Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

laryngologMoje dziecko nie słyszy, a może po prostu nie słucha? To pytanie często zadają sobie rodzice przedszkolaków i dzieci w okresie wczesnoszkolnym. Przyczyną takich sytuacji mogą być kłopoty zdrowotne o podłożu laryngologicznym.

Niedosłuch

Częste i przedłużające się katary są najczęstszymi dolegliwościami małych dzieci. Towarzyszący przerost migdałka gardłowego przyczynia się między innymi do zaburzenia wentylacji ucha środkowego, a to powoduje skłonność do zalegania płynu w obrębie ucha środkowego. Płyn w jamie bębenkowej utrudnia ruch kosteczek słuchowych i błony bębenkowej wywołanych dźwiękiem. Taki płyn nazywamy wysiękiem, a stan chorobowy określamy jako przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha środkowego. Skutkiem tego może być przejściowy lub przedłużający się niedosłuch.

Skąd się to bierze ?

Czynnikami sprzyjającymi zachorowaniu są między innymi wcześniactwo, sztuczne karmienie (szczególnie w pozycji leżącej), skupiska dziecięce czy ekspozycja na dym tytoniowy. Statystyki podają, że okresowo niedosłuch dotyczy 50% populacji dzieci do 6 roku życia. Niedosłuch u dziecka najczęściej zauważają rodzice, przedszkolanki czy logopedzi. Choroba może przebiegać bezobjawowo lub wskutek nawracających ostrych zapaleń ucha środkowego. Dziecko, które nie słyszy, głośniej mówi, częściej dopytuje się, domaga się wzmocnienia głośności telewizora, czasem nawet jest krzykliwe, co może być odbierane jako niegrzeczne zachowanie. Jaka jest wówczas reakcja dorosłych? Uciszanie, może nawet karcenie, a dziecko po prostu ma problem ze słyszeniem. Starsze dzieci mówią wprost, że nie słyszą na jedno czy oba uszy, że odczuwają przelewanie w uszach czy szum. Warto na to zwrócić szczególną uwagę.

Co robić ?

Jeśli mamy podejrzenie niedosłuchu u dziecka, warto skorzystać z porady laryngologa, który oceni wygląd błony bębenkowej. Dysponujemy badaniami obiektywnymi, krótkimi, nieinwazyjnymi, które pozwalają na potwierdzenie rozpoznania. Leczenie jest dwuetapowe - zachowawcze, polega na stosowaniu leków donosowych i stosowaniu baloników do udrażniania trąbek słuchowych.  W razie braku poprawy podejmuje się decyzję o leczeniu operacyjnym czyli założeniu drenów wentylacyjnych i usunięciu migdałka gardłowego, oczywiście o ile są objawy jego przerostu. Po takim zabiegu wszystko powinno wrócić do normy.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.