne ćwiczenia nie wolno skupiać się tylko na stawie kolanowym, ale także na stawie skokowym, biodrowym oraz miednicy. Dobieranie programu powinno się odbyć pod okiem fizjoterapeuty lub trenera, który indywidualnie dopasuje ćwiczenia do istniejących czynników ryzyka zerwania więzadła u danej osoby.   

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

PODOsmart

Podążając w JOPA Clinic za innowacyjną technologią poszerzamy swoją ofertę o ANALIZĘ CHODU I BIEGU w warunkach naturalnych przy użyciu stacji PODOSmart.


czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.