Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

usg emiliaMogłabym napisać, że jako kobieta i lekarz uważam, że warto, a nawet trzeba i na tym zakończyć. Postaram się jednak przybliżyć, dlaczego mam takie zdanie. Może dzięki temu choć jedną kobietę skłonię do badania, podczas którego znajdziemy zmianę na wczesnym etapie.

USG piersi jest bezpieczną metodą. Do badania wykorzystuje się ultradźwięki, tak samo jak podczas badań płodu. Do tego badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie ma ono wpływu na laktację. W okresie laktacji przed badaniem należy nakarmić dziecko, lub odciągnąć mleko laktatorem. Badanie jest wtedy bardziej komfortowe dla mamy i ma wyższą wartość diagnostyczną. Bezpośrednio po badaniu można karmić.

Wśród kobiet panuje błędne przekonanie, że badania nie da się wykonać w okresie laktacji, czy końcówki ciąży. Faktycznie, gruczoł laktacyjny jest trudniejszy i nieco bardziej wymagający dla ultrasonografisty. Zazwyczaj badanie trwa nieco dłużej, ale USG jest nieocenione w diagnostyce nie tylko nowotworów, a także ropni, zastojów i zapaleń.

Niestety statystyki mówią o tym, że nowotwory u ciężarnych nie są rzadkością. Ich liczbę szacuje się na 1 przypadek na 1000 ciąż. W większości są to nowotwory piersi, które u kobiet ciężarnych są zazwyczaj bardziej agresywne i często wykrywane w późniejszym stadium zaawansowania niż u kobiet poza okresem ciąży i laktacji.

Opóźnienie diagnostyki wpływa znacząco na możliwości leczenia. Upływający czas sprzyja przerzutom. Niezwykle ważne i pomocne w diagnostyce zmian jest samobadanie piersi, ale w okresie ciąży i laktacji jest trudniejsze ze względu na dużą zmienność piersi. Niestety duża część wyczuwalnych palpacyjnie zmian odczytywana jest przez pacjentki jako związane z ciążą, czy karmieniem.

Według badań nowotwory piersi wcale nie są rzadkością u młodych kobiet. W Polsce około 10% nowotworów piersi jest wykrywanych u kobiet poniżej 45 roku życia. Długie karmienie piersią działa protekcyjnie na późniejsze zachorowania na raka piersi. Nie znaczy to jednak, że podczas laktacji nie można zachorować.

Pamiętajmy, że rak nie patrzy na rozmiar piersi. W Polsce niestety nie ma badań przesiewowych piersi u kobiet poniżej 50 roku życia. Dopiero między 50 a 69 rokiem życia refundowana przez NFZ jest mammografia (raz na dwa lata). Towarzystwa naukowe mówią jasno, że wszystkie kobiety po 35 roku życia będące w ciąży powinny mieć wykonane USG piersi w I trymestrze ciąży, a karmiące raz w roku. Zalecają także usg w I lub II trymestrze oraz raz na rok w trakcie laktacji u młodszych kobiet.

Jednym z bardzo szkodliwych mitów jest stwierdzenie, że „nie warto się diagnozować, bo w ciąży i tak się nie leczy nowotworów”. Polskie standardy opublikowane w 2017 roku mówią jasno, że kobiety ciężarne z rakiem piersi mogą być leczone zarówno chirurgicznie jak i chemioterapią i urodzić zdrowe dziecko. Rokowanie kobiet ciężarnych jest podobne do kobiet nie ciężarnych, jeżeli w takim samym momencie zaawansowania wykryjemy nowotwór. Czułość USG u objawowych kobiet wynosi około 93-100%.

Pamiętaj, żeby natychmiast zgłosić się do lekarza, kiedy zauważysz:

  • zgrubienie w piersi tzw. guzek,
  • zmiany na skórze,
  • wciągnięcie brodawki,
  • owrzodzenia brodawki,
  • zgrubienia w okolicy dołów pachowych,
  • wcześniej nieobserwowana asymetria piersi.

W zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie pozwala na całkowite wyleczenie.

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

FITS

Wady postawy, skoliozy, wady klatki piersiowej oraz choroba Scheuermanna wymagają indywi- dualnie dobranej terapii. Jedną z wykorzystywanych metod dedykowaną dorosłym i dzieciom od 4 r.ż. jest Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz - FITS.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

REHABILITACJA DZIECIĘCA

W JOPA Clinic zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci od wieku niemowlęcego do wczesno- szkolnego. Nasz doświadczony fizjoterapeuta profesjonalnie oceni rozwój motoryczny dziecka...

czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.