Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

emgCzęstym ostatnio zjawiskiem jest zespół cieśni nadgarstka. Wywoływany jest przewlekłym uciskiem nerwu w okolicy nadgarstka, wynikającym z położenia nerwu w ciasnej przestrzeni - w kanale nadgarstka - ograniczonej przez kości, powięzie i więzadła.

Skąd to się bierze ?

Pierwszy opis zespołu cieśni nadgarstka został przedstawiony w 1909r. - już wówczas zaobserwowano, że wykonywanie powtarzających się, stereotypowych ruchów dłońmi - np. w czasie pracy krawcowych - sprzyja powstawaniu uszkodzeń nerwu pośrodkowego na poziomie nadgarstka.

Przyczynami mogą być też zmiany pourazowe w okolicy nadgarstka, przebyte złamania i zwichnięcia, zmiany zwyrodnieniowe stawów, zmiany zapalne i przeciążeniowe. Osoby z zaburzeniami metabolicznymi - cukrzycą, dną moczanową, niedoczynnością tarczycy są bardziej narażone na wystąpienie tej choroby. Podobnie jak kobiety w okresie menopauzy.

Co się dzieje gdy ręka cierpi ?

Początkowymi objawami są drętwienia i mrowienia całej ręki lub tylko palców. Najpierw występują tylko w nocy, najczęściej kilka godzin po zaśnięciu, wybudzają chorego i zmuszają go do masowania kończyny i poszukiwania dla niej odpowiedniej pozycji umożliwiającej sen. U niektórych pacjentów występują również drętwienia i bóle przedramienia, a nawet barku. Czasami pacjenci odczuwają sztywność i obrzmienie palców dłoni, ulgę przynosi potrząsanie ręką, naprzemienne zginanie i prostowanie jej. Objawy mogą kilkukrotnie występować w ciągu nocy.

W kolejnym etapie choroby, objawy zaczynają być dokuczliwe również w ciągu dnia - najczęściej przy utrzymywaniu ręki w jednej pozycji lub powtarzaniu tych samych ruchów (np. pisanie na klawiaturze komputera, szydełkowanie, obieranie warzyw).

Kolejny etap choroby wynika z uszkodzenia włókien ruchowych nerwu i dotyczy osłabienia ręki - pacjenci na tym etapie choroby skarżą się na wypadanie przedmiotów z rąk.

Badanie EMG i USG zdiagnozuje

W diagnostyce zespołu cieśni nadgarstka szczególną rolę odgrywa badanie USG, które wykazuje ucisk nerwu oraz badanie EMG, które ocenia przewodnictwo nerwu i wskazuje miejsce jego uszkodzenia. Często zdarza się, że pacjenci przez lata słyszą, że drętwienia ręki są związane ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego i często tak jest, ale nierzadko wykonanie badania EMG, pozwala na zmianę postępowania leczniczego i znaczące złagodzenie objawów choroby.

Jak leczyć ?

Zachowawcze leczenie zespołu cieśni nadgarstka polega na stosowaniu leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, sterydów, unieruchomienie nadgarstka szyną lub ortezą, zabiegi rehabilitacyjne oraz terapię manualną. Niestety bywa często, że konieczny jest zabieg operacyjny. Polega on na przecięciu ścięgna (tzw. troczka zginaczy) „uwalnia” nerw od ucisku, a samego pacjenta od dokuczliwych objawów,  często zaraz po zabiegu.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.