Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

usg piersiRak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym występującym u kobiet – w województwie kujawsko-pomorskim  stanowi 24% zachorowań wśród raków. Szacuje się że rocznie raka piersi na świecie rozpoznaje się u ok 1,5 miliona kobiet a 400 tysięcy umiera z tego powodu.

Trzeba pomyśleć wcześniej

Wczesny rak piersi przebiega bezobjawowo i może zostać znaleziony przypadkowo podczas profilaktycznie wykonywanych badań USG piersi i mammografii. W Polsce zaleca się objęcie profilaktyką mammograficzną kobiety w wieku 50-69 lat i wykonywanie badania co 2 lata, jednak w ostatnim czasie zauważalny jest wzrost zachorowalności wśród kobiet w młodszym wieku o gęstej, gruczołowej budowie piersi – dla nich zalecanym badaniem jest USG, ewentualnie uzupełnione o badanie mammograficzne. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić również wykonanie rezonansu magnetycznego.

Co powinno niepokoić

Najczęściej, pierwszym objawem raka piersi jest niebolesny guz wyczuwany przez pacjentkę podczas samobadania. Inne niepokojące objawy to asymetria sutków, wciągnięcie brodawki, owrzodzenie brodawki lub skóry piersi, guzki dodatkowe w okolicy, ból bez uchwytnych przyczyn, niewielkiego stopnia pogrubienie skóry, obraz skórki pomarańczy (nacieczone więzadła), świąd lub pieczenie brodawki. W przypadku wykrycia niepokojącej zmiany kobieta powinna jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie badania (USG, mammografia).

USG czy mammografia

Warto tutaj wspomnieć iż obydwie te metody diagnostyczne uzupełniają się wzajemnie, ale nie są równoważne. Zmiany widoczne w mammografii mogą nie być widoczne w USG i odwrotnie. W przypadku stwierdzenia niepokojących patologii lekarz kieruje pacjentkę na biopsję. Konieczna jest również dokładna ocena okolicznych węzłów chłonnych. Kolejnym krokiem jest łączna ocena wyników badań dodatkowych oraz biopsji przez lekarza onkologa lub chirurga i dobranie leczenia – najczęściej jest to zabieg operacyjny i radioterapia oraz chemioterapia, czasem uzupełnione o hormonoterapię.

Szczególnie narażone kobiety
Szczególnie narażoną grupą są kobiety, u których w rodzinie występował rak piersi i/lub jajnika. Takie pacjentki z grupy wysokiego ryzyka powinny być pod kontrolą Poradni Genetycznej i przebadać się w kierunku mutacji genowych (szczególnie genów BRCA1 i BRCA2).

Wykrycie raka we wczesnej postaci jest korzystne, daje szansę na leczenie oszczędzające piersi (BCT), dlatego tak ważne jest cykliczne samobadanie i zgłaszanie się do lekarza w przypadku wystąpienia niepokojących objawów. Badanie USG nie boli, jest bezinwazyjne i znacząco przyczynia się do wykrycia choroby.

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

PODOsmart

Podążając w JOPA Clinic za innowacyjną technologią poszerzamy swoją ofertę o ANALIZĘ CHODU I BIEGU w warunkach naturalnych przy użyciu stacji PODOSmart.


czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.