Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

           Haluks to potoczna nazwa palucha koślawego. Jest to najczęstsza, nabyta deformacja stopy oraz częsty problem, z którym pacjentki zgłaszają się do ortopedy i fizjoterapeuty. Nie bez powodu użyliśmy formy żeńskiej, gdyż schorzenie to występuje u kobiet dziewięć razy częściej niż u mężczyzn.

haluks4 1201          Wiele osób jest przekonanych, że jest to jedynie problem estetyczny. Tak naprawdę pacjentki borykają się przede wszystkim z dolegliwościami bólowymi oraz okresowym stanem zapalnym pod postacią zaczerwienienia, zwiększonego ucieplenia i obrzęku wokół palucha. Występuje stopniowo narastające ograniczenie jego ruchomości oraz problem z doborem obuwia. Objawy te korelują z zaawansowaniem schorzenia i są wynikiem złożonej deformacji palucha. Często towarzyszą również deformacje palców II-IV stopy oraz bolesne modzele i nagniotki.

Przyczyny powstawania haluksa są złożone.  Zaliczamy tu:

  • czynniki genetyczne,
  • predyspozycję anatomiczną,
  • nadmierną wiotkość stawową,
  • płaskostopie,
  • nadwagę,
  • nieprawidłowo dobrane obuwie.

Czasami mamy do czynienia z wtórnym paluchem koślawym. Może on powstawać po urazach stopy, występować w niektórych chorobach układowych jak RZS czy chorobach nerwowo- mięśniowych.

Rozpoznanie opiera się na wywiadzie, badaniu fizykalnym i ocenie obrazów RTG. Postępowanie lecznicze zależy od stopnia deformacji i stwierdzonych składowych patologii.

Leczenie nieoperacyjne ma na celu zmniejszenie bólu i zapewnienie jak najdłużej sprawności funkcjonalnej stopy. Proponowane leczenie rehabilitacyjne składa się z:

  • terapii manualnej,
  • kinezyterapii,
  • fizykoterapii,
  • doboru wkładek ortopedycznych,
  • edukacji pacjenta.

Dodatkowo może być uzupełnione o leczenie podologiczne. Leczenie zachowawcze bardzo rzadko powoduje wycofanie się zmian występujących w paluchu, jednak często umożliwia uniknąć operacji lub odroczyć ją w czasie.

haluks2 1201  haluks1 1201  haluks5 1201

Przy dużym zaawansowaniu zmian wybierane jest leczenie operacyjne polegające na chirurgicznej korekcji deformacji stopy. Bardzo ważna jest współpraca lekarza ortopedy z fizjoterapeutą. Rehabilitacja powinna być wprowadzona już przed operacją i kontynuowana po zabiegu operacyjnym, aby jak najszybciej przywrócić sprawność pacjentki oraz utrzymać efekty uzyskane przez ortopedę. Prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja pooperacyjna pomaga uniknąć zgłaszanego często przez pacjentki problemu z ograniczeniem ruchomości palucha oraz zmniejszyć obrzęki stopy i skrócić okres rekonwalescencji.

       Leczenie haluksa jest często wyzwaniem zarówno dla fizjoterapeuty jak i lekarza ortopedy. Jednakże pacjentki z tą dysfunkcją nie są skazane na pogłębiającą się niesprawność i niski komfort życia. Możliwe jest satysfakcjonujące leczenie zachowawcze, którego rezultatem będzie poprawa parametrów biomechanicznego obciążenia stóp i zmniejszenie dolegliwości bólowych, a co za tym idzie poprawa funkcjonowania pacjentki w życiu codziennym. Po wyczerpaniu metod leczenia zachowawczego pacjentka jest kierowana do lekarza ortopedy. Po operacji przeprowadzamy w JOPA Clinic pełen program rehabilitacyjny.

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

PODOsmart

Podążając w JOPA Clinic za innowacyjną technologią poszerzamy swoją ofertę o ANALIZĘ CHODU I BIEGU w warunkach naturalnych przy użyciu stacji PODOSmart.


czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.