W JOPA Clinic kompleksowo zajmujemy się rehabilitacją dzieci od wieku niemowlęcego do szkolnego. Nasze doświadczone fizjoterapeutki profesjonalnie ocenią rozwój motoryczny dziecka i dobiorą indywidualny sposób leczenia.

Rehabilitujemy dzieci ze stwierdzonymi zaburzeniami:

 • Neuroruchowymi, w tym zaburzeniami napięcia mięśniowego, asymetrią ułożeniową.
 • Chorobami ośrodkowego układu nerwowego np. mózgowe porażenie dziecięce, rdzeniowy zanik mięśni.
 • Ortopedycznymi takimi jak skoliozy, wady postawy, stopy końsko szpotawe, kolana koślawe.
dziecieca5

Wiodącymi metodami pracy są:

Metoda NDT – Bobath (Neurodevelopmental Treatment – leczenie neurorozwojowe)

Terapia polega na ćwiczeniu całego ciała dziecka, dzięki czemu dostarcza ona maluchowi odpowiednich doznań czuciowych i ruchowych. Wymaga ona od dziecka aktywnego udziału. Bardzo ważna jest jednak to, aby odbywała się ona bez stresu i nadmiernego wysiłku. Usprawnianie jest celowane na wszechstronny rozwój dziecka oraz uzyskanie przez nie jak największej niezależności.

Zastosowanie terapii:

 • zaburzenia napięcia mięśniowego (wzmożone napięcie mięśniowe, obniżone napięcie mięśniowe ),
 • hamowanie nieprawidłowych odruchów,
 • asymetria ułożeniowa,
 • kręcz szyi,
 • mózgowe porażenie dziecięce oraz inne uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego,
 • zaburzenia koordynacji psychoruchowej,
 • problemy ortopedyczne.
dziecieca1
dziecieca1
dziecieca1

Metoda FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

Terapia dedykowana dla dzieci od 4 roku życia z wadami postawy, skoliozami, wadami klatki piersiowej oraz chorobą Scheuermanna. Metoda korzysta z wielu metod fizjoterapeutycznych oraz technik opracowanych przez samych autorów metody (wzorce korekcyjne). Cechuje się indywidualnym podejściem do małego pacjenta i jego problemu.

Zastosowanie terapii:

 • stabilizacja skoliozy u dzieci z uogólnioną wiotkością tkanki łącznej,
 • zmniejszenie kąta skrzywienia w skoliozach nieprogresywnych lub z kątem skrzywienia do 30˚ u dzieci z prawidłowymi napięciami mięśniowymi,
 • poprawa stanu klinicznego pacjenta z dużą skoliozą,
 • uelastycznienie skoliozy w celu lepszej korekcji w trakcie zabiegu operacyjnego,
 • poprawa funkcji oddechowej, ogólnej sprawności i wydolności pacjenta po zabiegu operacyjnym.
dziecieca1
dziecieca1
dziecieca1
dziecieca1
Katarzyna Komorek
katarzyna komorek

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka Medycznego Studium Zawodowego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Certyfikowany terapeuta metody NDT – Bobath oraz PNF. Od wielu lat zaangażowana w pracę dziećmi, szczególnie niemowlętami. Doświadczenie zawodowe zdobyła dzięki wieloletniej pracy z dziećmi w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu na Oddziałach: Intensywnej Terapii, Patologii Noworodka, Neurologicznym, Ortopedycznym, Chirurgicznym. Uważa, że rehabilitacja powinna opierać się holistycznym podejściu do dziecka oceniając jego rozwój psychomotoryczny. Nieustannie kształci się, szukając nowych metod rozwiązywania problemów najmłodszych pacjentów. Kocha dzieci i jest w stanie poświecić się pracy z nimi bezgranicznie.

Agata Saja
Agata Saja

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Certyfikowana terapeutka metody FITS na poziomie Master. Terapeutka czaszkowo - krzyżowa wg podejścia biodynamicznego. W swojej praktyce skupia się głównie na pracy z dziećmi i dorosłymi ze skoliozą, wadą postawy, chorobą Scheuermanna oraz wadami klatki piersiowej. Wykorzystuje do tego wiedzę zdobytą na kursach oraz konferencjach, w których aktywnie uczestniczy. Doświadczenie zdobywała poprzez wieloletnią pracę z pacjentem w gabinecie oraz uczestnictwo w obozach dla dzieci ze skoliozami organizowanymi przez dr Białek, współtwórcę metody FITS.


Dagna Piekoszewska
Dagna Piekoszewska

Fizjoterapeutka

Fizjoterapeutka, absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu oraz studiów podyplomowych na kierunku integracja sensoryczna II stopnia w KPSW w Bydgoszczy. Certyfikowana terapeutka koncepcji NDT Bobath, PNF oraz metody MEDEK. Specjalizuje się w pracy z niemowlętami oraz małymi dziećmi z opóźnieniem psychoruchowym, zaburzeniami sensomotorycznymi oraz dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego. Zajmuje się również diagnostyką i terapią wad stóp wg trójpłaszczyznowej manualnej terapii Barbary Zukunft-Huber.


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.