Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

magdalena16.12Prawidłowe napięcie mięśniowe w okolicach jamy ustnej jest niezbędne do codziennej aktywności: oddychania, mówienia, jedzenia. Jednak nie u każdego mięśnie w obszarze ust działają właściwie. Zaburzenie miofunkcjonalne to zaburzenie czynności mięśni ustno- twarzowych oraz mięśni żujących, które dotyczyć może zarówno dzieci w różnym wieku, jak i osób dorosłych. To przede wszystkim nieprawidłowe połykanie, czyli:

  • nieprawidłowy wzorzec ruchowy języka i warg w trakcie połykania,
  • niekorzystne stany napięcia mięśniowego w obszarze ust, przez które język nie może utrzymać fizjologicznej, prawidłowej pozycji spoczynkowej.

Wskazania do terapii miofunkcjonalnej:

  • zaburzone połykanie,
  • stale otwarta buzia, oddychanie przez usta,
  • zaburzenia artykulacji w połączeniu z nieprawidłowym wzorcem połykania (seplenienie),
  • ślinienie,
  • anomalie w ustawieniu zębów w połączeniu z przyzębowo lub międzyzębowo ukierunkowanym procesem połykania - nieprawidłowa pozycja spoczynkowa języka,
  • słabo wyrażona mimika twarzy.

Terapia miofunkcjonalna dotyczy głównie pracy nad mięśniami obszaru ustno- twarzowego, a w przypadku problemów mięśni języka i mięśni mimicznych często trzeba pracować także nad mięśniami grzbietu i brzucha.

Podstawowym celem terapii miofunkcjonalnej jest uzyskanie prawidłowej pozycji spoczynkowej języka, domknięcie warg oraz prawidłowe połykanie.

Warto uzmysłowić sobie, że połykamy do 2000 razy dziennie. Jeśli więc podczas każdego aktu połykania język powiela patologiczny wzorzec ruchowy (np. porusza się do przodu i napiera na zęby) to siła nacisku w ciągu 24 godzin może wynieść nawet 4 tony!

Nieleczone zaburzenia miofunkcjonalne mogą mieć różne konsekwencje:

  • problemy z artykulacją, wady wymowy,
  • wady zgryzu,
  • problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi,
  • paradontoza.

Aby ustrzec się przed powyższym warto podjąć terapię - w każdym wieku. Proces leczenia jest bezbolesny i nieinwazyjny. Polega na wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych aktywujących mięśnie twarzy w celu wypracowania właściwej koordynacji funkcji aparatu mięśniowo-szkieletowego. Należy mieć na uwadze, że terapia miofunkcjonalna ma charakter czynny, a więc wymaga od pacjenta aktywnego udziału w procesie terapii.

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

PODOsmart

Podążając w JOPA Clinic za innowacyjną technologią poszerzamy swoją ofertę o ANALIZĘ CHODU I BIEGU w warunkach naturalnych przy użyciu stacji PODOSmart.


czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.