Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

drSCychowskiZbliża się zima, a z nią nieodśnieżone chodniki, błoto pośniegowe, lód na drodze. W takich warunkach nietrudno o skręcenie kolana czy kostki. Te dwa urazy to najczęstsze przyczyny z jakimi pacjenci zgłaszają się do ortopedy. Niestety zazwyczaj pacjenci zgłaszają się z tymi kontuzjami bezpośrednio do Szpitala. Izba Przyjęć, Szpitalny Oddział Ratunkowy to miejsca, w których leczy się pacjentów z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia lub życia. Niewątpliwie skręcenie stawu kolanowego czy kostki nie są urazami zagrażającymi bezpośrednio życiu i zazwyczaj nie ma potrzeby natychmiastowego zgłoszenia się w środku nocy do szpitala.

Poczekać aż samo przejdzie?

Absolutnie nie! Jeżeli doszło do poważnego uszkodzenia stawu, nieleczone następstwa mogą mieć negatywny wpływ na resztę życia. Dodatkowo, rezygnacja z profesjonalnej konsultacji może zamknąć drogę do uzyskania odszkodowania, dzięki któremu można opłacić dalsze leczenie i rehabilitację. Nieleczony uraz, podczas którego doszło do zerwania więzadeł, może skutkować niestabilnością i zmianami zwyrodnieniowymi stawu, a te oznaczają przewlekły ból, niesprawność i czasami niejednokrotnie konieczność wymiany stawu na sztuczny.

Które uszkodzenie jest poważne a które nie?

Często bywa tak, że nawet doświadczony ortopeda musi wspomagać się dodatkowymi badaniami takimi jak USG czy MRI, żeby dokładnie określić do jak poważnych uszkodzeń stawu doszło. Jak więc, niemający wiedzy medycznej pacjent może sam siebie zdiagnozować? Niestety jest to praktycznie niemożliwe, a wspomaganie się wiedzą doktora google lub opiniami znajomych i rodziny tylko zwiększa ryzyko dobrania niewłaściwego leczenia. Dlatego konieczne jest skorzystanie z konsultacji ortopedy, szczególnie, jeśli w okolicy stawu pojawił się spory obrzęk lub zasinienie.

Co robić gdy dojdzie to skręcenia kolana lub kostki?

Gdy wydarzyło się już takie nieszczęście, należy przede wszystkim zachować spokój. Jeżeli pomimo urazu istnieje możliwość stąpania na kończynie, ryzyko że doszło do złamania jest niewielkie. Na pewno należy jak najszybciej obłożyć staw lodem lub innym chłodnym okładem. W miarę możliwości trzeba usztywnić staw bandażem elastycznym lub ortezą. Warto też załatwić sobie kule łokciowe (można je wypożyczyć w każdym sklepie z zaopatrzeniem ortopedycznym) po to,  żeby jak najmniej obciążać kończynę po urazie. Potem po prostu spokojnie  wrócić do domu, wziąć leki przeciwbólowe dostępne bez recepty i zadzwonić do ortopedy. Pośpiech i emocje związane z wypadkiem nigdy nie są dobrym doradcą. Emocje często każą pacjentowi zgłosić się bezpośrednio do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub Izby Przyjęć, a są to miejsca dedykowane leczeniu pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia. Skręcenie stawu skokowego lub kolanowego całe szczęście takim stanem nie jest.

Jak będzie wyglądało leczenie?

Jedyną rozsądną odpowiedzią jest: „to zależy”. Zależy przede wszystkim od tego czy doszło tylko do naciągnięcia więzadeł, czy doszło do ich zerwania, albo co gorsza do złamania. W najłagodniejszych przypadkach wystarczy odciążanie kończyny, chłodne okłady i fizykoterapia. Czasami konieczne jest również krótkie unieruchomienie w ortezie lub opatrunku gipsowym. W najgorszym z możliwych scenariuszu może być konieczne leczenie operacyjne. Po wygojeniu uszkodzonych więzadeł kończyna nie jest jeszcze w pełni sprawna. Praktycznie w każdym przypadku dochodzi do większych lub mniejszych zaników mięśni, przykurczów pourazowych stawu. Na szczęście dobrze poprowadzona rehabilitacja jest w stanie cofnąć wszystkie te niekorzystne następstwa urazu i w zdecydowanej większości przypadków przywrócić pacjenta do pełni sprawności.

foto

Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest terapia TECAR. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna działająca na zasadzie diatermii, czyli głębokiego ogrzewania tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania tej terapii również w ostrej fazie choroby. Podczas zabiegu elektrody urządzenia Tecar są przykładane do chorego obszaru, a terapeuta przesuwa je po skórze, dostosowując intensywność działania.

Czytaj więcej »»

 

foto

Dlaczego wkładki ortopedyczne są tak ważne?

Stopy to fundament całego ciała – to one codziennie dźwigają Twój ciężar. Zdrowe stopy wpływają na zapewnienie organizmowi mobilności i stabilności. Ważne jest więc dbanie o ich kondycję i komfort. Jedną z metod jest z pewnością zastosowanie indywidualnie dobranych dynamicznych wkładek ortopedycznych.

Czytaj więcej »»

 

foto

Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dysfunkcji w obrębie miednicy.

Przeznaczona jest dla pacjentów z zakresu:
🔸urologii,
🔸ginekologii,
🔸proktologii,
🔸seksuologii.

Czytaj więcej »»

 

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

Terapia TECAR

Terapia TECAR to nowoczesna, skuteczna metoda fizjo- terapeutyczna, oparta na transferze bezpiecznej ilości energii do ciała pacjenta, dzięki czemu dochodzi do stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych komórek co znacznie skraca proces leczenia.

czytaj więcej
 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe to otrzymywany z krwi pacjenta koncentrat płytkowy i czynniki wzrostu niezbędne do regeneracji uszkodzonych tkanek. Uzyskuje się je poprzez proces odwi- rowania. Terapia ta oparta jest więc na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.