Slide background

REJESTRACJA

tel. +48 56 30 67 500

tel. +48 600 200 090, +48 600 100 936

Dla Ciebie i Twojej rodziny

JOPA CLINIC
Slide background

SALA TRENINGOWO-REHABILITACYJNA

powrót do sprawności, poprawa kondycji

Slide background

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

przeciążeniowe, pourazowe

Zwalczamy zespoły bólowe

Slide background

REHABILITACJA DZIECIĘCA

zajmujemy się rehabilitacją wcześniaków, noworodków oraz dzieci
od wieku niemowlęcego do wczesnoszkolnego

Slide background

ZABIEGI OPERACYJNE

w komfortowych warunkach

Profesjonalne leczenie

Slide background

TERAPIA TKANEK GŁĘBOKICH

rozciąganie i rozluźnianie tkanek

Poprawa funkcji mięśni, ukrwienia,

ciasnybarkBól barku jest dość powszechną dolegliwością, z którą musimy się borykać. Może się pojawić na krótko przy przeciążeniu stawu lub po lekkim urazie, przeważnie ma niewielkie nasilenie i przechodzi samoistnie. Jednak w przypadku gdy ból występuje często lub ciągle, budzi w nocy i ogranicza ruch stawu należy zastanowić się jaka jest jego przyczyna.

W literaturze potocznej i medycznej występuje pojęcie zespół ciasnoty podbarkowej lub zespołu konfliktu podbarkowego, które jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu barku.  W prostych słowach jest to „zwężenie” przestrzeni między wyrostkiem barkowym a głową kości ramiennej. Jeśli przestrzeń ta jest niewystarczająca, może dojść do konfliktu między częściami stawu ramiennego, co przy ruchach kończyną może powodować ból.

Ale co jest przyczyną ciasnego barku? Zespół konfliktu podbarkowego jest tak naprawdę wstępnym objawem choroby grupy mięśni barku, które odpowiadają za jego stabilność, utrzymanie prawidłowej pozycji głowy kości ramiennej względem panewki oraz prawidłowe funkcjonowanie stawu. Mięsnie te, a właściwie ich przyczepy do kości nazywamy stożkiem rotatorów. Przyczyny uszkodzenia są różne, czasem nieuchwytne. Do najczęstszych należą urazy, przeciążenie, stany zapalne kaletki podbarkowo-podnaramiennej, niestabilność i inne.

Jak zapobiec tym dolegliwościom oraz jak je skutecznie leczyć ? Nie od dziś wiadomo, że w leczeniu najważniejsza jest profilaktyka. W tym wypadku nie jest inaczej.  Odpowiednia rozgrzewka i przygotowanie do ćwiczeń zmniejsza ryzyko urazu lub przeciążenia podczas aktywności fizycznej. Również zapobiegając upadkom poprzez odpowiednią profilaktykę, szczególnie u osób starszych, można uniknąć uszkodzeń w obrębie omawianego stawu. Odpowiednia diagnostyka i leczenie chorób ogólnoustrojowych jak np. dna moczanowa, cukrzyca zmniejsza ryzyko stanów zapalnych w obrębie barku.

Jeśli jednak dojdzie już do uszkodzenia stożka rotatorów, nieodzownym elementem jest prawidłowa diagnostyka, która ukierunkuje nas na właściwe leczenie. Pierwszym etapem leczenia jest odpowiednio prowadzona rehabilitacja oraz fizykoterapia wspomagana lekami przeciwzapalnymi. Istotne znaczenie ma również podanie osocza bogatopłytkowego (PRP) do przestrzeni podbarkowej. W przypadku braku poprawy po 4-6 miesiącach leczenia wskazana jest operacja pod postacią artroskopii stawu ramiennego i przestrzeni podbarkowej.

foto

Kolka niemowlęca – dlaczego brzuszek boli?

Nieutulony płacz, duży niepokój maluszka, wzdęty brzuszek, trudności z wypróżnianiem, prężenie, wyginanie – brzmi znajomo? Tak często może objawiać się kolka niemowlęca.

Czym tak właściwie jest kolka, która potrafi spędzić sen niejednemu rodzicowi - wyjaśnia Dagna Balińska – fizjoterapeutka Jopa Clinic.

Czytaj więcej »»

 

foto

Natalia Wilczyńska – fizjoterapeutka, absolwentka AWF we Wrocławiu.

Wyznając przekonanie, że organizm człowieka stanowi jedność, do Pacjenta podchodzi holistycznie, oceniając wpływ problemu na organizm i szukając rozwiązania również poza strefą bólową.

Z zainteresowaniem i empatią skupia się na rozmowie z Pacjentem aby dokładnie poznać jego styl życia, co pozwala jej wdrożyć jak najlepsze metody działania..

Czytaj więcej »»

 

fotoSkręcenie stawu kolanowego to kontuzja występująca zazwyczaj u osób aktywnych. Dotyka zarówno zawodowców jak i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko jej wystąpienia zwiększa się w trakcie czynności wymagających dużego obciążenia kończyny dolnej w połączeniu z dynamicznymi ruchami zgięcia stawu kolanowego i rotacji podudzia.Uraz ten powstaje zwykle, na skutek zadziałania siły zewnętrznej na kolano np.w trakcie uderzenia ze strony innej osoby ale także w wyniku nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu..

Czytaj więcej »»

 


 

Rehabilitacja ortopedyczna

Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną w wielu różnych aspektach. Zespół terapeutów zajmie się rehabilitacją, wszelkiego rodzaju stanami przeciążeniowymi czy zwyrod- nieniowymi narządu ruchu czy rehabilitacją po urazach.

czytaj więcej
 

TRENING MENTALNY

Trening mentalny jest procesem wspierającym zawodnika w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas zawodów i treningów oraz w dążeniu do harmonii psychicznej. Koncen- tracja, panowanie nad emocjami, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów, relaksacja.

czytaj więcej
 

PODOsmart

Podążając w JOPA Clinic za innowacyjną technologią poszerzamy swoją ofertę o ANALIZĘ CHODU I BIEGU w warunkach naturalnych przy użyciu stacji PODOSmart.


czytaj więcej
 

ZABIEGI
OPERACYJNE

Jopa Clinic oferuje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w NZOZ Rodzina w Inowrocławiu. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom profesjonalne i komfortowe warunki leczenia operacyjnego.

czytaj więcej

Nasi partnerzy


Nasza strona www używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza zgodę na ich użycie.