Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

Przed pierwszą wizytą u fizjoterapeuty często zastanawiamy się jak będzie ona przebiegać. Szukamy informacji dotyczących odpowiedniego przygotowania. Oto kilka prostych wskazówek, które zapewnią komfort i rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące pierwszego spotkania u fizjoterapeuty. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, aby wszelkie wątpliwości dotyczące pierwszej wizyty zostały rozwiane.

  1.  Kiedy fizjoterapeuta może pomóc?

fijzo1Z usług fizjoterapeuty powinny skorzystać osoby nie tylko cierpiące na dolegliwości bólowe, potrzebujące pomocy w powrocie do pełnej sprawności po urazach, narażone na stres, ale także osoby, które chcą poprawić ogólny stan zdrowia. Profilaktyka, zapobieganie wadom postawy, poprawa wzorca oddechowego to kilka przykładów z jakimi poradzi sobie fizjoterapeuta. W wielu przypadkach regularne wizyty pozwalają opóźnić termin operacji lub całkowicie wyeliminować konieczność zabiegu. Pięcioletnie studia magisterskie, liczne kursy doszkalające, udział w warsztatach i konferencjach oraz doświadczenie tworzą kopalnię wiedzy, której celem jest pomoc drugiej osobie.

  1. Czy potrzebna jest dokumentacja medyczna na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty?

Dokumentacja medyczna może posłużyć jako pomoc w sprecyzowaniu diagnozy i sposobu leczenia. Jeżeli takiej nie posiadasz nie musisz wykonywać od razu wszystkich badań. Jeżeli fizjoterapeutę coś zaniepokoi zaproponuje wizytę lekarską, podczas której specjalista zleci wykonanie precyzyjnych badań.

  1. Czy należy mieć ze sobą strój sportowy?

Warto mieć ze sobą wygodną odzież. Fizjoterapeuta może zadać pacjentowi kilka ćwiczeń. Wtedy zdecydowanie lepszym wyborem jest wygodny strój, który nie krępuje ruchów i pozwoli wykonać ćwiczenie z pełnym zaangażowaniem. Podczas terapii najważniejszą częścią garderoby jest jednak bielizna. Najlepiej wybrać taką, dzięki której będziesz się czuł komfortowo. Częścią wizyty fizjoterapeutycznej jest przeprowadzanie skrupulatnego badania czynnościowego, który może wymagać rozebrania się do bielizny. Odzież często uniemożliwia pracę na danym obszarze poddanym terapii. Kobiety powinny wybierać standardowe staniki, a nie sportowe. Często nie są one odpinane i mogą ograniczyć dostęp zwłaszcza do górnej części kręgosłupa. Nie zaleca się również bezpośrednio przed terapią stosować maści przeciwbólowych oraz kremów nawilżających. W zależności od potrzeb można zabrać ze sobą własny ręcznik oraz małą butelkę wody.

  1. W gabinecie fizjoterapeutycznym.

Fizjoterapeuta zaczyna wizytę od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Celem rozmowy jest zebranie informacji dotyczących stanu zdrowia pacjenta. Może się wydawać, że czas spędzony na pogawędce to czas stracony. Nic bardziej mylnego!  Dobrze przeprowadzony wywiad to klucz do całej terapii.

Przykładowe pytania, które możesz usłyszeć od fizjoterapeuty w czasie wywiadu:

  • fizjo2Kiedy pojawiły się pierwsze dolegliwości bólowe i czy to pierwszy taki incydent?
  • Jak długo utrzymuje się ból?
  • Co powoduje nasilenie objawów?
  • Co powoduje zmniejszenie objawów?
  • Czy było przeprowadzone leczenie danych dolegliwości?
  • Jak wyglądało dotychczasowe leczenie?
  • Czy były wykonywane badania diagnostyczne?
  • Czy pacjent choruje przewlekle lub doznał urazów w przeszłości?

  • fizjo3Często pacjenci bagatelizują pewne objawy, zdarzenia, które dla terapeuty mogą okazać się niezwykle ważne w procesie leczenia. Niestety są też sytuacje, w których pacjent zataja symptomy. To wielki błąd! Całkowite zaufanie terapeucie jest niezbędne do postawienia diagnozy i dobrze przeprowadzonej terapii.

  • Kolejny punkt wizyty to badanie czynnościowe i analiza narządu ruchu. Fizjoterapeuta sprawdza ruchomość stawów, bada dolegliwości bólowe danych okolic, analizuje przyczyny pojawiających się ograniczeń. Ze względu na szeroki wachlarz metod terapeutycznych, badania oraz terapia mogą się nieco różnić. Wszystko co dzieje się w gabinecie jest uzależnione od metod fizjoterapeutycznych, w których specjalizuje się terapeuta.

  • Sytuacja, która nie powinna nas zaskoczyć to praca fizjoterapeuty w rejonie odległym od lokalizacji bólu, gdyż przyczyna dolegliwości może leżeć w zupełnie innym miejscu. Przykładem jest ból zlokalizowany w stawie kolanowym, czy stawie biodrowym, gdzie przyczyną bólu są zmiany w stopie.

  • Po wstępnej ocenie przechodzimy do technik terapeutycznych (terapia tkanek miękkich, terapia manualna, ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu). Na koniec fizjoterapeuta ustala wstępny plan terapii oraz czas potrzebny do rozwiązania problemu.

Prawidłowo dobrana i przeprowadzona terapia przynosi pozytywne efekty, niekiedy wręcz spektakularne. Zdecydowanie więc nie należy obawiać się wizyty u fizjoterapeuty.

 

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

PODOsmart

Podążając w JOPA Clinic za innowacyjną technologią poszerzamy swoją ofertę o ANALIZĘ CHODU I BIEGU w warunkach naturalnych przy użyciu stacji PODOSmart.


czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.