Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

kolano2Od jakiegoś czasu dokuczają ci bóle kolan? Dolegliwości nasilają się podczas chodzenia po schodach? Ból nasila się i coraz bardziej ogranicza twoje aktywności? Trzeba coś z tym zrobić.

Różne przyczyny

Dolegliwości stawu kolanowego mogą mieć różne podłoże: zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł czy łąkotek. Jednak bardzo często przyczyną nieurazowego bólu kolana są zmiany przeciążeniowe. Najczęściej dolegliwości te charakteryzują się bólem kolana w okolicy rzepki lub po bocznej stronie stawu. Podczas chodzenia po schodach, chodzenia po górach, odczuwasz ból kolan? A może dolegliwości nasilają się po bieganiu czy uprawianiu sportu? Może to być związane ze złym ustawieniem stawu.

Nierównowaga mięśniowa

Zmiany przeciążeniowe stawów kolanowych wynikają najczęściej z nieprawidłowej pracy mięśni i złego ustawienia stawów całej kończyny dolnej. Jedne mięsnie są mocne i silne, często przykurczone, natomiast inne ulegają osłabieniu co doprowadza do nierównowagi mięśniowej i złej pracy stawu. Rzepka nie pracuje na swoim miejscu i podczas każdego ruchu kolanem chrząstki zaczynają o siebie ocierać i niszczą się.

Bólu stawów kolanowych nie powinniśmy bagatelizować, ponieważ nieprawidłowa praca stawu, w tym boczny tor ruchu rzepki mogą doprowadzić do niszczenia chrząstki, mogą przyczynić się do wcześniejszego pojawienia się zmian zwyrodnieniowych.

Co z tym zrobić ?

Jeśli odczuwasz bóle kolan warto wybrać się do fizjoterapeuty, który funkcjonalnie oceni pracę twoich mięśni, zbada ich siłę i elastyczność. Fizjoterapeuta sprawdzi także czy rzepka jest odpowiednio ruchoma oraz czy staw kolanowy pracuje prawidłowo podczas różnych aktywności. Terapia w przypadku przeciążeniowego bólu stawów kolanowych polega na zastosowaniu odpowiednich ćwiczeń rozciągających przykurczone mięśnie, jak również na ćwiczeniach wzmacniających mięśnie osłabione. Fizjoterapeuta za pomocą odpowiednich technik rozciągnie przykurczone tkanki oraz zmobilizuje rzepkę do prawidłowego położenia. Dobierze także pod kątem zaistniałej dysfunkcji specjalne ćwiczenia i pokaże jak prawidłowo je wykonywać.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.