Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

emgCzęstym ostatnio zjawiskiem jest zespół cieśni nadgarstka. Wywoływany jest przewlekłym uciskiem nerwu w okolicy nadgarstka, wynikającym z położenia nerwu w ciasnej przestrzeni - w kanale nadgarstka - ograniczonej przez kości, powięzie i więzadła.

Skąd to się bierze ?

Pierwszy opis zespołu cieśni nadgarstka został przedstawiony w 1909r. - już wówczas zaobserwowano, że wykonywanie powtarzających się, stereotypowych ruchów dłońmi - np. w czasie pracy krawcowych - sprzyja powstawaniu uszkodzeń nerwu pośrodkowego na poziomie nadgarstka.

Przyczynami mogą być też zmiany pourazowe w okolicy nadgarstka, przebyte złamania i zwichnięcia, zmiany zwyrodnieniowe stawów, zmiany zapalne i przeciążeniowe. Osoby z zaburzeniami metabolicznymi - cukrzycą, dną moczanową, niedoczynnością tarczycy są bardziej narażone na wystąpienie tej choroby. Podobnie jak kobiety w okresie menopauzy.

Co się dzieje gdy ręka cierpi ?

Początkowymi objawami są drętwienia i mrowienia całej ręki lub tylko palców. Najpierw występują tylko w nocy, najczęściej kilka godzin po zaśnięciu, wybudzają chorego i zmuszają go do masowania kończyny i poszukiwania dla niej odpowiedniej pozycji umożliwiającej sen. U niektórych pacjentów występują również drętwienia i bóle przedramienia, a nawet barku. Czasami pacjenci odczuwają sztywność i obrzmienie palców dłoni, ulgę przynosi potrząsanie ręką, naprzemienne zginanie i prostowanie jej. Objawy mogą kilkukrotnie występować w ciągu nocy.

W kolejnym etapie choroby, objawy zaczynają być dokuczliwe również w ciągu dnia - najczęściej przy utrzymywaniu ręki w jednej pozycji lub powtarzaniu tych samych ruchów (np. pisanie na klawiaturze komputera, szydełkowanie, obieranie warzyw).

Kolejny etap choroby wynika z uszkodzenia włókien ruchowych nerwu i dotyczy osłabienia ręki - pacjenci na tym etapie choroby skarżą się na wypadanie przedmiotów z rąk.

Badanie EMG i USG zdiagnozuje

W diagnostyce zespołu cieśni nadgarstka szczególną rolę odgrywa badanie USG, które wykazuje ucisk nerwu oraz badanie EMG, które ocenia przewodnictwo nerwu i wskazuje miejsce jego uszkodzenia. Często zdarza się, że pacjenci przez lata słyszą, że drętwienia ręki są związane ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego i często tak jest, ale nierzadko wykonanie badania EMG, pozwala na zmianę postępowania leczniczego i znaczące złagodzenie objawów choroby.

Jak leczyć ?

Zachowawcze leczenie zespołu cieśni nadgarstka polega na stosowaniu leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, sterydów, unieruchomienie nadgarstka szyną lub ortezą, zabiegi rehabilitacyjne oraz terapię manualną. Niestety bywa często, że konieczny jest zabieg operacyjny. Polega on na przecięciu ścięgna (tzw. troczka zginaczy) „uwalnia” nerw od ucisku, a samego pacjenta od dokuczliwych objawów,  często zaraz po zabiegu.

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

FITS

Wady postawy, skoliozy, wady klatki piersiowej oraz choroba Scheuermanna wymagają indywi- dualnie dobranej terapii. Jedną z wykorzystywanych metod dedykowaną dorosłym i dzieciom od 4 r.ż. jest Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz - FITS.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

REHABILITACJA DZIECIĘCA

W JOPA Clinic zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci od wieku niemowlęcego do wczesno- szkolnego. Nasz doświadczony fizjoterapeuta profesjonalnie oceni rozwój motoryczny dziecka...

czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.