Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

laryngologMoje dziecko nie słyszy, a może po prostu nie słucha? To pytanie często zadają sobie rodzice przedszkolaków i dzieci w okresie wczesnoszkolnym. Przyczyną takich sytuacji mogą być kłopoty zdrowotne o podłożu laryngologicznym.

Niedosłuch

Częste i przedłużające się katary są najczęstszymi dolegliwościami małych dzieci. Towarzyszący przerost migdałka gardłowego przyczynia się między innymi do zaburzenia wentylacji ucha środkowego, a to powoduje skłonność do zalegania płynu w obrębie ucha środkowego. Płyn w jamie bębenkowej utrudnia ruch kosteczek słuchowych i błony bębenkowej wywołanych dźwiękiem. Taki płyn nazywamy wysiękiem, a stan chorobowy określamy jako przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha środkowego. Skutkiem tego może być przejściowy lub przedłużający się niedosłuch.

Skąd się to bierze ?

Czynnikami sprzyjającymi zachorowaniu są między innymi wcześniactwo, sztuczne karmienie (szczególnie w pozycji leżącej), skupiska dziecięce czy ekspozycja na dym tytoniowy. Statystyki podają, że okresowo niedosłuch dotyczy 50% populacji dzieci do 6 roku życia. Niedosłuch u dziecka najczęściej zauważają rodzice, przedszkolanki czy logopedzi. Choroba może przebiegać bezobjawowo lub wskutek nawracających ostrych zapaleń ucha środkowego. Dziecko, które nie słyszy, głośniej mówi, częściej dopytuje się, domaga się wzmocnienia głośności telewizora, czasem nawet jest krzykliwe, co może być odbierane jako niegrzeczne zachowanie. Jaka jest wówczas reakcja dorosłych? Uciszanie, może nawet karcenie, a dziecko po prostu ma problem ze słyszeniem. Starsze dzieci mówią wprost, że nie słyszą na jedno czy oba uszy, że odczuwają przelewanie w uszach czy szum. Warto na to zwrócić szczególną uwagę.

Co robić ?

Jeśli mamy podejrzenie niedosłuchu u dziecka, warto skorzystać z porady laryngologa, który oceni wygląd błony bębenkowej. Dysponujemy badaniami obiektywnymi, krótkimi, nieinwazyjnymi, które pozwalają na potwierdzenie rozpoznania. Leczenie jest dwuetapowe - zachowawcze, polega na stosowaniu leków donosowych i stosowaniu baloników do udrażniania trąbek słuchowych.  W razie braku poprawy podejmuje się decyzję o leczeniu operacyjnym czyli założeniu drenów wentylacyjnych i usunięciu migdałka gardłowego, oczywiście o ile są objawy jego przerostu. Po takim zabiegu wszystko powinno wrócić do normy.

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

PODOsmart

Podążając w JOPA Clinic za innowacyjną technologią poszerzamy swoją ofertę o ANALIZĘ CHODU I BIEGU w warunkach naturalnych przy użyciu stacji PODOSmart.


czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.