Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

psycholog sportuStraciłeś kiedyś w nerwowym momencie koncentrację i nie byłeś w stanie już do niej powrócić? Zdarzyło Ci się zepsuć najprostsze zagranie lub ruch, który przecież masz opanowany do perfekcji? A może kiedyś na zawodach nie dałaś z siebie tyle ile chciałaś pomimo świetnego przygotowania? Wszystkie te sytuacje mają jedną cechę wspólną - mogą być spowodowane przez stres.

Czym jest stres?

Jedna z teorii mówi, że stres to psycho-fizjologiczna reakcja organizmu na wydarzenia które spotykają człowieka. W każdej sytuacji układ nerwowy może zadziałać na dwa sposoby – jeśli po przeanalizowaniu wydarzenia okaże się, że człowiek ma możliwości aby sprostać wyzwaniu, może dać sygnał do mobilizacji i spokojnego działania, lub do ucieczki, walki i tzw. zamrożenia, jeśli wydarzenie zostanie rozpoznane jako trudne, niebezpiecznie czy zagrażające. Stres pojawia się w momencie gdy analiza wydarzenia wskaże ten drugi rezultat. Nie zawsze sytuacja zagrażająca musi bezpośrednio dotyczyć utraty życia, czasami wystarczy wystąpienie publiczne lub lot samolotem. Reakcja stresowa zależy od wielu czynników sytuacyjnych i indywidualnych. Gdy człowiek się stresuje  może pojawić się bardzo wiele różnych objawów a każdy może go odczuwać na swój sposób. Częstymi oznakami mogą być m.in. pocenie się, drżenie rąk i nóg, mimowolne napięcie mięśni, ból głowy, trudności ze złapaniem oddechu, ból brzucha, ból w klatce piersiowej, brak możliwości koncentracji, kołowrotek myśli czy czarne scenariusze wydarzeń.

Czy stres jest zły?

Odpowiedź na to pytanie początkowo wydawać się może oczywista – tak. Obecnie spotkać można wiele informacji i wskazówek aby unikać stresu ponieważ ma on wiele negatywnych skutków takich jak m.in. obniżenie odporności, problemy ze snem, odczuwanie ciągłego zmęczenia lub gorsze samopoczucie. Jest to prawda, jednak stres ma również drugą naturę. Powoduje on w człowieku pobudzenie, które może mobilizować do pracy, lepszej koncentracji i do rozwoju. Niewielkie i krótkotrwałe dawki stresu mogą być dodatkowym źródłem energii i motywacji.  Dzięki niemu podczas zawodów można wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności a nawet pokonać dotychczasowe bariery. Niemniej prawdą jest, że długotrwały stres pozytywny, lub stres, który wykracza poza możliwości tolerancji organizmu powoduje negatywne skutki uboczne. Warto wyobrazić sobie szklankę z wodą, która jest do połowy pełna. Utrzymanie jej przez 3 minuty nie stanowi problemu, jednak trzy dni stania ze szklanką w dłoni mogą być problematyczne.  

Radzenie sobie ze stresem

Często mówi się, że stres można wyeliminować z życia lub go unikać. Jest on nieodłącznym elementem funkcjonowania ponieważ jest to reakcja o podłożu biologicznym, takim samym jak np. oddychanie. Nad stresem można pracować, oswoić go i kontrolować. Psychologia sportu oferuje wiele sposobów  aby nauczyć sobie z nim radzić. Techniki relaksacji, praca z biofeedbackiem czy odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne to przykłady różnorodnych metod. Można je stosować na dwa sposoby– doraźnie, tuż przed lub w trakcie ważnego wydarzenia, lub długoterminowo , czyli praktykując je przez pewien czas, co pozwala na poznanie siebie i wybranie najlepszych sposobów długotrwałego obniżania poziomu stresu. Wiele z tych technik można zabrać z gabinetu do domu i ćwiczyć we każdym miejscu i w dogodnym dla siebie czasie .

Co z tym stresem?

  1. Stres jest naturalną reakcją organizmu.
  2. Pewien poziom stresu (pobudzenia) jest człowiekowi potrzebny do sprawnego działania.
  3. Radzenia sobie ze stresem można się nauczyć stosując wybrane techniki treningu mentalnego

 

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.